reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

reklama
Kasia, brawo! Każde deko się liczy :)

Ja na jutro też będę piec, akurat kokosowe fit muffiny bez mąki :) przerażona jestem tym, jak to wyjdzie [emoji14]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
No ja podchodzę do niego jak do jeża, nie znalazłam mu jeszcze zastosowania [emoji16]

Oj, a czemu?

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
Miała w 4literach mój problem z włosami.
Kazała brać siofor i zwiększyć dawkę do 3x1000 bo grozi mi cukrzyca. Ogólnie skupiła się Na tym że muszę schudnąć.... serio?
Aaa i na tym że moje tsh (3,8) jest w normie a ja biorę letrox i mam powoli z niego schodzić. I po wizycie....
Na następna wizytę kazała zrobić tsh i ft4
Hormonów rzadnych nie zleciła....


Wspomniała że miałam (moim zdaniem nadal mam) duży hiperandrogenizm i czy byłam kiedyś diagnozowana w szpitalu. To mówię że nie... no i cisza.... a ona pracuje w szpitalu w wawie.... nosz kurna.... tak ciezko pokierować na sZpital jesli ktos ma problem? Eh ; (

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie -0,5 kg. No szaleje:-) :). Byłam u lekarza i mam zakaz ćwiczeń przez 3 miesiace, chyba że chce się nabawic przepukliny i spotkać się z nim przy stole operacyjnym. Propozycja kusząca, ale nie skorzystam ;).

Muszę upiec ciasto bo jutro mamy gości. Mam nadzieję że znajdę w sobie tyle silnej woli i nie rzucę się jak wygłodniała wilczyca:-) :)
Wazne ze w dol [emoji106]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Miała w 4literach mój problem z włosami.
Kazała brać siofor i zwiększyć dawkę do 3x1000 bo grozi mi cukrzyca. Ogólnie skupiła się Na tym że muszę schudnąć.... serio?
Aaa i na tym że moje tsh (3,8) jest w normie a ja biorę letrox i mam powoli z niego schodzić. I po wizycie....
Na następna wizytę kazała zrobić tsh i ft4
Hormonów rzadnych nie zleciła....


Wspomniała że miałam (moim zdaniem nadal mam) duży hiperandrogenizm i czy byłam kiedyś diagnozowana w szpitalu. To mówię że nie... no i cisza.... a ona pracuje w szpitalu w wawie.... nosz kurna.... tak ciezko pokierować na sZpital jesli ktos ma problem? Eh ; (

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Mimi, nie dołuj się, skreśl tą babkę z listy i planuj następnego [emoji8] któryś musi się trafic dobry! Ja też musiałam trochę ich przejść, dopiero 4ty okazał się odpowiedni dla mnie. Nie wiem, czy to dużo, czy mało lekarzy, ale psychicznie byłam już wykończona, tym bardziej, że w międzyczasie zmieniałam też ginekologów jak rękawiczki, bo żaden się nie popisywał niczym innym niż ignorancją, więc doskonale Cię rozumiem :(

O ile poprawi Ci się tolerancja metforminy to można pomyśleć, by zwiększyć dawkę, za to z letroxem bym nie szalała [emoji33] tym bardziej, że pewnie samopoczucie by Ci się pogorszyło :(

Ehh lekarze... U mnie też był ten problem, że jedyne, na czym się skupiali, to waga, a u mnie w dużej mierze waga była emanacją innych problemów, które mieli akurat gdzieś...

Tak więc głowa do góry, chudniesz ładnie, grzecznie jesz, będzie dobrze! A endo znajdziesz jeszcze [emoji8]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Ja dzisiaj się nie ważyłam, bo mam wagę pod łóżkiem w sypialni a mąż spał i nie chciałam hałasować.

