reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

Transferu nie będzie. Trafilam na lekarza, ktory sie zna na macicy i POLIP ENDOMETRIALNY 6MM!!!!! Dostalam skierowanie na histeroskopie operacyjną. Mam przyjść w przyszłym cyklu - może sie złuszczy, wtedy zrobimy transfer, a jak nie, to robimy histero i potem transfer. Ja pierdole...
:( pamiętam jak Ci pisałam, że miałam to samo :(
 
reklama
Ja tez coś czuje, ze tak powinno być. Na koniec dnia, jeżeli powodzenie transferu jest zagrożone przez polipa, który został odkryty już w trakcie procedury to jest to zabieg niezbędny do kontynuowania leczenia, a nie cofający do kwalifikacji. Ja bym tutaj podrążyła, ale rozumiem tez, ze @LadyCaro woli mieć to po prostu z głowy bez drążenia tematu.
z drugiej strony do odroczonego transferu też się osobno podpisuje dokumenty podobne jak przy kwalifikacji do in vitro tylko bez zapisu o punkcji. Więc nie wiem czy to nie działa jako kwalifikacja do transferów później. Jednak najlepiej zapytać MZ jak oni to widzą bo Nasz Bocian tez czasem ma kilka wersji.
 
A za ovitrelle płaciłyście? Ja dostałam w klinice i musialam płacic,co mnie zdziwilo,bo nikt nie wspominal wcześniej o żadnych dodatkowych kosztach. A to co na receptę to mialysmy 100%płatne,np. clexane,duphaston, estrofem,urtrogestan?
 
A za ovitrelle płaciłyście? Ja dostałam w klinice i musialam płacic,co mnie zdziwilo,bo nikt nie wspominal wcześniej o żadnych dodatkowych kosztach. A to co na receptę to mialysmy 100%płatne,np. clexane,duphaston, estrofem,urtrogestan?
Tak, my płaciliśmy pełna kwotę za ovitrelle, czyli jakies 180 pln. A estrogen i utrgestan to jakies grosze płacimy, bo jest refundacja.
 
Hejn @QueenK @Asiur93 dawno Was nie było, jakiś update od Was? :)
hej, czasem tu wpadam coś poczytać. Jestem po leczeniu infekcji i histeroskopi z powodu odnowienia polipa. W poniedziałek wizyta i transfer pod koniec tygodnia. Nie mogę się doczekać, od lipca i stymulacji troszkę czasu minęło, ciągnie się to straszliwie ale jestem dobrej myśli 😁😁
 
Transferu nie będzie. Trafilam na lekarza, ktory sie zna na macicy i POLIP ENDOMETRIALNY 6MM!!!!! Dostalam skierowanie na histeroskopie operacyjną. Mam przyjść w przyszłym cyklu - może sie złuszczy, wtedy zrobimy transfer, a jak nie, to robimy histero i potem transfer. Ja pierdole...
Rozumiem Twoje rozczarowanie, miałam to samo, ale jakoś przetrwałam zabieg i jestem gotowa do transferu. Życzę cierpliwości i pozytywnego rozwoju sytuacji 😘
 
Przynajmniej już teraz po seksie nie bolą mnie jajniki, taki mały win 😅 mam nadzieję, ze doszły do siebie, chociaż w sobotę na usg lekarz mówił, że jeszcze po nich widać punkcję.
 
reklama
A za ovitrelle płaciłyście? Ja dostałam w klinice i musialam płacic,co mnie zdziwilo,bo nikt nie wspominal wcześniej o żadnych dodatkowych kosztach. A to co na receptę to mialysmy 100%płatne,np. clexane,duphaston, estrofem,urtrogestan?
Ovitrelle nie ma refundacji tylko jest na 100% więc w aptece byłaby taka sama cena. Estrofem mam na receptę 30% cyclogest na ryczałt a progesterone besins jest 100% odpłatny.
 
reklama
Do góry