reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dzieciaczków czerwcowych 2013

U nas w pierwszej ciązy dla dziewczynki było wybrane Ewa Nina, kiedy na USG okazało sie ze dziewczynka to maż w drodze powrotnej powiedział że możne Nina zostawimy dla drugiego dziecka jesli by sie okazało że dziewczynka i tak zrobiliśmy (miał przeczucie). Z Ewą nie mam o tyle problemu że mamy mnóstwo ładnych zdrobnień, Ewunia, Ewcia, Ewka, Ecia- choć ja najczęściej mówię Ewa. Na Nine nie mam za bardzo pomysłu na zdrobnienie (choć imię i tak krótkie) ale mój szwagier dziś wymyślił Ninja:szok: (jemu nie za bardzo podoba się Nina). A na drugie mamy wybrane ja- Alicja, mąż- Marta (po mojej siostrze, która raczej będzie chrzestną)
 
reklama
kari moja szwagierka mieszka w Czechach i szukali specjalnie imienia dla córki, które tak samo brzmi w obu językach - i jest Natalka :-) może to jakieś rozwiązanie? chociaż wesoło byłoby gdybyście mieli Szczepana lub Małgorzatę :-p
 
kuzynka mojego męża wyszła za hindusa i mieszkają w uk, pierwszy syn ma na imię Milan [imię i hinduskie i słowiańskie - na słowacji popularne] a teraz drugi ma być leonard
mówi że ciężko im wybrać imiona wspólne dla obu kultur, z dziewczynkami łatwiej anita, maya...
 
właśnie zalezaloby mi zeby jednak nie łamali jezyka na szczepanie :-D:-D Juz to widze.... "szszszszczszsz...pan" :-D:-D Narazie Antoni ani Karol nie sa skresleni z tego tytulu ale moze cos bardziej przypadnie mi do gustu :confused: Najlepszym rozwiazaniem wlasnie jest uniwersalne imie, Adam takie posiada :-D i po ang i po polsku pisze sie i wymawia tak samo.
 
ja wprawdzie nie mieszkam za granicą, ale jak tak dalej pójdzie to może i sprzedamy chatę w polsce a kupimy 30 km dalej w niemczech ;-) dziś się dowiedziałam, że chcą nam dowalić nowy podatek za deszczówkę
no i myślę że nasze dzieci mogą nie chcieć mieszkać tu, więc imiona wybieramy raczej "międzynarodowe"
Artur i Filip łatwo zmienić na anglojęzyczne, sami mamy też uniwersalne Aleksandra i Adam
dlatego u nas zadne z polskimi znakami nie wchodza w grę - tak jak piszesz Szczepan czy Katarzyna... koleżanka Małgorzata skracana na Gosia miała problem w Niemczech - wszyscy mówili Gosza
a ja jej ciesz się że nie jesteś Kasza... ;-)
 
U nas z tytułu coraz większej ilości Franków, znowu na tapecie temat imion.
Może Feliks...nie wiem sama. Znowu dylemat :confused2:
 
Przy Michałku wahalam się między Michaś a Krzyś, stanęło na Michaś :tak:
Wszyscy jestesmy na M, Marek, Monika, Michał i teraz też szukamy na M (he he wiem wariactwo:-D)

Teraz wybór pewnie padnie na jedno z :
Maja, Magdalena, Melania, Malwina
Mikolaj, Mateusz
 
reklama
Do góry