reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych pociech:)

reklama
Tak jest Lenka, ale napewno od Magdaleny-oglądam to wiem:)

wisienka87
Ja wogóle nie znam rzadnej Igi i z nikim mi się nie kojarzy, Lenek znam pare małych( takich które jeszcze nie mają 1 roczku).

A czy Wy patrzycie na znaczenia imion?
Ja troszkę zwracam na to uwagę, no i Iga ma super znaczenie, a Lena nie bardzo:)

wisienka87 Ja też nie znam żadnej Igi, więc z nikim mi się nie kojarzy, A lenki znam, tylko że takie malutkie.

A czy Wy patrzycie wogóle na znaczenie imnion? Ja troszeczkę tak i muszę Wam powiedzieć, że Iga ma super znaczenie, a Lenka
tak nie zbyt dobre:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ania2009 a to jakie" niezbyt dobre znaczenie " ma imię Lenka? łapiesz minusa, bo tak będzie miala na imię moja córeczka
 
Ostatnia edycja:
bra00721 Spokojnie dla każdego dany opis ma inne znaczenie:) Ja się doszukuję cech charakteru takich przypominających mnie lub mojego męża:) A poza tym ja też się zastanawiam nad tym imieniem dla mojej córci.

Wg mnie ma znaczenie haotyczne, taka troszkę rozkapryszona , niezdecydowana dziewczyna.
Cytuję:
,, Kobieta mało przewidywalna,nieco nadpobudliwa,impulsywna... Decyzje podejmują głównie pod wpływem emocji,nawet u szczytu powodzenia potrafią machnąć na cały dorobek swego życia i zacząć wszystko od nowa. Niezrównoważenie emocjonalene zostawia często trwały ślad na ich psychice... Nierzadko odznaczają się dość niekonwencjonalnym sposobem myślenia i talentem artystyczntm,wyjątkowo czując tylko powołanie do nauk ścisłych. Wiecznie poszukują czegoś nowego...Przyczyną takich zachowań jest tłumiona nieśmiałość i irracjonalny lęk przed światem. Miewają skłonności do nerwic i depresji.''

Każdy niech to oceni wg własnego gustu:)

Dla porównania znaczenie inienia IGA:
,,Typ przebojowej realistki, to najcześciej kobieta opanowana, zdolna i ambitna... W pracy zdyscyplinowana i systematyczna...W życiu prywatnym bardzo towarzyska i lubiana z nikim się za nadto nie spoufala. Często skłonna do przesadnej dbałości o swój wygląd i strój. Najczęsciej bardzo pociągająca dla mężczyzn... Nie często zawiera trwalsze przyjaźnie; w związki partnerskie wchodzi bardzo ostrożnie i na ogół jest w nich stała.''

jolek27 Wiem te imiona są dość świeże i nie wszędzie je znajdziesz:)
Ja korzystam z KSIĘGI IMION aut. Marek Urbański, kupiłam tą książkę w pierwszej ciąży:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ania skoro doszukujesz się znaczenia imion, to sugerowalbym skupiać sie nie na jednej stronie, a na kilku, wtedy przekonasz sie, że każdy serwis przedstawia swoje interpretacje i swoje znaczenia. Znaczenia imion są wymyslem czlowieka, nie żadnej nadprzyrozonej siły, która podyktuje charakter człowieka, więc nie uważam, aby warto bylo się na tym skupiać.Inaczej ma się sprawa, jesli nadajesz dane imię, ponieważ ktos w rodzinie je nosi i chcesz tą osobę wyróżnić, docenic, bądż np sugerujesz się kwestią religijną, itp itd
 
bra00721 Dlatego niech każdy da dziecku na imię jak mu pasuje. Nie rozumniem dlaczego Cię tak to ruszyło? Przecież to Twój wybór i nie musisz się ze mną zgadzać,prawda.
A o znaczeniach imnoin czytałam chyba na każdej możliwej stronie w necie. I też biorę to z przymrózeniem oka, chyba że Ty nie...
Ja nia twierdze,że imię Lena jest złe-tak jak pisałam wczesniej ja tez się zastanawiam nad tym imieniem. A ty odbierasz to co napisałam jak atak...:) Nie przesadzajmy...
 
reklama
wiesz... każdy rodzic nadaje swojemu dziecku imie najpiękniejsze dla siebie, dlatego wpisywanie cytatow, że są "niefajne" czy też "nieciekawe" jest nie na miejscu. takie moje zdanie.
raz juz była podobna dyskusja apropo "dziwnych" imion...
 
Do góry