reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"ICH PIERWSZY RAZ"- czyli nowe umiejętnosci naszych pociech

u nas wyciąganie wszystkiego z szuflad również jest the best ;-)
Fifi uwielbia szuflade z moją bielizną..i w kuchni szufladę..z drewnianymi łyżkami..wałkiem itp.

Na basen chodzimy regularnie już od dawna :-) tylko szkoda że u nas nie ma nauki pływania dla takiego malucha...i tak po prostu pływamy w kółku w dużym basenie a w małym ciaplamy się bez kóllka ;-)
 
reklama
U nas z nowych rzeczy to nie wiem co pisać, bo ona co chwilę coś nowego robi i mnie zaskakuje. W ogóle taki dorosły się robi, już taki chłopczyk chodzi po domu i sobie mamrota pod nosem. Szuflady i szafki uwielbia, ale tak jak u Lucy na moje "uważaj" od razu reaguje!:tak::tak:
Na basen jeszcze nie chodzimy ale czasem pluskamy się razem w wannie gdzie Domiś ma wody po uszy i uwielbia te kąpiele - to basen powinien mu się spodobać:-)
 
No to ja tez się będę powtarzać, ale mój Mati robi dokładnie to samo :tak::-D. Nataśka była jednak spokojniejsza:happy2:, Matinek ciągle wkłada rączki do kontaktów - mamy zaślepki, ale nie wszędzie i on jakby wiedział, gdzie ich nie ma i tam się ciągle pakuje. Nawet potrafi wyłożyć wtyczkę od lampek choinkowych :shocked2::shocked2::shocked2: i od razu pakuje tam paluchy. Otwiera szafy ze swoimi i Natalki ubrankami, szafki na talerze w kuchni, bawi się chętnie łyżeczkami, keczupem :-D, pilotem (ale to chyba nie nowość, bo Wy też o tym pisałyście), moją komórką, uwielbia odkurzacz (Natalka się strasznie bała i boi się do dziś), no i uwielbia ciągnąć siostrę za włosy !!!:wściekła/y::shocked2::baffled::-p
 
to prawda,nasze kochane dzieciaczki są coraz mądrzejsze!ja się nadziwić nie mogę ile Natalcia już rozumie.Na przykład jak ją pytam 'Niunia gdzie masz smoczulka" ona szuka go po podłodze po czym jak znajdzie to sie cieszy mi mi go przymosi:).jak pytam "gdzie lala? Ona głosno woła LALA LALA i ciąga obie lalki po podłodze za włosy:-p
Ale co mnie najbardziej zszokowało to to jak ona "kuma" juz bajki...Najbardziej lubi Dobranocny Ogród "Makapaka to jej ulubieniec) i wyobraźcie sobie,że jak zaczyna się ta bajka ona szuka maskotek z tej serii siada z nimi i oglada:szok:z całego madanu zabawek wybiera właśnie te:szok:szok.Najlepsze,że jak jej pokazuje jej zdjęcia to śmieje sie i krzyczy Kakalka:-D:-D:-D
 
A tu Mati - mały elektryk :-D:-p:


iypsno.jpg

 
Karolka na szczęście nie otwiera szuflad, ale to pewnie dlatego, że w kuchni są za ciężkie, a w salonie ma pozastawiane wszystkie szafki ;-) ale jak jej otworzę u niej w pokoiku szufladę z ubraniami, to szaleje :tak:
poza tym Karolka probuje się ubierać - póki co wszystko zaklada na głowę :-D

i możemy się pochwalić - Karolka woła siusiu na nocnik, oczywiście nie zawsze zdąży - czasami zawola w momencie, w którym siusia ;-) jak jest zbyt zajęta zabawą to zapomni, ale więcej laduje w nocniku niż w pieluchę :-D i jak się wysiusia na nocniczek, to od razu bije sobie brawo ;-)
 
Jestem pełna podziwu dla Karolki!!! Brawo! :-D
Skrzat super wygląda w tym basenie - taki luuuuzak :-D U nas niestety nie ma basenu przystosowanego dla takich dzieciaków, żadnych kursów ani nic :-:)-(
Mati niezły elektryk :szok:

U nas z nowości - całkiem nieźle wstaje sama, jak chodzi to podnosi zabawkę schylając się - nie kucając ;-) i idzie dalej ;-)
 
Dziękujemy :-D
Mamjakty - brawo dla Olci :-D Karola jeszcze sama nie chodzi, o podnoszeniu zabawek nie ma mowy :sorry2:póki co zasuwa z pchaczem po domu :-D
Lucy - to super, że Piotruś wola kupkę :tak: my też zaczynaliśmy od kupki, a później doszło siusiu :tak:

U nas co prawda jest basen, ale szczerze powiedziawszy nawet ja mam opory żeby do niego wejść ;-) kursów dla dzieci też brak :zawstydzona/y: a Skrzat to rzeczywiście jak super pływak wygląda i ma taki profesjonalny osprzęt ;-)
 
reklama
Izakab - Karolka w sprawach nocnikowych baaardzo zaawansowana :tak:
może pierwsza zacznie chodzić bez pieluchy ;-)

Skrzat to rzeczywiście jak super pływak wygląda i ma taki profesjonalny osprzęt ;-)

profesjonalny osprzęt jest na basenie - na wyposażniu szkoły pływania :-D
pianki wiszą i jest nawet opcja, że dla dziewczynek są różowe ;-)
 
Do góry