reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla kwietniowych dzieciaczków

reklama
U mnie poważne debaty trwają, nie sądziłam, że będę miała taki dylemat z wyborem imienia. Ostatnio podoba mi się Zuzanna, Alina, Izabela, Laura, choć znam jedną Alinę i wszyscy mówią na nią Ala :) a Ala jakoś nie bardzo mi się podoba bo mam niefajne skojarzenia.

Dla chłopca podoba mi się Michał i Szymon i szczerze mówiąc więcej pomysłów nie mam.

Jakoś tak wydaje mi się, że będzie dziewczynka :p
 
Bardzo fajnym pomysłem jest nadawanie imion po członkach rodziny, ale u mnie panuje nieurodzaj. Mój tata ma na imię Albin i raczej tak dziecka nie skrzywdzę ;-). Teść jest Kazik, co nieszczególnie mi się podoba. Zatem jeśli będzie chłopak (a takie właśnie mam przeczucie) to będzie chyba Leon, no i może Albin na drugie oby tradycji stało się zadość ;-) Co do dziewczynki to jeszcze nie mamy żadnych typów. Moja mama jest Stanisława, co też mi nie pasuje. Bardzo podoba mi się z kolei Krysia, ale to jest imię teściowej, a że jej nie lubie to przecież nie będę robić jej, aż takiej przyjemności ;-)
 
Nie wiem czemu ale wydaje mi sie że mało jest ładnych imionek dla chłopców... z mężem to chyba do samego porodu pod tym wzgledem sie nie zgodzimy ale narazie wygrywa Szymek, Eryk lub Pawełek. A z kolei dla dziewczynek mamy tak dużo ze nie możemy sie zdecydować :) Zuzia, Julka, Marika, Majka??? Wcześniejszą dzidzie ktorą straciliśmy mieliśmy nazwać Julka i zastanawiamy sie czy teraz na jej cześć nie nazwać tak córeczki- o ile to bedzie córeczka hihi
 
Laura mi sie strasznie z bohaterka ksiazek Musierowicz kojarzy :) Piekne imie, tylko ciezkie do zdrabniania. A propos bohaterek Musierowicz, to zawsze podobalo mi sie tez imie Ida. Moze jeszcze bedzie okazja kiedys wykorzystac ;) Zanim zwiazalam sie z obcokrajowcem bylam pewna ze jesli kiedys bede miala corke, to na imie dostanie Tosia. Niestety i po niemiecku i po angielsku brzmi to fatalnie, szczegolnie jak maz wymawia "Tuoszia" ;)

Agunia, tesciowa taka straszna? Moja ma na imie Lieselotte, w zdrobnieniu Lilo i jesli bedziemy mieli dwie corki, rozwazylabym danie tak drugej na drugie imie, bo bardzo mi sie podoba. Niestety chlopu sie imie mamy nie podoba zupelnie, wiec raczej nie bedzie okazji ;)
 
Moja teściowa ma na imię Roberta :cool2:
więc jakoś nie przyszło nam do głowy dawanie imion po babciach. Dziadkowie to Wiesio i Rysio więc noł łej... ;)
 
Nie wiem czemu ale wydaje mi sie że mało jest ładnych imionek dla chłopców... z mężem to chyba do samego porodu pod tym wzgledem sie nie zgodzimy ale narazie wygrywa Szymek, Eryk lub Pawełek. A z kolei dla dziewczynek mamy tak dużo ze nie możemy sie zdecydować :) Zuzia, Julka, Marika, Majka??? Wcześniejszą dzidzie ktorą straciliśmy mieliśmy nazwać Julka i zastanawiamy sie czy teraz na jej cześć nie nazwać tak córeczki- o ile to bedzie córeczka hihi

Fajnie tak, jakby nie było starsza siostra :)

Laura mi sie strasznie z bohaterka ksiazek Musierowicz kojarzy :) Piekne imie, tylko ciezkie do zdrabniania. A propos bohaterek Musierowicz, to zawsze podobalo mi sie tez imie Ida. Moze jeszcze bedzie okazja kiedys wykorzystac ;) Zanim zwiazalam sie z obcokrajowcem bylam pewna ze jesli kiedys bede miala corke, to na imie dostanie Tosia. Niestety i po niemiecku i po angielsku brzmi to fatalnie, szczegolnie jak maz wymawia "Tuoszia" ;)

Agunia, tesciowa taka straszna? Moja ma na imie Lieselotte, w zdrobnieniu Lilo i jesli bedziemy mieli dwie corki, rozwazylabym danie tak drugej na drugie imie, bo bardzo mi sie podoba. Niestety chlopu sie imie mamy nie podoba zupelnie, wiec raczej nie bedzie okazji ;)

Jak to się czyta? Liselot?
 
My chyba wkoncu dogadalismy sie co do imienia dziewczynki tzn mamy dwa typy: Emma i Ann Mari. Dla chlopca tez mam imie ale D. jakos jeszcze nie przekonany:-p Brayan bardzo mi sie podoba;-)
 
reklama
Do góry