reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

AZS ma córeczka koleżanki. Jeżeli będziecie miały z tym kłopot, to dopytam, jak sobie z tym poradziła, bo buzia jest nie do poznania. Wiem, że sporo rzeczy wypróbowała i trafiła w końcu na odpowiednie kosmetyki.
 
reklama
Witam sie i ja:)
Powroty do pracy...hmmmm..
Jak wroce to dopiero we wrzesniu bo mam zaleglego troche urlopu i tego takze sie uzbiera..
A jak nie to na wychowawczy..ale zobaczymy jutro mam zamiar jechac do pracy pogadac...
 
Dzień dobry
Melduje się z uczelni! Byle do 11...
Na 17 idę z dziewczynami z BB regionalnego na sale zabaw i ploteczki :-) Aleksy z zabawy jeszcze nie skorzysta ale będzie miał pierwsze kontakty z dziecku!
Rojku więc bardzo ładnie Cię proszę o info o tym kosmetyku

Milego dnia
 
Hej :*
Dzisiaj bedzie ciezki dzien bo dzieci wstaly przed 6 i od samego rana jecza, sami nie wiedza juz co chca;/ A jamam juz dosc a to dopiero 8 godzina. Mam nadzieje ze po spacerku im przejdzie bo oszaleje chyba.

Widzze ze temat powortu do pracy byl, u nas to wyglada tak ze ja przed ciaza z Mariczka nigdzie nie pracwalam bo sie uczylam, potem ciaza porod i siedzialam w domku dalej sie uczac. Zaszlam w ciaze z Fabiankiem wiec tez nie poszlam do pracy no i teraz tez siedze. Od wrzesnia ide na studium kosmetyczne. Do pracy chcialabym isc bardzo ale niestety nie mam z kim zostawic dzieci:( Do zlobka panstwowego sienie dostana a na prywatny nas nie stac. No wiec narazie siedze w domu.. Ale moj P zaczyna robic gore dla nas u swoich rodzicow i jak juz sie tam przeprowadzimy to bede zaklada swoj interesik:) I mam dwie opcje albo jakis fajny sklep z ciuszkami uywanymi bo w jego miejscowosci zadnego fajnego nie ma,albo taka sale zabaw dla dzieci - ten pomysl bardziej mi sie podoba tylko nie wiem czy tam to wypali bo dzieci jest duzo ale nie wiem czy rodzice beda chcieli chodzic na takie sale zabaw i placic. Musze sie pierw rozeznac :)

Phelania mi lekarz powiedzial ze nawet AZS jest na tle alergicznym i unas ewidentnym alergenem jest nabial wiec juz nie wiem czym sie rozni AZS od skazy bialkowej..

Inka my tez mamy uzywac emolienty do kapieli. Narazie uzywamy balneum i ta masc atopiclair i skora ladnie sie zaczyna poprawiac

ASKO - przeczytalam ze Kamilek ostatnio dostal syropek pulneo - nie mowil Ci lekarz ze ten lek jest juz wycofany i nie wolno go juz podawac dzieciom??

Rojku dziękuje bardzo za pomoc. Ja sobie nie bedziemy dawac rady ze skorka to bede pamieac ze sluzysz pomoca :*
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry :)
U nas nocka mimo wczorajszego marudzenia przespana. Wieczorem Emilce zaczęła rosnąć temperatura, miała 37, potem 37.2, 37.4... stwierdziłam więc, że nie będę czekać aż jej urośnie do 38 (zwłaszcza, że była BARDZO marudna) i na noc dałam jej eferalgan, niedługo potem ładnie zasnęła i spała do 8:30 z jedną szybką pobudką. :)

Pogoda u nas piękna, na pewno wybierzemy się na jakiś spacerek :)
Ostatnio kupiłam małej w sklepie z ciuchami taką spiralę do wózka żeby jakieś miśki do niej zaglądały, zapłaciłam 10zł a potem znalazłam taką na allegro za prawie 70 :-D:szok: Już uprana i zmontowana na wózku, zobaczymy jak się Emi spodoba. Odkryła właśnie śmiech na głos i śmieje się cały czas od rana, może i do tych miśków się pośmieje. :tak:

Życzę wam miłego dnia i pięknej pogody! :-)
 
Witam z rana :)
Normalnie nie wierze, Alan spał mi w nocy :))) Chyba stał sie cud albo moje modły zostaly wysłuchane :-):-):-) co prawda regularnie co 3 godzinki budzil sie na karmienie, ale zaraz po jedzeniu zasypial szybciutko:)

Co do pracy to powiem wam jeszcze ze bardzo sie ciesze ze zdecydowalam sie na szybki powrot, bo kocham moją prace i czuję sie w niej spełniona. Dziecko jest pod dobrą opieką wiec jestem o niego spokojna. A ze mam 5 minut do domu to w kazdej chwili mogę wyjsc i zobaczyc co sie dzieje. No i nasza sytuacja finansowa jest tez dzieki temu duzo lepsza.

Piękna pogoda dzisiaj. Alanek przed chwilą pojadł i spi. A jak sie obudzi to idziemy na spacerek :) Miłego dnia !!!
 
