reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

IMIONA DLA NASZYCH DZIECI!!!

Jak rodzina nas pyta jak damy na imie to mowimy ze nie mamy typow i jak sie urodzi to zdecydujemy :) chociaz to jest nieporawda ale chcemy sami imie wybrac a nie przez ciotki babcie i inne sasiadki :)
chcialam jeszcze poweidizec ze jak dzisiaj na USG3D zobaczylam dzidzie moja to nasz pomysl na Olafa rozplynal sie jak we mgle ,a co najsmieszniejsze maz pomyslal to samo ze Olaf jakos do niego nie bedzie pasowalo .
wiec znowu jestesmy w punkcie wyjscia ale napewno cos wymyslimuy najwazniejsze ze jest zdrowe:)
jak narazie moj maz dal typy Aleks moze cos w tym jest zle zobaczymy :)
 
reklama
a my juz wiemy bedze chlopak - Igor

Zdrobnienia i skróty: Igorek, Iguś
W innych językach: ros. Igor
Pochodzenie i znaczenie: Najprawdopodobniej przekształcenie skandynawskiego imienia Ingwar (od Ingwo - bóg plemienny oraz wari - strzegący, stróż).
Uwagi i ciekawostki: Imię wielkiego księcia kijowskiego z pierwszej połowy X wieku.
Na Rusi należało do imion dynastycznych.

no i mysli ze moim rodzicom tez bedze latwo:)

ostatnio jak powiedzelismy im propozycji to doszli do wniosku ze
bedze u nas w rodzinie albo pszczolka Maja lub Kubus Puchatek:) bardzo dojrzale spojrzenie na wybor imion:)
 
ładne imiona wybieracie. Ja chciałabym i mąż tez oczywiście (właściwie to Jego pomysł) ,żeby było polskie i jednocześnie międzynarodowe, krótkie i 'swojskie':)
Na 99% będzie JAN, Janek, Jasiek, Jasiu.....po woli się przyzwyczjam:)
 
Witam!

Ja z mężem wybraliśmy imię dla dziewczynki praktycznie jednogłośnie. Będzie: MONIKA.
Jeśli chodzi o imię dla chłopca to po długich negocjacjach ustaliliśmy imiona: MATEUSZ, KACPER LUB SEBASTIAN.

Jak na razie z usg wynika że będzie dziewczynka, czyli nie będzie problemu z imieniem.

Pozdrawiam.
 
hej Mamuśki ;D !!
Więc powiem tak u nas w kwestii dziewczynki nie było żadnych problemów-zaraz na początku ciąży, a właściwie to nawet wcześniej było jasne - KINGA!!
O chłopcu jakoś nawet nie myśleliśmy, ale po wizycie u lekarza w 21 tc okazało się, że jednak musimy nad tym pomyśleć... ;o) I co się okazało, że mamy całkiem inne zdanie-mojemu mężowi podobają się imiona jak Mateusz, Łukasz, Tymoteusz, a ja chciałam żeby było ładne i krótkie, bo mamy strasznie długie nazwisko - 13 liter!  ale znaleźliśmy coś co nam obydwojgu przypadło do gustu i jest mało popularne IGOR - a przede wszystkim ani ja ani mąż nie znamy nikogo o tym imieniu więc nie mamy żadnych skojarzeń, ani negatywnych ani pozytywnych. Także na dziń dzisiejszy-czyli w 30 tc-zakładając, że będzie chłopiec to bedzie IGOR!!
Ale tak na prawde co bedzie, to sie doweimy jak bedzie na swiecie...!!  :D
pozdrawiam

szczególnie przyszłe mamy malutkich IGORKÓW!!! :)
 
dziewczyny, ostatnio na zajęciach z rozwoju małego dziecka (na podyplomówce) dowiedziałam się ciekawej rzeczy. Otóż jeśli już w ciąży decydujemy się na jakieś imię dla bejbika i tak do niego mowimy to nie powinno się po urodzeniu zmieniać tego imienia, bo maluszek już się przyzwyczaił do tego nadanego jak jeszcze był w brzuszku i na nowe nie będzie chciał reagować!! Ciekawe, nie? U nas już postanowione: BARTOSZ TOMASZ (zgodnie z rodzinną tradycją dwa imiona) :) Mamy nadzieję, że synkowi się spodobają ;)
 
reklama
Ja do naszej malutkiej nie mowie po imieniu bo jeszce sie moze okazac ze to chlopiec i co wtedy? :p juz niedlugo ide na usg i jak drugi raz uslysze ze to dziewczynka to juz chyba zaczne do niej mowic po imieniu narazie mowie co prawda tez w rodzaju zenskim Malutka lub Ptysia
 
Do góry