reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona marcowych dzieci

Ja z mężem nie rozmawiałam jeszcze na temat imion. Zacznę temat, jak poznamy płeć. Ale sama już układam swoją listę faworytów i mam w tej chwili:

Marcelina
(długa przepaść)
Dagmara
Emilia

dla chłopca na równi:
Cezary, Tymoteusz i (przed chwilą zobaczony wyżej) Aleksander.

Mam jeszcze problem z imionami typu Weronika i Dominika. To bardzo ładne imiona i Weronika nawet mogłaby przebić Marcelinę ale mam problem z akcentem w tych imionach. W języku polskim przyjęło się akcentowanie drugiej sylaby od końca a ja zawsze z rozpędu akcentuję trzecią i dziwnie brzmi to imię, gdy ja je wymawiam:
We-RO-nika, Do-MI-nika... :D
 
reklama
Ja z mężem nie rozmawiałam jeszcze na temat imion. Zacznę temat, jak poznamy płeć. Ale sama już układam swoją listę faworytów i mam w tej chwili:

Marcelina
(długa przepaść)
Dagmara
Emilia

dla chłopca na równi:
Cezary, Tymoteusz i (przed chwilą zobaczony wyżej) Aleksander.

Mam jeszcze problem z imionami typu Weronika i Dominika. To bardzo ładne imiona i Weronika nawet mogłaby przebić Marcelinę ale mam problem z akcentem w tych imionach. W języku polskim przyjęło się akcentowanie drugiej sylaby od końca a ja zawsze z rozpędu akcentuję trzecią i dziwnie brzmi to imię, gdy ja je wymawiam:
We-RO-nika, Do-MI-nika... :D

U nas dziewczynka tez Marcelina ;-)
 
Ja z mężem nie rozmawiałam jeszcze na temat imion. Zacznę temat, jak poznamy płeć. Ale sama już układam swoją listę faworytów i mam w tej chwili:

Marcelina
(długa przepaść)
Dagmara
Emilia

dla chłopca na równi:
Cezary, Tymoteusz i (przed chwilą zobaczony wyżej) Aleksander.

Mam jeszcze problem z imionami typu Weronika i Dominika. To bardzo ładne imiona i Weronika nawet mogłaby przebić Marcelinę ale mam problem z akcentem w tych imionach. W języku polskim przyjęło się akcentowanie drugiej sylaby od końca a ja zawsze z rozpędu akcentuję trzecią i dziwnie brzmi to imię, gdy ja je wymawiam:
We-RO-nika, Do-MI-nika... :D



Powiem Ci, że często te dwa imiona mylą :) a jak dasz Weronika to w skrócie będą mówić do niej: Wera, Wercia. :)
 
Werka, Wercia ok jest ale jak ktoś do mnie Wera powiedział to wystarczyło że spojrzałam na niego i wiedział, że tak nie ma na mnie mówić hehe
 
U nas dalej problem -.- oby byla dziewuszka xD
Ja dla chlopaka mam kilka typow ale mezowi nic sie nie podoba -.-
Na liscie mam: Ignacy, Gabriel, Julian/Juliusz, Aleksander - ale obiecalam ze bratu to imie zostawie :p, Emil, Hubert, Dominik
Mi z tych imion to najbardziej Hubert się podoba. Ale u nas odpada, bo już w bliskiej rodzinie jest.

Ja póki co nie mam totalnie żadnego pomysłu:p
 
reklama
U nas Hubert z chłopca - patron myśliwych a mój teściu leśnik i myśliwy więc koniecznie musiało tak być - narzeczony tak sobie wymyślił :) Chłopiec jego imie dziewczynka moja . U nas w rodzinie tradycja , że wszyscy mamy na "A" imiona . Ja wyjątek bo Joanna ale i tak wszyscy używają Asia :) Tak mam braci Adriana i Arka , kuzynki Agnieszka , Agata , Aleksandra , Bratanki Antoś i Alan , bratanica Aleksandra , więc u nas będzie prawdopodobnie Aurelia :) nie ja wymyśliłam a narzeczony , cały czas chodzi mi Amelia , ale Amelek dookoła zdecydowanie za dużo :)
 
Do góry