DOrotar- przyjmuja od 5 miesiaca i jest to taki prywatny mini zlobek. Innego wyjscia nie mam, niz gdzies mala zapisac, bo nie ma mozliwosci, zeby ktos z rodziny mi popilnowal malej za kazdym razem jak bede w pracy;/ nie wiem co to bedzie.....
:-(

My sie wiotamy z rana, nocka znow nie bardzo o 4 bylo bujaniei pozniej o 6;/ nie wiem cos sie jej poprzestawialo chyba:confused:
Chyba zrobie sobie dzisiaj spacer do zusu po wniosek.

Pozdrawiamy!
 
Violet- u nas ciuchlandów jest całe mnóstwo i jakoś to się kręci. Tylko jeden się zamknął, nie znam powodu. Natomiast sale zabaw mieliśmy jedyną i tak się cieszyłam. Organizowali tam różne zajęcia, przyjęcia urodzinowe, a sama zabawa 10zł h. Moim zdaniem cena spoko a mimo to pustki i kobitka zamknęła biznesik po paru miesiącach :/ W Warszawie Hula- kula czy te inne kulkolandy kosztują drugie tyle i jakoś nie upadają. Życzę żebyś się wstrzeliła w biznesik jak już rzeczywiście zdecydujesz się na jakiś i żeby rozwitł !
Xasienka- jak Wam idą ćwiczonka ?

Byłam niedawno w ZUS po zaświadczenie że jestem na macierzyńskim potrzebne do wniosku o przyjęcie do przedszkola Oli i przy okazji złożyłam podanie oto przedłużenie o 4 tyg. Ja nie pracuję, ale gdyby nie to że Ola chodzi do przedszkola to bym chyba ześwirowała w domu. Czasami mi się marzy stare życie, cisza, spokój, ładnie się ubrać, pójść do ludzi, do pracy którą bardzo lubiłam he he ale to tylko w momentach gdy jestem przemęczona i mam kryzys macierzyństwa. Dobrze że to tylko momenty...
 
hej
Violett pierwszę słyszę a niby czemu jest wycofany???? bo lekarkę mam rewelacyjną nie sądzę żeby pominęła tak istotne wiadomości i dała coś czego nie może, w aptece nie było problemu z kupieniem. Ale nie ma tego złego, Kamil tak nie lubi tego syropu ze od razu wymusza wymioty i nawet jednej dawki nie wziął...
Inka ja mialam ci wkleic fotki buzki małej, ale tak się skóra poproawiła że nie było czego robić. U nas po wizycie u dermatologa została zdiagnozowana tylko sucha skóra.. a nie zadne alergie czy skazy. Tak więc kupiłam zalecany nawilżający krem cetaphil i smarujemy się 2 razy dziennie i różnica jest ogromna. A poza tym lekarka mi uświadomila że takie maluchy caly czas do ok. 3 mies. lub ciut dłużej oczyszczają się z toksyn i hormonów i często miewają jakieś drobne zmiany na buzkach które są brane za skazę lub azs.
kupinosia skąd ja znam te przemęczenie.. jak widzę jak laski z 1 maluszkiem piszą o kąpielach codziennych, przebieraniu dziecka rano i wieczorem.. to aż mi się czasem przykro robi. Bo tego zazdroszczę ja albo nei mam a to czasu albo siły, czasem moja niunia jest ubrana całą dobę w jedne i te same ubranka... wiem że jej tym krzywdy nie robię, le jak wspomnę sobie jak było przy młodym to mam wrażenie że mała jest przeze mnie zaniedbywana. Choć wiem że wszystko co powinnam robię, ale wiem że mogłabym czasem więcej.. tylko niestety kosztem mojej psychiki dlatego czasem odpuszczam. Kąpiel co drugi dzień to u mnie norma, no ale juz się zaczyna robić cieplutko więc trzeba będzie sie ciut przestawić.
Kamil nie chodzi ani do żłobka ani przedszkola, i pewnie go nie puszczę poki co bo po pierwsze nie mam gdzie a po drugie jak juz siedzę w domu.. to po co płacić. Ale marzy mi się żeby chociaz 2 razy w tyg. gdzies go na 2-3 h ulokować i zająć się tylko sobą i mała. Jemu też by to dobrze zrobiło.
 
reklama
Witam się z rana!!!
U nas nocka spokojna. Hania poszła spać ok 22 i dospała do 6.30. Alicja trochę kaszlała w nocy, ale teraz z rana ok. Pojechałam wczoraj o 22 do tesco bo M teraz tak wraca z pracy i za kilka drobiazgów dla Hani, jakieś płyny do prania i kosmetyki zapłaciłam 280zł!!!!! MASAKRA!!!!

DOROTAR- Ja kończę macierzyński w kwietniu, potem biorę 4 tg tego dodatkowego. Nie opłaca mi się wracać na dwa tg, ale wychowawczy u nas w urzędzie wygląda tak, że przez pierwszy miesiąc jednorazowo dostanę 1.500 zł, a później już nie płatny. Dlatego wracam 15 czerwca do pracy, żeby mieć już normalnie płatne w wakacje. A pracuję w szkole podstawowej, w klasach 1-3.

Miłego dnia!!!
 
Do góry