reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Może zaczne od początku :)
Mam 165 cm wzrostu. W okresie dojrzewania zaczęłam tyc bardzo szybko nawet 20 kg w rok.
Poznałam wtedy swojego obecnego męża i każdy mówił że się zrobiłam leniwa i nie dbam o siebie bo już mam chłopaka, co bylo nie prawda. Przez około 4 lata próbowałam diet, chodziłam na siłownię i nic. Od 2016 staraliśmy się o dzidzię , ale nie miałam w ogóle owulacji. We wrześniu 2017r z wagą 99kg wyszło wreszcie że mam IO . Dostałam metformine schudłam przez 2 miesiące 7kg. Czułam się lepiej. Aż w listopadzie zaszłam w ciążę ( i to nie staraliśmy sie, samo wyszło :) )
Teraz spodziewamy się chłopca, jesteśmy szczęśliwi chociaż od początku coś się dzieje. Miałam już dwa krwiaki które na szczęście się wchłonęły :)


Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Hej :) witamy w klubie boksujących się z wiatrakami [emoji16]

Fajnie, że do nas dołączasz!

Właśnie, który tc? :)
Oj ta paskudna io ; (
Ja mam jutro endokrynologa. Maam nadzieję ze babka zna się na rzeczy i wreszcie ktoś się mną zajmie odpowiednio....

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Też mam taką nadzieję, a jak okaże się nie ok, to nie ma co się załamywać, tylko trzeba szukać dalej, do skutku niestety.

Który tc?
U nas przewaga mamusiek chłopców [emoji1]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

Może to te nasze kilogramy tak działają, że większość chłopaczków? [emoji16]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
reklama
Kurde, a ja dziś mam gorączkę piątkowego południa. Obleciała całe mieszkanie z odkurzaczem, potem mopem, teraz jeszcze piorę narzuty i poduszki [emoji23]

W następnym tygodniu okna! [emoji274]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Hej :) witamy w klubie boksujących się z wiatrakami [emoji16]

Fajnie, że do nas dołączasz!

Właśnie, który tc? :)

Też mam taką nadzieję, a jak okaże się nie ok, to nie ma co się załamywać, tylko trzeba szukać dalej, do skutku niestety.



Może to te nasze kilogramy tak działają, że większość chłopaczków? [emoji16]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
18 tydzień zaczynam :) hmm.. z tymi chłopcami to nie wiem, ja zwalam na geny bo moi teściowie chcieli mieć córeczkę ale po trzech synach zrezygnowali :D a tak serio to chyba robiliśmy to w dzień owulacji a niby wtedy powstają najczęściej chłopaczki :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
18 tydzień zaczynam :) hmm.. z tymi chłopcami to nie wiem, ja zwalam na geny bo moi teściowie chcieli mieć córeczkę ale po trzech synach zrezygnowali :D a tak serio to chyba robiliśmy to w dzień owulacji a niby wtedy powstają najczęściej chłopaczki :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Dołączam do tych obalających tą opinię z płciami [emoji6] u mnie też synek, ale zastrzyk na owulację miałam w poniedziałek, czyli mieliśmy jeszcze poprzytulać się w poniedziałek i wtorek, ale miałam taki paskudny humor, że ostatnie przytulenie było w niedzielę [emoji6] loteria z tym chyba :)

To tylko 1 tydzień różnicy mamy? [emoji1]

Mamy jeszcze grupę: otyłość w ciąży - jak coś zapraszamy :)

Ta nam służy ogarnianiu się dietowemu [emoji6]

Aprooos, stosujesz jakiś inny styl żywienia teraz? Przy IO i ciąży? :)

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Dołączam do tych obalających tą opinię z płciami [emoji6] u mnie też synek, ale zastrzyk na owulację miałam w poniedziałek, czyli mieliśmy jeszcze poprzytulać się w poniedziałek i wtorek, ale miałam taki paskudny humor, że ostatnie przytulenie było w niedzielę [emoji6] loteria z tym chyba :)

To tylko 1 tydzień różnicy mamy? [emoji1]

Mamy jeszcze grupę: otyłość w ciąży - jak coś zapraszamy :)

Ta nam służy ogarnianiu się dietowemu [emoji6]

Aprooos, stosujesz jakiś inny styl żywienia teraz? Przy IO i ciąży? :)

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
Poszukam grupy, dziękuję za informację :) termin porodu mam wyznaczony na 10 sierpnia. To chyba 11 dni różnicy :) . Chociaż mój termin jest coś przestawiony bo owulację miałam później. Przytulalismy się 18 listopada :)
Co do żywienia różnie z tym bywa. Przed ciążą było dobrze ale teraz trochę sobie pofolgowalam. Oczywiście staram się nie jesc chleba pszennego, ziemniaków, słodyczy, pije czystą wodę ale wiadomo.. pojawia się ochota na frytki iii.. co zrobić ? :D obiadki staram się gotować dla nas takie według zasad IO z dużą ilością warzyw. dobrze że mój mąż je wszystko :D
Kilka razy jadłam placki ziemniaczane .. wiem wiem tłuste i niezdrowe i te ziemniaki.. ale ciężko było mi się powstrzymać :(

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej :) witamy w klubie boksujących się z wiatrakami [emoji16]

Fajnie, że do nas dołączasz!

Właśnie, który tc? :)

Też mam taką nadzieję, a jak okaże się nie ok, to nie ma co się załamywać, tylko trzeba szukać dalej, do skutku niestety.



