reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

I M I O N A

ja też lubie te tzw "dziwne" :eek: imiona
ale musze przyznać, ze juz nie raz sie kłóciłam z kimś o to imię
ludzie bywają zazdrośni i złośliwi
nawet rodzina :sick:
należy ich olać i cieszyć się śliczym imieniem swojego dziecka jakie sie mu samemu dało :tak::tak::tak: - bez pomocy cioć, babć i tym podobnym paskudom :eek::cool2:
Dzieki , podbudowalas mnie.:tak: :tak: :-) ;-)


Moja dzidzia, ktorej sama imie nadalam.Xavier i Kasandra.
No wprost sliczne
 
reklama
Hej dziewczyny, tak zerknelam z sentymentu na wasz watek (mialam byc marcowka 2006 wyszlam na lutowke;)).

MOj synek urodzil sie w USA na imiona dostal Patrick Thomas. Postanowilismy mu wyrobic polski akt urodzenia bo diabli wiedza ale moze sie kiedys mu przyda. No i wyobrazcie sobie ze panie w USC zarejestrowaly mojego synka jako Patryka Tomasza. Krew nas zalala bo przeciez kazdy wie ze imion wlasnych sie nie tlumaczy, pozatym w decyzji bylo wyraznie napisane ze polski akt zostal wydany na podstawie amerykanskiego a tam przeciez imiona inne, nie wydano tez zadnego dokumentu, czy tam jakiejs decyzji na podstawie ktorej dokonano spolszczenia imion. Paranoja. Wyszlo na to ze dziecko mialo rozne imiona w roznych dokumentach. W koncu po interwencjach tesciowej (bo to ona zalatwila) madre panie zmienily akt i wpisaly Patricka Thomasa. Zastanawia mnie tylko jedno jak spolszczyly by np imie Mohamet albo Abdul albo ;-) ;-) albo jakies inne nieprzetlumaczalne latwo:-D Dziwne tez ze skoro juz tak tlumaczyly to nie przetlumaczyly tez na polski nazwy miejscowosci w ktorej moj syn sie urodzil.
 
Fqajnegho masz cukiereczka:) Z tymi imionami w polskich Urzedach to naprawde jest paranoja.ciagle slyszymy o jakis problemach z zarejestowaniem nie typowo poskiego imienia.a tutaj poszly na latwizne.
Podoba mi sie imie Patryk.:)ciekawe co moja Luki na to hahah
 
Hej dziewczyny, tak zerknelam z sentymentu na wasz watek (mialam byc marcowka 2006 wyszlam na lutowke;)).

MOj synek urodzil sie w USA na imiona dostal Patrick Thomas. Postanowilismy mu wyrobic polski akt urodzenia bo diabli wiedza ale moze sie kiedys mu przyda. No i wyobrazcie sobie ze panie w USC zarejestrowaly mojego synka jako Patryka Tomasza. Krew nas zalala bo przeciez kazdy wie ze imion wlasnych sie nie tlumaczy, pozatym w decyzji bylo wyraznie napisane ze polski akt zostal wydany na podstawie amerykanskiego a tam przeciez imiona inne, nie wydano tez zadnego dokumentu, czy tam jakiejs decyzji na podstawie ktorej dokonano spolszczenia imion. Paranoja. Wyszlo na to ze dziecko mialo rozne imiona w roznych dokumentach. W koncu po interwencjach tesciowej (bo to ona zalatwila) madre panie zmienily akt i wpisaly Patricka Thomasa. Zastanawia mnie tylko jedno jak spolszczyly by np imie Mohamet albo Abdul albo ;-) ;-) albo jakies inne nieprzetlumaczalne latwo:-D Dziwne tez ze skoro juz tak tlumaczyly to nie przetlumaczyly tez na polski nazwy miejscowosci w ktorej moj syn sie urodzil.

dobra puenta

ale historia wbrew pozorom wcale nie śmieszna
jak tylko sobie przypomne ile sie naryczalam zanim dowiedzialam sie ze moja córa może miec imie jakiej jej wymyslilam ale MUSI miec dodaną literke A na koncu imienia :eek:



ja sie strsznie ciesze, ze teraz nikt mi juz czegos takiego nie zrobi
i moj syn bedzie mial takie imie jakie mu damy :-)

Kati ciekawe jak Twoja tesciowa to zalatwila, bo te panie urzędaski to są jak ściany, do którch tłumaczenie nie dociera :baffled:
 
Melani to byla troche inna sytuacja bo one wystawialy akt urodzenia na podstawie dokumentu ktory juz istanial wczesniej. Cos tam burczaly ze moga spolszczyc imie, ze jak dziecko zamieszka w PL to bedzie mialo WIELKI problem np w szkole:-) Paranoja. Nie rozumiem dlaczego w PL dzieci musza miec polskie imiona. Ciekawe czy jeszcze gdzies na swiecie maja takie przepisy. A najgorsze jest to ze w jednym urzedzie zarejsetruja np Jessice a w innym juz nie i kaza zaminic na Dzesika (fakt autentyczny znam taki przypadek):) Aha jeszcze slyszalam o Majkelu

Pozdrowienia kochane marcoweczki:-)
 
reklama
Mnie też się Bartuś podoba :-D Ale ponieważ mam przeczucie na córę pasuje pomyśleć nad imionami dla dziewczynki, bo ciągle mi się zmienia ;-)
 
Do góry