reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

reklama
jolek, fajny temat wyszukałaś. Nie wyobrażam sobie imion Ewry lub Lars, ale te ostatnie najpopularniejsze imiona TOP 20, to faktycznie prawda. Jak rodziłam Mateusza, to na oddziale było dużo Wojtków, a Mateusz to drugie imię mojego męża, więc sam sobie tak wymyślił na dłuugo przed ciążą. Nie mieliśmy wtedy imienia dla dziewczynki, a teraz wydaje mi się, że żadne imię mi nie pasuje. Wydziwiam strasznie. Może znowu powiem Mu, żeby wymyślił, a ja sie do niego przyzwyczaję, tak jak do Mateusza 7 lat temu :)
 
tez chcielismy Tymka, jak bylby chlopak :)
I jak postaramy sie o drugie i bedzie chlopczyk to tak chyba damy,
tylko ostatnio widze ze coraz bardziej popularne robi sie to imie, a mi wlasnie podobalo sie to ze takie rzadkie ..
 
Mi też się zawsze wydawało ze rzadkie a tu u dwóch różnych par znajomych nagle pojawił się Tymek. Ale samo imię fajne, zwłaszcza zdrobnienie - Tymek, Tymcio - bo Tymoteusz, to już mi bardziej do starszego pasuje ale to tylko moje zdanie i skojarzenia.
 
Czy ja wiem czy takie popularne, mieliśmy dylemat miedzy Tymonem a Tymoteuszem - w końcu wybraliśmy Tymona :) Tak naprawde wszystkie imiona są piękne jeśli podobają się rodzicom. Na popularność nie ma co patrzeć, tak jak na to że znaliśmy kiedyś kogoś o tym imieniu i był taki taki i owaki, bo w życiu nie znajdziemy dobrego imienia :)
Pozdrawiam
 
A my prawie zdecydowaliśmy się na imię dla naszego Synka - JEREMI. Wiem, ze jest bardzo ale to bardzo podobne do imienia naszego drugiego Synka Jeremiaszka, ale tak bardzo nam się to imię podoba. Nie wiem tylko czy jest to dobry pomysł, czy później nie będzie synkowi przykro, ze ma podobne imię do swojego braciszka aniołka. Ale mam nadzieję, że nie. Tak poza tym to wiem, że dzięki naszym Aniołkom rośnie w brzuszku nas kolejny Cud i w jakiś sposób chciałabym im za to podziękować.
Co Wy o tym sądzicie, czy jest to dobry pomysł??
 
reklama
Alex, mnie osobiście Jeremi się bardzo podoba. Szczerze mówiąc, też znalazło się na liście moich ulubionych:) A co do Twojego pytania, czy to dobry pomysł, by maluch miał imię podobne do Jeremiaszka, myślę, że to przede wszystkim Wy musicie podjąć decyzję, musicie być pewni, że nie będzie Wam się to podobieństwo później w życiu jakoś przykro kojarzyć. Ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam Cię gorąco:)
 
Do góry