Colorado ja dzisiaj piekłam muffinki, ale takie zwykłe z mąki pszennej bananowe z czekoladą. Miałam gości i nie chciałam, żeby siedzieli o suchym pysku. Ale sama nie jadłam.
776eca200b45746f99e8ac26ea7616e7.jpg


Za to teraz byłam u znajomych na grillu to była i karkówką i piwko, tego nie odmówiłam [emoji55]

Napisane na SM-J320F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dzisiaj się nie ważyłam, bo mam wagę pod łóżkiem w sypialni a mąż spał i nie chciałam hałasować.

Colorado ja dzisiaj piekłam muffinki, ale takie zwykłe z mąki pszennej bananowe z czekoladą. Miałam gości i nie chciałam, żeby siedzieli o suchym pysku. Ale sama nie jadłam.
776eca200b45746f99e8ac26ea7616e7.jpg


Za to teraz byłam u znajomych na grillu to była i karkówką i piwko, tego nie odmówiłam [emoji55]

Napisane na SM-J320F w aplikacji Forum BabyBoom
Śliczne muffinki, ja bym się nie oparła! [emoji16]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Mimi, nie dołuj się, skreśl tą babkę z listy i planuj następnego [emoji8] któryś musi się trafic dobry! Ja też musiałam trochę ich przejść, dopiero 4ty okazał się odpowiedni dla mnie. Nie wiem, czy to dużo, czy mało lekarzy, ale psychicznie byłam już wykończona, tym bardziej, że w międzyczasie zmieniałam też ginekologów jak rękawiczki, bo żaden się nie popisywał niczym innym niż ignorancją, więc doskonale Cię rozumiem :(

O ile poprawi Ci się tolerancja metforminy to można pomyśleć, by zwiększyć dawkę, za to z letroxem bym nie szalała [emoji33] tym bardziej, że pewnie samopoczucie by Ci się pogorszyło :(

Ehh lekarze... U mnie też był ten problem, że jedyne, na czym się skupiali, to waga, a u mnie w dużej mierze waga była emanacją innych problemów, które mieli akurat gdzieś...

Tak więc głowa do góry, chudniesz ładnie, grzecznie jesz, będzie dobrze! A endo znajdziesz jeszcze [emoji8]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
To już 4 Endo.... ; (
Z tym letroxem to Ja juz niewiem sama... zwłaszcza jak obliczylam sobie procentowy udział ft3 i ft4 to są poniżej 40%
Jedna dziewczyna pisała że jak jej schodzą poniżej 40% to właśnie strasznie leca jej włosy. Ale jak podnieść te wyniki? Letrox biorę od około 3 miesiąca ciąży więc już sporo... eh

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
To już 4 Endo.... ; (
Z tym letroxem to Ja juz niewiem sama... zwłaszcza jak obliczylam sobie procentowy udział ft3 i ft4 to są poniżej 40%
Jedna dziewczyna pisała że jak jej schodzą poniżej 40% to właśnie strasznie leca jej włosy. Ale jak podnieść te wyniki? Letrox biorę od około 3 miesiąca ciąży więc już sporo... eh

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Może z piątym się uda [emoji8]

Na konwersji nie znam się, żaden lekarz chyba u mnie na to nie zwracał uwagi... A jakie masz wyniki ft3 i ft4?

U mnie sprzed roku wprawdzie, ale miałam
Ft3 4,52 pg/ml
Ft4 1,76 ng/dl
Tsh 3,78 uIU/ml

Potem badałam już tylko tsh i ft3 na zlecenie lekarza. Zresztą moje wyniki są często śmieszne, bo tsh mam zwykle mocno powyzej 2, ale ft3 mam w sam raz, albo trochę za dużo. Też lekarz nie umie utrafić w punkt. Ale jak się gorzej czuję to idę na skargi [emoji16]

Co do polepszenia konwersji czytałam, że zaburzenia estrogenu i progesteronu też mogą się do tego przyczyniać, głodówkowe diety z małą ilością węglowodanów, stresy itp.

Co to te śniadania BT? Bez tłuszczu? Ja tam jem na śniadanie, chociażby ser żółty, albo twaróg, masło na kanapce, zawsze coś takiego się pojawia u mnie ... [emoji16]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Do góry