reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grupa wsparcia wagi ciężkiej

Mimi, a co nie tak jest z tym chińskim ksylitolem? Bo już tak się to mi obija o uszy, że zły zły, a jak sama szukałam to nic nie znalazłam. Chiński ponoć pozyskiwany jest z kukurydzy ([emoji16]), ale substancja ta sama. Nie wiem więc dalej jaka jest różnica [emoji22] ja przyznaje się, że nie wiem, jaki jest mój... W lidlu albo w biedronce kupuję :)

Ka, co do przepisu to mój zwykły przepis na naleśniki modyfikuję zamieniając mąkę, czyli:

300g mąki owsianej
500 ml mleka
Ciut cukru
Ciut soli
1-2 jajka
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
Troche oleju rzepakowego

(Z tego przepisu wychodzi sporo naleśników, ja robię zawsze z połowy porcji ;))

U mnie dziś pół-koszernie.
Była zupka wiosenna z garścią makaronu razowego [emoji173] a na drugie mąż chciał naleśniki, te ze śmietanką 30% [emoji23] ja mu cały czas mówię, że to on jest w ciąży [emoji16] je za dwóch i ma zachcianki! [emoji23] I te nalesniki ze skyrem :) super zastępuje twaróg :)

8une3e3kck8m6mea.png
Szczerze to też niewiem ale tezbwszedzie czytam ze chiński be ;)

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
reklama
Wiecie, fajnie że do Was trafiłam. Nauczyłam się dużo o zdrowym odżywianiu . Poznałam wiele nowych rzeczy, o których czasem słyszałam, ale za bardzo nie wiedziałam co z czym [emoji6]
No i przede wszystkim atmosfera tutaj jest super.
Ostatnio kilka hejterek znalazło mi za skórę na grupie kulinarnej FB.

zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
Bo my fajne babki jesteśmy [emoji1][emoji1][emoji1][emoji123]

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
Hihi to szczęściarz ten Twój mąż [emoji1] mój szczupak nie jest, ale i tak nie widać po nim. Ostatnio je ciągle boczek! Już jak czuję boczek to mnie muli :/

Zuza, mam wrażenie, że nie da się wszystkiemu zapobiec. Nasza chrześnica nie miała nigdy problemów z wagą, a ostatnio jak ją widzieliśmy to taki pucołek z niej się zrobił. Jej mama mówiła nam, że ma ostatnio problem z okiełznaniem jej apetytu, co chwilę głodna, płacze jak nie chcą jej dać dokładki itp. a aktywne dziecko, i to bardzo!

Zdrowych nawyków zawsze warto się nauczyć, super więc, że Kubie to przemycasz :)

Kot mnie też nie rozumie, też ma pretensje do mnie, że mu mało jeść daje w jego opinii [emoji1] z bólem serca ale i sobie i jemu ograniczam [emoji1]

Dziewczyny, czy w ciąży udawało się Wam jeść tak 5-6 zalecanych posiłków? Dla mnie to koszmar..jak do 4 dobijam, to to wszystko.

8une3e3kck8m6mea.png
Ja jem 5

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
Mój mąż też szczupły. I raczej woli tradycyjną kuchnię. Dlatego muszę często sobie osobno coś gotować. Chociaż teraz stopniowo wprowadzam zdrowe produkty do posiłków całej rodziny.

Colorado ja oddam trzy kilogramy słodyczy za kawałek wędzonego boczku [emoji14]

zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
A ja na odwrót to możemy się zgrać [emoji23][emoji23][emoji23]

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
A do czego służy to tahini? :D

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
Tahini + ugotowana ciecierzyca + dodatki = hummus

To tak w skrócie. Ma wiele zastosowań. Można go dodawać nie tylko do wielu wersji hummusa, ale też do dipów, również można go użyć do ciast czy ciastek albo zrobić sezamową nutellę. Czyli ma zastosowanie na słono i na słodko.

Właściwie to ja dzisiaj dowiedziałam się co to jest [emoji16]

zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
 
Mój mąż też szczupły. I raczej woli tradycyjną kuchnię. Dlatego muszę często sobie osobno coś gotować. Chociaż teraz stopniowo wprowadzam zdrowe produkty do posiłków całej rodziny.

Colorado ja oddam trzy kilogramy słodyczy za kawałek wędzonego boczku [emoji14]

zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
Mojemu też przemycam [emoji1] nie ma biedak wyjścia [emoji1] dziś wcinał zupkę wiosenną, za którą nie szaleje [emoji14]

Edysiek, to ja Ci wyślę cały boczek ze sklepu naszego, bo tylko do naszego osiedlowego sklepiku mąż lata po ten boczek [emoji14] dziś się go pytałam, czy naleśnika z boczkiem nie chce, to nie zorientował się, że to ironia była! [emoji23]
Szczerze to też niewiem ale tezbwszedzie czytam ze chiński be ;)

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
Toż to jakaś propaganda musi być [emoji1] w sumie jakiś łatwy do hodowania zamiennik musieli znaleźć, bo ile brzóz trzebaby wydoić ... [emoji23]


Zazdraszczam. Mi nie wychodzi, nie umiem jeść niegłodna... A co 3h, jak zjem dobre jakościowo jedzonko, to nie mam ochoty nic zjeść [emoji22]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Zuza, dobra pomidorówka to podstawa [emoji1]

Macie dziewczyny jakieś patenty na fit obiad bez mięsa? Taki nie-smażony? Bez smażenia to u mnie brak repertuaru [emoji23] a dziś tak myślę o smażeniu i mnie muli [emoji14]

8une3e3kck8m6mea.png
 
reklama
Colorado pyry z gzikiem [emoji23] W związku z tym że ostatnio lubisz ziemniaki bardziej :*

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry