reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Freiya, ja też mam Emilkę i mam w nosie, czy się komuś podoba, czy nie. Moja mama powiedziała, że znała jedną niezbyt fajną, na którą mówili Mila, ale zaraz dodała, że to bez znaczenia, bo nowy człowiek przyniesie ze sobą swój własny charakter i imię jej się podoba. Zreszta wszyscy, rodzina i znajomi, mówią już o niej po imieniu. A jak byłam ostatnio u gina i wspomniałam o imieniu, to było słychać, że podoba mu się naprawdę. Powiedział, że to imię jest bardzo ciepłe. I tego właśnie chcę dla mojego dziecka :)

Co do USG, to nie martw się na zapas. Wiesz, oni patrzą nawet na takie rzeczy, jak nosek, wargi (czy nie ma rozszczepu), dół kręgosłupa (czy nie ma wad) itd. I nie zawsze wszystko da się zobaczyć. Ciesz się, że popatrzysz trochę na dziecko. Każda okazja jest dobra :)
 
reklama
Hej :)

U nas nieciekawana noc, Mai=rika cala noc sie budzilaz placzem, chyba zaczynaja wychodzc zabki. A jak juz usnela to jak sie polozylam to mlody robic sobie z brzucha trampoline, wiercil krecl sie i spac nie moglam wiec dzisiaj oczy na zapalki i moze dam jakos rade :)

Venus super ze juz sie oswoilas z mysla ze bedzie synek :) A ruchami sie nie przejmuj az tak bardzo, synus moze potrzebuje teraz wiecej odpoczynku. Nabiera sily zeby potemmogl Cie bombardowac kopniakami :)

Asko moze Twój synek zalapal to co moja Marika ostatnio, tez zaczelo sie od goraczki, i dochodzila do 39,8.Potem wymioty i biegunka. Lekarz powiedzial ze to wirus z powietrza i zeby dac smecte, witamine C, i cos osłonowego na bakterie. I zijac temperaure. Po 3 dniach powinno przejsc. U nas juz nie ma objawów po tym wirusie za to teraz chyba zeby. zdróweczka dla synka kochana :*

Asko piękny synus :*

Dagne mi Kalinka tez sie strasznie podoba.

U nas z imieniem tez tak bylo. Jak zaszlam w ciaze i sie dowiedzialam wreszcie ze to dziewczynka to na poczatku byla Amelka i kazdy mowil z etakie spotykane imie i wogole, ale ja bylam uparta ale potem samej mi sie odwidzialo i zmienlam na Marika i jak sie rodzina dowiedziala to dopiero byly dzezy. Ze takiego imienia nikt nie zna, ze jest niespotykane i wgl. Wiec i tak zle i tak nie dobrze. A teraz kiedy mala sie urodzila nikt juz nic nie mowi o jej imieniu. Jest Marika i tyle.Moje dziecko moja sprawa jak bedzie miala na imie.

Freiya trzymam mocno kciuki za USG napewno jest wszystko ok :0
 
Autostopowiczka, hih isą super, wyglądał w tym pajacu bosko, i dla małej też go zostawiam, moim zdaniem jest uniwersalny:)., no widzisz ja bym się chętnie wybrała na takie wspolne zakupy, gdyby nie fakt że mam do Krakowa coś koło 100 km, i dziecko na głowie:) ale myśle że i tak znajdzie się okazja żeby wypić wspolnie kawkę lub zjeść lody.
Swoją drogą ponawiam juz kiedyś istniejący temat spotkania dziewczyn na śląsku, no i chętnych z dalszych okolic. co wy na to??? Może jakieś propozycje mamusie:).

