reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile mamy zabkow ?

reklama
eijf a ty nie szczotkujesz tych ząbków? bo piszesz, ze nie zaglądasz

za radą mojego szwagierka (stomatologa) używamy już pasty w fluorem (elemex dla maluchów) wieczorem, pasty bez fluoru rano (nenedent), a po obiedzie powinnam (ale często zapominam) dawać szczoteczkę, żeby sobie sama pogryzła. Oprócz tego codzienne przecieranie dziąsełek zwilżonym wacikiem, żeby ząbki lepiej się przebijały.
No i chcemy się umówić na fluorkowanie ząbków. Boję się, że mała ma słabe zęby po rodzicach...
 
Nef-oczywiscie ze szczotkuje.entuzjastycznie kupilam szczoteczke odkad biala kropeczka pierwszego zeba sie pojawila i od tamtego czasu myjemy ale nie nadazam za tymi zebami i po prostu szorujemy cale dziasla;)nigdy nie wiem na czas ze wybil sie kolejny
 
cześć dziewczyny a moja Iza ma rok i 3 miesiace 6 zebali 4 u gory i 2 na dole a teraz chyba ida te z tyłu bo ma ogromne buły na zdziaslach na dole .to normalne?nie ma jeszcze dolnych dwoiek i reszty a tu trzonowe ?jest marudna i łapie sie za uszy je tak jak sie jej uwidzi (wtedy kiedy ma ochote i najlepiej podczas zabawy)ide z nia do laryngologa by wykluczyć zapalenie ucha bo rok temu o tej porze wyladowałam z nia w szpitalu a myslałam że to zęby a to bylo ucho.pierwszy zabek miała 10 msc i 3 tyg .
 
gazo, u nas podobnie - jedynki, cała dwójka i wyrzynająca dwójka na górze + 2 jedynki na dole. Teraz chyba mu wszystkie idą, bo w uszy palec wkłada, ślina do kolan, je tak jak u Ciebie, a dziąsła w miejscu czwórek opuchnięte. Pediatra twierdzi, że normą to nie jest, ale też nie jest niepokojące :) Niedawno widziałam dziewczynkę, której wyszły najpierw dolne jedynki,potem górne dwójki, a potem dopiero górne jedynki :)
 
reklama
a u nas już 12 sztuk i wygląda na to, że wysyp się skończył, bo nic nie jest opuchnięte

gazo, kropa u Gosi jako pierwsze wyszły górne dwójki, potem dolne jedynki i dopiero wtedy raczyły się pojawić górne jedynki:-)
 
Do góry