reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla bobasków grudniowych

U nas tez byla wizja Patryka i Patrycji. Ale Dzien Sw. Patryka jest narodowym dniem irlandii i w ogole tak sie tu to imie z tym panstwem kojarzy ze zdecydowaliosmy zmienic na Dawid, a dziewczynce Oliwia.

Mona ale te imiona bardzo bardzo mi sie podobaja

w ogole z dziecmi to jest tak ze kazde imie potem dokladnie do danego dziecka pasuje
 
reklama
a ja mam ostatnio przeczucie ze bedzie jednak chlopiec i spodobalo mi sie imie Antonii tzn Antek, Antos, jeszcze nie wiem co moj T. na to, bo iby ma byc dziewczynka, ale warto przedyskutowac inne opcje
 
U nas podobnie na chłopca nie było opcji i do tej chwili sama nie jestem przekonana czy to aby napewno Mikołaj będzie. Tomcio cały czas się o asia pyta a więc...
A dziewczynka miała być Amelia albo Anastazja albo Sara
 
U nas też miał być Mikołaj, no ale będzie córeczka, a imię Mercedes mój mąż od zawsze miał już wymyślone i nie miałam już nawet serca się sprzeciwić, w końcu się przyzwyczaiłam będąc z nim już 4 latka.
 
Pingwinek - no jasne, że nikt by nie miał serca:-D
A czy wy jesteście na stałe w Paryżu? Bo jeśli macie zamiar wrócić do Polski to może pomyśl jeszcze o nadaniu małej Mercedes drugiego, polskiego imienia?

U nas miała byc od samego początku Natalia, od kiedy zorientowałam się ,ze jestem w ciąży, ale podobała mi się również Laura i Klara. Ale mamy zbyt dziwaczne i brzydko brzmiące nazwisko, więc wolałam pozostać przy jakimś zwyczajnym, dosć popularnym imieniu.

A chłopczyk, jeśli nam się kiedys uda (wąąątpię, hehe) to może Aleksander....
 
Dita ale masz na myśli to że w urzędzie stanu cywilnego nie przyjmą tego imienia ? (Chcę aby mała miała dwa obywatelstwa), czy żeby nie krępowało jej to imię ?? Bo i tak będzie chrzczona w Polsce więc drugie imię będzie miała na 100%.
Aczkolwiek sama nie wiem jak to będzie z rejestracją Mercedes w Polskim urzędzie stanu cywilnego ??? Podobno imię żeńskie musi się kończyć na "a" , no ale są kobitki o imieniu np Ines i chyba rejestrują w PL, sama nie wiem zresztą.
 
Jeżli będzie miała podwójne obywatelstwo to powinni bez problemu zarejestrować no chyba, że na Urzędasa trafisz to może będzie problem:dry:
 
pingwinek - nie sądzę aby był problem z urzędem stanu cywilnego (no chyba,ze jak mówi sa_raa trafisz na urzędasa)
..
chodzi o to,że jak mała ma mieć dwa obywatelstwa, to fajnie, gdyby miała i dwa imiona - francuskie (no, hiszpańskie) i polskie. I tez nie chodzi o to, aby ją krępowało, tylko aby właśnie urzędasy wszelkiego rodzaju nie miały wątpliwości co do np płci malutkiej (a przeciez z naszymi urzędasami w Polsce nic nie wiadomo). Drugi polskie imię rozwieje wątpliwości.
 
reklama
Do góry