Freiya mi się tez wydaje że lekarz u którego byłaś poprostu był bardzo skrupulatny, Moja Krolcia też nie chciałą się pokazać na połówkowych, musiałąm chodzić i skakac pić, i jesc słodkie z 2 godziny dodatkowo zeszło, ale w koncu pokazała wszystko i wyszłyśmy usatysfakcjonowane i my i lekarka:). A najwazniejsze ze i Twoja lekarka nie widzi nic neipokojącego w wynikach badania:)
majeczka2 oj dzięki, jak będę u lekarki to od razu spytam co i jak o ten syropek, do tej pory mały pięknie łykał nurofen z tej strzykawki jak trzeba było, nie wiem może coś mu poprostu nei spasowało.. ale i tak mi się konczy opakowanie to kupię ten co polecasz, a on ma jakis słodki owocowy smak?? bo on nic do buzi nei wezmie jesli mu nie posmakuje;p;p.
dagne, mam dokładnie takie samo zdanie jak TY... ludzie sami narobili marasu dając ludzkie imiona zwierzakom, tak jakby nie szło wymyśleć ładnych, lub dać jakichś zwierzęcych, na osiedlu latają u nas pieski Sara, Dorotka, Kuba była też Dusia.... szkoda słów. Mój psiak.. nosił imię wymyślone za pomocą krzyżówki;) hasło było sorgo czyli szczotka, a my zmieniliśmy na Sargo i uwielbiałam to imię:), a króliś był Luni, tzn dalej jest.. ale już w innym domku niestety :(. Brakuje mi tych zwierzaczków, ale jak pomyślę że będzie 2 dzieci, to może nawet i lepiej dla stworków:) męczyłyby się.
papayka oj zazdroszczę Ci tego "dopieszczenia się" dziś:) no i z pewnością się będziesz fajnei bawić:) ja wczoraj ledwo znalazłam czas na długggggiii prysznic i pomalowanie pazurków u stóp. wszystko jest ważniejsze, ale w koncu muszę się też wybrać do fryzjera:).
 
Witajcie dziewczynki.
biorę się za odpisywanie, bo nie wiem co będzie dalej ze mną, ale o tym na końcu.

Witam wieczorkiem,
Mam do Was pytanko, bo M mnie dzisiaj zaskoczył. We wrześniu zmarła moja babcia i chciałam jutro pojechać na cmentarz, a mój M na to zdziwiony: "jak to? w ciąży na cmentarz?". Kurcze, a ja się zdziwiłam, że on się zdziwił. No i w sumie już zglupiałam. Co o tym myślicie?
A mnie też zdziwiło to zdziewienie twojego M. My z mężem często jeździmy na grób jego babci która zmarła w lutym, a ja idąc na spacer z Mają zachodzę sobei na cmentarz do mojego dziadka.

hej!!!!
super Venus:) dzielna dziewczyna i będziesz na pewno wspaniałą mamusią kochanego synusia:)


ja niestety mam doła padam na twarz, moje dziecko od wczoraj ma mega wysoką temperaturę zaczęło się od 38.5 dziś rano miałjuż ponad 39,5 nie chce łukać nurofenu( zawsze chętnie brał) jak w koncu rano udało mi się mu wcisnąć czopek to po pol godziny miał biegunkę, nie wiem czy czopek tak zadziałał czy coś z brzuszkiem dodatkowo się dzieje, teraz broi ale ledwo patrzy na oczy,uspć się nei da, nei sądzę zeby to było od zębów, 3 czwórki mu się przebiły bez zadnych objawów teraz idzie ostatnia.. jedynie się obawiam że polewanie fundamentów ma takie skutki, bawił się trochę na tejwodzie jak laliśmy, wrócił mokry fakt przebrałam od razu no ale boję się że mimo pięknej pogody woda zadziałała... na 15,40 idziemy do lekarza. Mam nadzieję że to nic poważnego, ale goraczka dalej nie schodzi.
Dużo zdrówka dla twojego dzieciątka. Napisz co i jak jak wrócicie od lekarza.

