reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

reklama
A to tak, wiem, zarówno cytologię jak i USG piersi robię co roku. Obawiam się tylko, że jak coś mi znowu wyjdzie na USG, to IVF się odsunie. Więc zastanawiałam się na ile to jest przeszkoda, skoro lekarz kazał mi to USG zrobić, no ale to już pewnie on będzie decydował.

Już mam po prostu dość tego czekania 🥺
Tak jak dziewczyny pisały - polecam wybrać się jak najszybciej i zrobić to USG piersi dla własnego zdrowia. Sama mam sklonnosci do zmian w piersiach i parę miesięcy temu usuwałam torbiel specjalnie przed ivf. Lepiej usunąć podejrzane zmiany wczesniej niż potem mieć problem w ciąży….
 
Dziewczyny a z ciekawości. Jak macie mrożone zarodki i transfer odroczony.
Czy za Ah- nacięcie otoczki by zarodek łatwiej się „wykluł” płacicie czy macie refundowane? Pytam z ciekawości. Ja z zarodkami z tamtego roku płaciłam za ah (700) i embroglu(chyba też 700)

I co Wasi lekarze mówią o embroyglue? Ja przy wszystkich transferach brałam, ale teraz chyba powiem że nie chce. Czytam ze wielu lekarzy nie zaleca i mówi że to naciąganie kasy.
 
Dziewczyny a z ciekawości. Jak macie mrożone zarodki i transfer odroczony.
Czy za Ah- nacięcie otoczki by zarodek łatwiej się „wykluł” płacicie czy macie refundowane? Pytam z ciekawości. Ja z zarodkami z tamtego roku płaciłam za ah (700) i embroglu(chyba też 700)

I co Wasi lekarze mówią o embroyglue? Ja przy wszystkich transferach brałam, ale teraz chyba powiem że nie chce. Czytam ze wielu lekarzy nie zaleca i mówi że to naciąganie kasy.
My to mamy z automatu w klinice, embioglue. Ja za to nie dopłacałam, jest najwidoczniej refundowane.
 
Dziewczyny a z ciekawości. Jak macie mrożone zarodki i transfer odroczony.
Czy za Ah- nacięcie otoczki by zarodek łatwiej się „wykluł” płacicie czy macie refundowane? Pytam z ciekawości. Ja z zarodkami z tamtego roku płaciłam za ah (700) i embroglu(chyba też 700)

I co Wasi lekarze mówią o embroyglue? Ja przy wszystkich transferach brałam, ale teraz chyba powiem że nie chce. Czytam ze wielu lekarzy nie zaleca i mówi że to naciąganie kasy.
Kurczę nie pamiętam czy AH jest w programie czy nie, wydaje mi się że nie. Embryoglue chyba jest normalnie i nic nie powinnaś płacić. Spróbuję potem znaleźć całą listę tych dodatkowych procedur, bo kojarzę że gdzieś to było ładnie rozpisane.

Przed nami transfer w następnym tygodniu i zdamy się na to co będzie widział embriolog (jeśli chodzi o zastosowanie AH) i lekarz (jeśli chodzi o embryoglue) :)
 
reklama
Kurczę nie pamiętam czy AH jest w programie czy nie, wydaje mi się że nie. Embryoglue chyba jest normalnie i nic nie powinnaś płacić. Spróbuję potem znaleźć całą listę tych dodatkowych procedur, bo kojarzę że gdzieś to było ładnie rozpisane.

Przed nami transfer w następnym tygodniu i zdamy się na to co będzie widział embriolog (jeśli chodzi o zastosowanie AH) i lekarz (jeśli chodzi o embryoglue) :)
O to jakbyś znalazła to poproszę.
😌
 
Do góry