reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Halo halo styczen 2019

Cześć dziewczynki, ja tylko tak krótko bo nadal na wyjeździe , Enterococcuf faecalis może to być albo zanieczyszczenie przy pobraniu flora bakteryjną z okolic pupy albo może powodować zakażenie układu moczowego jeśli wyszedł w posiewie moczu, po objawach i ewentualnym badaniu ogólnym moczu Lekarz może włączyć leczenie. Na szczęście przy tym gatunku spokojnie są leki bezpieczne w pełni w ciąży. Nie można mylić go z innym paciorkowcem Streptococcus agalactiae-to ten gatunek będziemy sprawdzać czy mamy w wymazie z pochwy i dobytku w okresie 35-37 tydzień ciąży bo jego nosicielstwo może być groźne dla dzidziusia w późniejszym czasie i jak będzie dodatni to dostaniemy dawkę antybiotyku w trakcie porodu, wcześniej się nie leczy. Tak z tym niedzielnie wyskoczyłam bo temat z mojej dziedziny :)
 
reklama
Hej długo mnie tutaj nie było praca ogromny remont w domu który przyciągnie się najprawdopodobniej do listopada... mam już go dość haha powiedzcie mi czy ból brzucha przy dzwiganiu skrzynek z piwem albo mięsem to powód do l4 ? Do tego pojawił mi sie okropny zylak za kolanem i przy długim staniu za lada bolą mnie biodra do tego stopnia ze nie moge zrobić kroku ani podnieść nogi... Jutro mam wizytę i nie wiem czy to już są wystarczające powody moja pani doktor nie lubi wystawiać l4, choć szefowa wygania mnie na chorobowe to przecież nie od niej zależy czy pójde..
 
Cześć dziewczynki, ja tylko tak krótko bo nadal na wyjeździe , Enterococcuf faecalis może to być albo zanieczyszczenie przy pobraniu flora bakteryjną z okolic pupy albo może powodować zakażenie układu moczowego jeśli wyszedł w posiewie moczu, po objawach i ewentualnym badaniu ogólnym moczu Lekarz może włączyć leczenie. Na szczęście przy tym gatunku spokojnie są leki bezpieczne w pełni w ciąży. Nie można mylić go z innym paciorkowcem Streptococcus agalactiae-to ten gatunek będziemy sprawdzać czy mamy w wymazie z pochwy i dobytku w okresie 35-37 tydzień ciąży bo jego nosicielstwo może być groźne dla dzidziusia w późniejszym czasie i jak będzie dodatni to dostaniemy dawkę antybiotyku w trakcie porodu, wcześniej się nie leczy. Tak z tym niedzielnie wyskoczyłam bo temat z mojej dziedziny :)
No czasem lepiej jak się ktoś wypowie doświadczony[emoji6]
 
Hej długo mnie tutaj nie było praca ogromny remont w domu który przyciągnie się najprawdopodobniej do listopada... mam już go dość haha powiedzcie mi czy ból brzucha przy dzwiganiu skrzynek z piwem albo mięsem to powód do l4 ? Do tego pojawił mi sie okropny zylak za kolanem i przy długim staniu za lada bolą mnie biodra do tego stopnia ze nie moge zrobić kroku ani podnieść nogi... Jutro mam wizytę i nie wiem czy to już są wystarczające powody moja pani doktor nie lubi wystawiać l4, choć szefowa wygania mnie na chorobowe to przecież nie od niej zależy czy pójde..
Jasne że tak nie powinnaś dźwigać ciężkich rzeczy. Chociaż samej zdarza mi się zrobić drobne zakupy i nieść je ale skrzynki to już za ciężkie.musi wystawić Ci zwolnienie
 
Z tego co sprawdzałam to najczęściej takie rzeczy występują czesto ale w pozniejszym etapie ciazy, no a innych objawów nie mam typu świąd, krwawienie, niepokojący śluz. Mam nadzieję, że szybko się z tym uporam, żeby do porodu nie było śladu i nie zagrażało dzieciątku
Antybiotyk powinien pomoc. Mialas robiony anrybiogram? Ja walczylam teraz z E. Coli. Mialam globulki robione zgodnie z antybiogramem
Jeszcze nie mialam kontrolnego posiewu, ale czuje ze juz jest ok. Wazne, by przed porodem sie pozbyc a jeszcze troche czasu masz :)
 
Cześć dziewczynki, ja tylko tak krótko bo nadal na wyjeździe , Enterococcuf faecalis może to być albo zanieczyszczenie przy pobraniu flora bakteryjną z okolic pupy albo może powodować zakażenie układu moczowego jeśli wyszedł w posiewie moczu, po objawach i ewentualnym badaniu ogólnym moczu Lekarz może włączyć leczenie. Na szczęście przy tym gatunku spokojnie są leki bezpieczne w pełni w ciąży. Nie można mylić go z innym paciorkowcem Streptococcus agalactiae-to ten gatunek będziemy sprawdzać czy mamy w wymazie z pochwy i dobytku w okresie 35-37 tydzień ciąży bo jego nosicielstwo może być groźne dla dzidziusia w późniejszym czasie i jak będzie dodatni to dostaniemy dawkę antybiotyku w trakcie porodu, wcześniej się nie leczy. Tak z tym niedzielnie wyskoczyłam bo temat z mojej dziedziny :)
Mialam to ustrojstwo w poprzedniej ciazy. Na szczescie skonczylo sie dobrze. Teraz przy okazji posiewu przy infekcji nie pojawil sie S. agalactiae. Ciekawe czy to moze pojawiac sie i znikac...
 
Hej długo mnie tutaj nie było praca ogromny remont w domu który przyciągnie się najprawdopodobniej do listopada... mam już go dość haha powiedzcie mi czy ból brzucha przy dzwiganiu skrzynek z piwem albo mięsem to powód do l4 ? Do tego pojawił mi sie okropny zylak za kolanem i przy długim staniu za lada bolą mnie biodra do tego stopnia ze nie moge zrobić kroku ani podnieść nogi... Jutro mam wizytę i nie wiem czy to już są wystarczające powody moja pani doktor nie lubi wystawiać l4, choć szefowa wygania mnie na chorobowe to przecież nie od niej zależy czy pójde..
Dzwiganie w ciazy nie jest wskazane. Dlugotrwale stanie rowniez. Wg mnie wskazanie do L4.
 
reklama
Do góry