A u mnie wczoraj było niewesoło:-( Nerka mnie strasznie bolała, chodziłam i płakałam z bólu (taka duża a płacze:crazy:). O 20.00 wzięłam no-spę ale nie pomogła, ok 21.00 umyłam Majkę i poszłam z nią do sypialni, ale tak mnie bolało że nie byłam w stanie przy niej usiąść i przyszedł mąż do niej, a ja się wiłam z bólu bo w żadnej pozycji nie było mi wygodnie. W końcu M sobie przypomniał że ciepła kąpiel powinna mi pomóc i napuścił mi pół wanny wody i ja leżałam chyba ze 40min. Trochę mi przeszło. Po kąpieli wzięłam jeszcze apap i poszłam spać. Znalazłam sobie jeszcze opiekę do Majki w razie jakbym musiała jechać do szpitala. No ale w nocy nawet mnie nie bolało:-) A teraz znowu zaczyna, ale póki co to takie delikatne bóle. Boli mnie jeszcze z tyłu tak jakby kręgosłup nad nerką, ale może to ból promieniuje, sama nie wiem:crazy::crazy::crazy: Jak biorę większy oddech to ból się delikatnie nasila. No nic zobaczę co będzie dalej i chyba w razie co zdecyduję się na ten szpital dla własnego i dziecka dobra.
W niedzielę są u nas dożynki i chciałabym być na nich z dziećmi, no ale...

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty
 
Mój M tak sobie "zepsuł" kilka imion nadając zwierzętom ludzkie imiona, ale o ile Czarki czy Kubusie są wśród psów dość popularne to on miał np. kota, który nazywał się Jacek... :D

agapa postaraj się nie denerwować na zapas, mnie ostatnio złapał też taki ból, że aż płakałam i było podejrzenie kolki nerkowej, cała spanikowana i zapłakana pojechałam do szpitala a spędziłam tam tylko 1,5h i okazało się, że to nic takiego, więzadła macicy mnie tak złapały i muszę to przeczekać. Ledwo mogłam się ruszać, ale po jednym dniu minęło. Do szpitala zawsze warto pojechać, żeby się uspokoić i wszystko sprawdzić, ale na pewno powiedzą, że nic złego nie dzieje się ani z Tobą ani z dzidziusiem. :)
https://www.babyboom.pl/forum/members/agapa-60254.html
 
Ostatnia edycja:
A ja już mogę pochwalić się, że moja kruszynka nie tylko przekręca się w brzuszku, ale zadaje super mocne kopniaki z czego bardzo się cieszę. Martwiłam się, że inne mamusie wyczuwają kopniaczki dużo wcześniej, ale teraz wiem, że każda ciąża jest inna i jestem bardzo zadowolona, że maleństwo aż tak szaleje :)
 
Mam wizytę u mojej gin w następny czwartek i mam nadzieję, że dowiem się co siedzi u mnie w brzuszku. Chociaż ja i cała rodzina twierdzimy, że będzie mały Filipek :-)
 
Co do imion to mój mąż też zepsuł kilka które mi się podobały. I tak zawsze myślałam, żeby mój syn miał na imię Tobiasz, a tu nici, bo jego pies miał tak na imię!!! Masakra!

Jeśli chodzi o imię Emilka to jest genialne!!! Bardzo mi się podoba, może dlatego że moja mama ma tak na imię i jest super ciepłą i troskliwą kobietą, a do tego wesołą! :-) Moja Amelka będzie miała na drugie Emilia. Mama jeszcze o tym nie wie, bo to niespodzianka, ale zwariuje z radości! :-D

Dzisiaj u mnie ciepluteńki dzień, więc biore swoją książkę i zasiadam na leżak, może musnę się słońcem. :-)
 
reklama
hej Mamusie

nie zdarzyłam Was doczytać ale zrobię to po powrocie- obiecuję!
a teraz uciekam bo jedziemy do Pragi na wycieczkę :-D M od jutra wraca do pracy więc ostatnia szansa na jakiś wypad

miłego i do później
 
Do góry