reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla kwietniowych dzieciaczków

raczej Aleks sam, bo zdrobnienie z Aleksandra to Olek- nie za bardzo mi się podoba :sorry2: a tłumaczyć wszystkim że Aleksander albo Aleks będzie męczące :tak:

Czyli można mieć takie imię w dokumentach ? podoba mi się ale obawiałam się że nie będzie można dać w USC oficjalnie Aleks :szok:

Teoretycznie można, jakoś niedawno chyba weszło prawo dopuszczające nadawanie dzieciom zdrobniałych form imienia. Ale jak to bywa, cała władza w rękach urzędnika. Jak nie masz daleko, to przejdź się do waszego USC i zapytajcie kierownika czy takie imię przejdzie.
 
reklama
raczej Aleks sam, bo zdrobnienie z Aleksandra to Olek- nie za bardzo mi się podoba :sorry2: a tłumaczyć wszystkim że Aleksander albo Aleks będzie męczące :tak:



Czyli można mieć takie imię w dokumentach ? podoba mi się ale obawiałam się że nie będzie można dać w USC oficjalnie Aleks :szok:

Syn Ani ma na imię Aleksy. Myślę jednak, że z Aleks nie będzie problemu.
Takie imię funkcjonuje, więc czemu nie? Skoro teraz weszła ustawa, że można dać np. Kasia...
 
U Nas "walka" o imię trwa nadal. Nasza Ola już miała być Maksymilianem i ja tylko dowiedzieliśmy się, że tym razem będziemy mieli synka to wydawało mi się, że tak zostanie, jednak po ok. 2 tyg. jakoś mi się odwidziało i chciałabym Pawła(po dziadku mojego A.) co A. nie może przeżyć, i takim sposobem A. mówi do brzuch Maks, a ja i Ola-Paweł.
 
viltuti - Aleks spokojnie przejdzie - znam kilka osób z takimi imionami i nie było problemu.

U nas będzie Blanka Aniela i Tamara Helena. Już postanowione.
 
reklama
Do góry