reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla bobasków grudniowych

Wiecie co, wszyscy jak slysza imie Marianna bardzo sa zaskoczeni. A ja nie wiem czemu, przeciez to bardzo stare polskie imie. Moze przy tych wszystkich Olivkach, Viktoriach, Patrycjach.Nawet nie zdawalam sobie sprawy jak malo popularne jest to imie.
 
reklama
Ja rowniez podzielam...Marianna to bardzo ladne imie.
W moim przypadku z imionkami dzialo sie tak,ze jeszcze grubo przed zajsciem w ciaze wiedzielismy oboje ze chcemy Mikolajka.Tak sie mocno zachcielismy ze po calym fakcie zawasolkowania zaczelam sie zastnawiac co tu zrobic jak bedzie dziewczynka...Dla dziewczynki wybralam imie Emilka-jakos tak mi sie slodko spodobalo.
W II trymestrze ktores juz z kolei USG wymazalo mi Emilke z glowicy,bo okazalo sie ze pod serduszkiem rosnie od poczatku Mikus.
:happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2: :happy2:
 
Asia moja Marianka ma na drugie Emilka:-):-):-). Mi sie Mikolaj zawsze bardzo podobal, ale niestety moj maz sie nie zgadzal. Wogole nie mielismy wybranego imienia dla chlopca, ani za pierwszym ani za drugim razem. Nawet jak ostatnio jechalismy do szpitala na porod i mowie do meza: a jak bedzie chlopak, to co? Nigdy nie wiadomo.
on mi na to: nie wiem, pewnie bedziemy w domu przeszukiwac kalendarz i cos wymslimy...
Chyba od razu czulismy, ze bedzie w domu babiniec:tak::tak::tak:
 
Więc tak: Olaf Jakub, Paweł Artur, Wiktor Roch. A to wszystko p[o tym jak Sa_raa jednak zdecydowała sie po urodzeniu na imię dla synka takie jakie jej pasowało najbardziej. naciski mnie przytłoczyły i moja teściowa nie zmienia zdrobnienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Napiszcie proszę co o tym sądzicie. Wiem że Kicia80 ma Olafka ale przecież Filipków i Piotrusiów też bedzie po 2 prawda?:-)
 
luckymama - Natalki też sa dwie (a raczej na razie jedna, bo druga pierdzieli, nie wyłazi).
Myślę,że zdecydujesz jak się maleństwo urodzi - jak ja przy Ali - jak sie urodził i zapłakała, a mi powiedzieli,że dziewczynka, to od razu powiedziałam ,,to będzie Alicja", choć wczesniej też miałam z 5 imion.
 
luckymama mi sie osobiście podoba olaf. wiktor też bardzo i sama nie wiem. Ale chyba będzie sporo wiktorków bo już nie pierwszy raz słyszałam takie propozycje od mam-znajomych
 
hehehehehe ja ostatnio tez sie zaczelam zastanawiac, czy jednak nie zmienic na... OLAFA ;-)

sliczne imie i fajnie sie kojarzy..

no ale Filip zostaje jednak ;-)
 
a mój maleńki będzie Michałkiem. a wpadliśmy z mężem na to imię będąc na odpuście w kościele pod wezwaniem św. Michała :-) wcześniej nie mielismy zadnego pomysłu i tak nagle popatrzyliśmy na siebie będąc na mszy "a może Michałek" ? i tak już zostało. na drugie dostanie Piotr po moim nieżyjącym już tacie.

a jeśliby wyskoczyla dziewczynka to bede miala niezly szok ale i na taka ewentualność trzeba być gotowym. po glowie chodzi mi Emilka, a mojej rodzinie Agnieszka. ja juz nie wiem sama. mam nadzieje ze wyjdzie moj Michałek.

ja w dziecinstwie bardzo sie denerwowałam, bo mam na imie Dagmara, niby dość dzisiaj popularne, ale wtedy gdy jakas starsza osoba (z kregu znajomych mojej babci na przykład) usłyszała, od razu było pytanie "a cóż to za imie". ludziom czasem brak taktu :baffled: mnie jako dziecku bylo przykro
 
reklama
dee - Dagmara to śliczne imię, Michałek zresztą też.
Agnieszka zawsze będzie ładnym imieniem, ale na Emilkę mam uczulenie poprzez kiedyś niezbyt udaną znajomość...:baffled:
 
Do góry