Może to te nasze kilogramy tak działają, że większość chłopaczków? [emoji16]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
Podobno to od faceta zależy jaka płeć ;) no ale ciekawe...

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poszukam grupy, dziękuję za informację :) termin porodu mam wyznaczony na 10 sierpnia. To chyba 11 dni różnicy :) . Chociaż mój termin jest coś przestawiony bo owulację miałam później. Przytulalismy się 18 listopada :)
Co do żywienia różnie z tym bywa. Przed ciążą było dobrze ale teraz trochę sobie pofolgowalam. Oczywiście staram się nie jesc chleba pszennego, ziemniaków, słodyczy, pije czystą wodę ale wiadomo.. pojawia się ochota na frytki iii.. co zrobić ? :D obiadki staram się gotować dla nas takie według zasad IO z dużą ilością warzyw. dobrze że mój mąż je wszystko :D
Kilka razy jadłam placki ziemniaczane .. wiem wiem tłuste i niezdrowe i te ziemniaki.. ale ciężko było mi się powstrzymać :(

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom

Mi mój endo-diabetolog powiedział, że frytki i ziemniaki (zwłaszcza w mundurkach, pieczone) teraz mogę, tylko na ilość mam uważać, bo kaloryczne :) w I trymestrze mało co poza ziemniakami mi wchodziło [emoji1] więc cos jeść musiałam :)

A jak waga w stosunku do momentu zajścia? :) U mnie +0,5 kg, mam nadzieję, że dalej mi tak pójdzie [emoji23]
Podobno to od faceta zależy jaka płeć ;) no ale ciekawe...

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Od faceta zależy faktycznie, bo dany plemnik ma chromosomy XX albo XY, wiec zależy który dostanie się do jaja akurat [emoji1] z tym, że te XX niby żyją dłużej i są mocniejsze [emoji6] ale zawsze można zwalić na faceta, jak ktoś płcią rozczarowany [emoji23]

Co u Was na obiadek dziś?

U mnie w planie pęczak z cukinią, papryką, cebulą, przyprawiony nieco orientalnie: curry, garam masalą, do tego będzie szklanka kefiru [emoji173]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
Mi mój endo-diabetolog powiedział, że frytki i ziemniaki (zwłaszcza w mundurkach, pieczone) teraz mogę, tylko na ilość mam uważać, bo kaloryczne :) w I trymestrze mało co poza ziemniakami mi wchodziło [emoji1] więc cos jeść musiałam :)

A jak waga w stosunku do momentu zajścia? :) U mnie +0,5 kg, mam nadzieję, że dalej mi tak pójdzie [emoji23]

Od faceta zależy faktycznie, bo dany plemnik ma chromosomy XX albo XY, wiec zależy który dostanie się do jaja akurat [emoji1] z tym, że te XX niby żyją dłużej i są mocniejsze [emoji6] ale zawsze można zwalić na faceta, jak ktoś płcią rozczarowany [emoji23]

Co u Was na obiadek dziś?

U mnie w planie pęczak z cukinią, papryką, cebulą, przyprawiony nieco orientalnie: curry, garam masalą, do tego będzie szklanka kefiru [emoji173]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
Kurcze kurcze bałam się tego pytania o przyrost wagi.. niestety plus 7kg. Wiem że to dużo.. ale od samego początku mam wilczy apetyt i jak byłam głodna przez pierwsze miesiące to po prostu było mi nie dobrze.. no i muszę polegiwac..przez miesiac leżałam i wstawałam tylko na siku .. wiadomo jedzenie i leżenie i tylko rosnę ..

U mnie na obiadek naleśniki z mąki owsianej z serkiem białym ... Robione przez moja teściowa [emoji108]

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurcze kurcze bałam się tego pytania o przyrost wagi.. niestety plus 7kg. Wiem że to dużo.. ale od samego początku mam wilczy apetyt i jak byłam głodna przez pierwsze miesiące to po prostu było mi nie dobrze.. no i muszę polegiwac..przez miesiac leżałam i wstawałam tylko na siku .. wiadomo jedzenie i leżenie i tylko rosnę ..

U mnie na obiadek naleśniki z mąki owsianej z serkiem białym ... Robione przez moja teściowa [emoji108]

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
Przy leżeniu to nic dziwnego :( a już wszystko dobrze z ciążą? :)

Też miewam napady głodu, ostatnio trochę ketonów w moczu mi wyszło, to jem częściej a mniej, plus pół kromki przed snem i lepiej się czuję :) rano nie mam takiego głodu masakrycznego [emoji41]

Najgorsze są jednak mocne ciągotki do słodkiego [emoji33]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
 
reklama
Przy leżeniu to nic dziwnego :( a już wszystko dobrze z ciążą? :)

Też miewam napady głodu, ostatnio trochę ketonów w moczu mi wyszło, to jem częściej a mniej, plus pół kromki przed snem i lepiej się czuję :) rano nie mam takiego głodu masakrycznego [emoji41]

Najgorsze są jednak mocne ciągotki do słodkiego [emoji33]

[emoji170] 21.08 [emoji170]
8une3e3kck8m6mea.png
Leżałam plackiem przez krwiaki miesiac. Potem okazało się że mam krótka szyjke 3 cm i lezalam plackiem kolejne 2 tyg żeby sprawdzić czy się skraca. Ale na kolejnej wizycie było 3.5 cm :). A we wtorek już 3.9 cm :) także powoli trochę wstaje nawet myślę o spacerze :)

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry