reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla majówkowych dzieci :)

A ja jak wybierałam imię to zupełnie mnie nie obchodziło czy popularne czy nie popularne - jak ktoś ma ochotę nazwać swoje dziecko tak a nie inaczej to na nic nie musi się patrzeć. Za "moich czasów" były same Anki i Kaśki - po kilka w klasie i nikt z tego powodu nie rozpaczał. Więc jak teraz ma być 6 kuba czy 5 kacperek to też żadnej tragedii nie będzie - imię to imię i nie trzeba od razu dobudowywać do niego ideologii - ma być ładne i podobać się rodzicom, dziecku jak się nie spodoba to se kiedyś zmieni :-p. ważne żeby nie było obraźliwe.
 
reklama
my tez nie zwracalismy uwagi na popularnosc. lene wymyslilismy bez pomocy internetu czy ksiazek. wydawalo mi sie wtedy ze to takie rzadkie imie a potem okazalo sie ze jedno z obecnie najpopularniejszych. w zaden jednak sposob nie wplynelo to na nasza decyzje.
 
Mi z tych starszych imion podoba sie Helena. Po francusku Hélène, a czyta sie Elen, prawda, ze ladnie? A odnosnie Eleny przypomniala mi sie Elena z Maski Zorro, ktora grala Catherine Zeta-Jones.

A Aleksandra, Ola, to bylo imie babci mojej mamy, jedna z jej wnuczek, gownie temu, tak nazwala swoja corke.
 
kurka ja tam kabaretow nie lubie.. ale ten fragment jest boski....
A nasza córcia to AGATA będzie

Agate: a Twój mąż nie ma problemów z wymawianiem imienia Waszego syna???
 
reklama
kurka ja tam kabaretow nie lubie.. ale ten fragment jest boski....
A nasza córcia to AGATA będzie

Agate: a Twój mąż nie ma problemów z wymawianiem imienia Waszego syna???

Wiolan, nie bo to imie istnieje normalnie we Francji we francuskim kalendarzu, tak, ze jest i francuskie i polskie. We Francji pisze sie tak samo, ale wymawia troszke inaczej. I maz wymawia to imie tak jak Francuzi. A jak przyjedzie do Polski to cala rodzina wymawia to imie po polsku. Mi sie to podoba i tez to, ze nie jest to imie oklepane we Francji, jest tu rzadko spotykane. Istnieje tez we Francji forma Adrien, tego imienia, jest to moze nawet forma bardziej francuska, ale ja wolalam wpisac przez a to wtedy jest dobrze i we Francji i w Polsce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry