reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Hiszpania wprowadzi urlop menstruacyjny dla kobiet - dobry pomysł?

Byłam u kilku ginekologów, żaden nie pomógł. Jedynie przepisywali przeciwbólowe. Jeden powiedział "po porodzie będzie lepiej albo gorzej". Miałam takie skurcze jak przy porodzie, wymiotowałam z bólu. Chciałam żeby ktoś mnie dobił. Gdy tylko zbliżał się dzień okresu to już byłam w nerwach. To było okropne i na szczęście minęło.
Ale to oznacza że problem był - np z nadmiernym napięciem mięśniowym (lub inny) takie problemy po porodzie przechodzą często w objawach po porodzie i rozciągnięciu mięśni, powięzi itp. Co nie znaczy że przyczyny nie było i nie dało się coś z tym zrobić ale w PL panuje przeświadczenie i mit że „boli to ma bolec” i „po porodzie przejdzie”. A do porodu przez 10-15 lat męcz się kobieto…
 
reklama
Nie rozumiem bólu dupy niektórych tu zgromadzonych odnośnie zwolnień i ich naciągania. A wracając do tematu , to fakt faktem są osoby , które powinny korzystać z tego prawa jakby było w Polsce, z byłej pracy mam koleżankę, która przysięgam wam co miesiąc brała 1-2 dni urlopu albo nż , bo nie mogła funkcjonować .
Więc do dziewczyn , które uważają że ciężki bolesny okres jest zwykłą fizjologią (mino że nie jest spowodowany jakimiś innymi chorobami) to niech się pukną w głowę i cieszą że one nie mają takiego problemu. Sama miałam swojego czasu tak że musiałam bardzo silne leki przeciwbólowe brać , i jak dostawałam pierwszego dnia to miałam mroczki przed oczami i zimne poty .
Jak znam życie to zaraz mnie tu ktoś będzie hejtował 🙈
 
Byłam u kilku ginekologów, żaden nie pomógł. Jedynie przepisywali przeciwbólowe. Jeden powiedział "po porodzie będzie lepiej albo gorzej". Miałam takie skurcze jak przy porodzie, wymiotowałam z bólu. Chciałam żeby ktoś mnie dobił. Gdy tylko zbliżał się dzień okresu to już byłam w nerwach. To było okropne i na szczęście minęło.
Słuchaj,tu pewne persony są mądrzejsze od innych osób więc szkoda się tłumaczyć 😉
 
A może to właśnie ty hejtujesz - twierdząc, że osoby, które przedstawiają fakty prawne nie mówią prawdy. Bo to jest już hejt i nagonka.
 
A może to właśnie ty hejtujesz - twierdząc, że osoby, które przedstawiają fakty prawne nie mówią prawdy. Bo to jest już hejt i nagonka.
Poprostu jak pojawia się temat L4 to od razu pewne tu osoby uważają , że będzie to naciągane i wykorzystywane bezpodstawnie 🤷 ja nie mówię , że ktoś nie mówi prawdy , wkurza mnie też to wieczne porównywanie nas do zachodu lub innych krajów , co kraj to obyczaj .
 
Poprostu jak pojawia się temat L4 to od razu pewne tu osoby uważają , że będzie to naciągane i wykorzystywane bezpodstawnie 🤷 ja nie mówię , że ktoś nie mówi prawdy , wkurza mnie też to wieczne porównywanie nas do zachodu lub innych krajów , co kraj to obyczaj .


Zaraz cie sępy potraktują 😁
 
reklama
Ale sama namawiasz do łamania prawa 🤷‍♀️
Nie namawiam , tylko jak już to albo coś pisze z własnego doświadczenia , albo staje po stronie osoby która ze względu na sytuację i charakter wykonywanej pracy nie może jej wykonywać . Różnie ludzie mają w życiu , nie musi ktoś przytaczać w wątku całego swojego życia żeby zostać zrozumianym 🤷
 
Do góry