reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Halo halo styczen 2019

Jak często wymiotujesz to możesz mało sikac bo i czym. Mam nadzieję, że to jedyny powód.
Też tak sobie tlumacze, ze to przez wymioty. Tyle ze nie wiem jak dlugo się to reguluje, bo dziś np nie wymiotowalam, a wypilam juz sporo.

Tez to u siebie zauważyłam, że strasznie mało sikam. Często mam wrazenie ze bardzo mi sie chce, a jak juz pojde to ledwo co. W nocy to ani razu nie musze isc..
A też Wam tak rosna włosy jak szalone? Na głowie to jedno, ale pare dni temu goliłam nogi i pachy, a dzisiaj mam już długaśne [emoji23]
Włosy na nogach rosną mi też mega szybko, podobnie paznokcie. Szkoda, ze na głowie nie widze różnicy :D
 
reklama
Jestem po wizycie! Jedna rzecz mnie martwi, niby gin nic nie mówi ale jest większy niż wg OM bo wychodzi 12t3d a wg miesiączki 11t5d czy ktoś tak miał? Poza tym wszystko ok, zrobiła mi wstępne prenatalne tzn NT kość nosowa sprawdzała wszystkie narządy i miałam też przez brzuch maleństwo ma 6cm, coś między nogami widziałysmy ale Pani dr nowi, że za wcześnie, bo ten wyrostek czy jakoś tak się zmniejszy jeśli bd dziewczynka? Nie wiem sama chyba tak zrozumiałam
 

Załączniki

  • DSC_0154.JPG
    DSC_0154.JPG
    859,8 KB · Wyświetleń: 69
Też tak sobie tlumacze, ze to przez wymioty. Tyle ze nie wiem jak dlugo się to reguluje, bo dziś np nie wymiotowalam, a wypilam juz sporo.


Włosy na nogach rosną mi też mega szybko, podobnie paznokcie. Szkoda, ze na głowie nie widze różnicy :D
Mi najmocniej na głowie. U fryzjera na podłogę spadło o pół więcej niż normalnie[emoji6] a reszta też nieco szybciej
 
Witajcie.Do becikowego jest kryterium dochodowe i liczy się na wszystkich członków rodziny włącznie z maluszkiem. Jeśli rodzice dzieciatka nie są po ślubie i składa dokumenty matka ale są razem i mieszkają razem to dochód liczy się wspólny a jeśli nie mieszkają razem (tak jak u mnie) to albo każą podac ojca o alimenty albo "wciągnąć" ojca dziecka do rodziny(jak w moim przypadku).Dziwne to ale takie są podobno przepisy. Co do karty ciąży niezależnie czy ma się kartę od 5 czy 10 tygodnia każda kobieta po porodzie dostaje od swojego lekarza zaświadczenie w którym tygodniu ciąży zgłosiła się do lekarza Oprócz becikowego dostaje się tysiąc zł z tytułu urodzenia dziecka i dodatkowo nie wiem Jak w innych miastach u nas 300zl"od prezydenta".
Pół roku temu to przerabiałm i jeszcze nie umknęło z mojej pamięci :-)
 
Ostatnia edycja:
Jestem po wizycie! Jedna rzecz mnie martwi, niby gin nic nie mówi ale jest większy niż wg OM bo wychodzi 12t3d a wg miesiączki 11t5d czy ktoś tak miał? Poza tym wszystko ok, zrobiła mi wstępne prenatalne tzn NT kość nosowa sprawdzała wszystkie narządy i miałam też przez brzuch maleństwo ma 6cm, coś między nogami widziałysmy ale Pani dr nowi, że za wcześnie, bo ten wyrostek czy jakoś tak się zmniejszy jeśli bd dziewczynka? Nie wiem sama chyba tak zrozumiałam
5 dni to niedużo w sumie. Nigdy nie wiadomo kiedy dokładnie ma się owulację. Poza tym każdy płód ma inne tempo wzrostu mimo że mieści się w jakichś normach. Ja np mam długie i niecałkiem regularne cykle więc w sumie nie wiem kiedy to było. Zobaczę co oceni po prenatalnych. Myślę że nie ma się czym martwić.
 
Jestem po wizycie! Jedna rzecz mnie martwi, niby gin nic nie mówi ale jest większy niż wg OM bo wychodzi 12t3d a wg miesiączki 11t5d czy ktoś tak miał? Poza tym wszystko ok, zrobiła mi wstępne prenatalne tzn NT kość nosowa sprawdzała wszystkie narządy i miałam też przez brzuch maleństwo ma 6cm, coś między nogami widziałysmy ale Pani dr nowi, że za wcześnie, bo ten wyrostek czy jakoś tak się zmniejszy jeśli bd dziewczynka? Nie wiem sama chyba tak zrozumiałam
Gratuluję dzidzi śliczna[emoji7]dzieci później już rosną szybciej-wolniej a sprzęt wylicza właśnie na podstawie wielkości ilość tygodni dlatego się może różnić. U mnie w ogole inna sprawa bo tylko USG możemy brać pod uwagę. OM nijak ma się do wszystkiego[emoji6]
Ale nigdy się tym nie martwilam jakos. Ważne że dziecko rosnie.
 
Jestem po wizycie! Jedna rzecz mnie martwi, niby gin nic nie mówi ale jest większy niż wg OM bo wychodzi 12t3d a wg miesiączki 11t5d czy ktoś tak miał? Poza tym wszystko ok, zrobiła mi wstępne prenatalne tzn NT kość nosowa sprawdzała wszystkie narządy i miałam też przez brzuch maleństwo ma 6cm, coś między nogami widziałysmy ale Pani dr nowi, że za wcześnie, bo ten wyrostek czy jakoś tak się zmniejszy jeśli bd dziewczynka? Nie wiem sama chyba tak zrozumiałam
Kobito Ty już się nie schizuj tylko ciesz sie pieknym dzidziolem! Pare dni roznicy to norma, a Ty masz w druga strone jeszcze, ze dzidzia wieksza niz om. Może miałaś wcześniej owu albo zarodek sie szybciutko zaimplementował i wgryzł w mamusie i dlatego tak. Lekarz by powiedział jakby widział jakieś odchylenia.
 
Tez zależy jak dzidzia sie ułoży i jak lekarz zmierzy, nakreśli o milimetr dalej/bliżej i już jest jakaś różnica. Wszystko jesy ok, jest duża i piękna dzidzia, gratulacje [emoji8]
 
Reqiem ma rację. To są mało znaczące szczegóły. kilka dni przesunięcia jest normą. Ja dziś usłyszałam mniej optymistyczne wieści. Mój miesniak ma 10 cm i trwają przepychanki z dzidziolem. Jeśli zacznie zagrażać ciąży to trzeba będzie go usunąć operacyjne :( zaczynam się bać .
 
reklama
Reqiem ma rację. To są mało znaczące szczegóły. kilka dni przesunięcia jest normą. Ja dziś usłyszałam mniej optymistyczne wieści. Mój miesniak ma 10 cm i trwają przepychanki z dzidziolem. Jeśli zacznie zagrażać ciąży to trzeba będzie go usunąć operacyjne :( zaczynam się bać .
Ojej to faktycznie nie fajne wieści. Masz jakieś leki na niego czy jak ?
 
Do góry