reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych maleństw - te zwykłe i te bardziej wymyślne!

A u mnie na podworku dzis biegaly dwie blizniaczki i jedna ma na imie Anastazja a druga Neomi. Orginalnie i ladnie a ja nie mam jeszcze pomyslow
 
reklama
Jejku dziewczyny, u nas już półmetki ciąży, a ja z wyborem imienia jestem na starcie.... Już zupełnie nie wiem jak...
Dla dziewczynki:
- na początku miała być Wiktoria (ale tych Wiktorii jak Anek w dzisiejszym świecie) - w sumie ja sama jestem Anka i nie narzekam, ale pozostaje właśnie to "ALE"
- teraz naszła nas opcja imienia Nikolaale jak popatrzyłam w gazete moją gminną gdzie są fotografie dzieci nowonarodzonych w naszej gminie to tych Nikoli też jest sporo,
- dziś opcja Amelki z mężem została wymyślona, w skrócie Mela - brzmi całkiem całkiem, i imie w moim środowisku mniej spotykane, tylko że ja tak w 100% nie jestem przekonana do tego imienia i jestem na siebie wściekła bo nie wiem zupełnie co wybrać bo każde ładne imie z kimś mi się kojarzy :sorry:

Dla chłopca:
- na początku był Dawidek
- a teraz jedna wielka pustka w głowie i brak jakiś koncepcji, oprócz Kacpra, ale znam wielu takich i to łobuzy jak hoho.

I wiecie co podejrzewam, że moje maleństwo okarze się chłopcem tak dla psikusa dla mamy i wtedy będe zmuszona coś wymyśleć....:tak:
 
Jesli chodzi o dziewczynke jak bylam pierwszy raz w ciazy miala byc Amelka:-)
Teraz na pocztku chcielismy Lenke :-)potem i tak zostalo do dzis jest Claudia:-)


Jesli chodzi o chlopczyka to serio dziewczyny nie mamy pojecia:szok::szok::wściekła/y::no:
Moze Maxiu , moze Oskarek kurcze nie wiemy:-pTak na serio to jakos zadne nam sie tak w 100procentach nie podoba:wściekła/y::szok::baffled:
 
Oli trafiasz w mój gust jesli chodzi o dobór imion tylko Lenka by odpadła, ze względu na moje złe skojarzenia z osobą. Ale jako imie bardzo ładne. A Claudię znam taką małą śliczną dziewczynkę i też bardzo mi się podoba to imie i Nicola ale mój M uważa, że za dużo kombinuje z imionami jakimiś "nie naszymi" i żaden argument do Niego narazie nie trafia, ale moz eise przekona że to są fajne imiona i polskie a zresztą jesteśmy krajem uninym niech idzie z postępem i nie ogranicza się i mnie. Jesli nie wypali to imię to będzie pewnei Karolinka:) a dla chłopca to nie wiem. Byłam za Olafem ale oczywiście mój już coś wykombinował, że nie nie wiem co wykombinuje ale dałam Mu zadanie żeby przed rozwiązaniem rzucił propozycje którą ja zaakceptuję:)
 
Dziewczyny ale naprawdę ciężko jest wymyśleć jakieś ładne imie, nie kojarzące się z nikim, proste, pasujące do nazwiska i nie powtarzające się w rodzinie..... A w moim przypadku szczególnie dla chłopca....
Jeśli chodzi o dziewczynkę to mimo że jest ich wiele będzie raczej NIKOLA
- tak jakoś chyba to imię najbardziej nam podpasowało...
 
ninonka bede szczera, mi zawsze podobalo sie imie Nicola, moja kolezanka tak dala na imie coreczce, wydawalo mi sie ze jest takie sliczne to imie, ale M uwaza ze imie Nicola jest nie poprawne, ze spolszczone i smiesznie brzmi, ze powinna byc Nicole czyt Nikol!!!:tak::tak:

Kazdy ma inny gust i nie przejmuj sie co mowi moj M, mi sie nadal podoba to imie, zreszta Wasze poprzednie Wiktoria tez jest sliczneee!!! :-)
 
ninonka bede szczera, mi zawsze podobalo sie imie Nicola, moja kolezanka tak dala na imie coreczce, wydawalo mi sie ze jest takie sliczne to imie, ale M uwaza ze imie Nicola jest nie poprawne, ze spolszczone i smiesznie brzmi, ze powinna byc Nicole czyt Nikol!!!:tak::tak:

Kazdy ma inny gust i nie przejmuj sie co mowi moj M, mi sie nadal podoba to imie, zreszta Wasze poprzednie Wiktoria tez jest sliczneee!!! :-)

No dokładnie każdy ma swój gust, jak narazie najwięcej głosów "za" ma immię NiKOLA dla dziewczynki, ale potrzebuje pomocy przy wyborze imienia dla chłopca, bo to jest najgorsze.... A podejrzewam, że nasz maluszek okaże się chłopcem :tak:
 
Ninonka kochana moze nie bedziesz musiala wybierac imienia dla chlopca, poczekaj na usg juz bedziesz miala wkrotce, a noz sie okaze ze bedzie coreczka i problem z glowy:-):-):-) ALe fakt dla chlopca nam tez ciezej wybrac:-p
 
reklama
Ja na początku ciąży wybrałam imiona i do tej pory gust mi się nie zmienił.
Czyli dziewczynka Roksana, a chłopiec Olivier.
Tylko wcześniej chciałam żeby był Oliwier przez w a teraz Olivier przez v
 
Do góry