reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2011

Żabciu u nas wyszło podobnie. W lokalu powiedzieli nam 80zł za osobę dorosłą, 50zł za dziecko. Zapraszamy moją siostrę z rodziną (szwagier chrzestny), siostry męża (jedna z nich jest chrzestną), dziadków oczywiście. Przylatuje ze stanów na okazję chrzcin też moja chrzestna, więc i ona będzie. Prosimy też moją ciocię, która zawsze była bardzo blisko, a została ostatnio sama. Jedną kuzynkę, bo też jest b.bliska. A żeby nie było,że z mojej strony jest więcej, to jeszcze chrzestni męża będą. Łącznie wyszło nam 21 osób, w tym 3 dzieci.
 
reklama
A jak jak sie wkurzę to nie wyprawie chrzcin! Wiecie co ostatnio tesciowa powiedziala mojemu M?
Chrzestnym Alana ma byc brat M (25lat) który teraz dopiero robi bierzmowanie aby mógł nim zostac. Ostatnio zwolnil sie z pracy, bo cos tam mu nie pasowalo i nowej dopiero szuka. A tesciowa powiedziala: "Moze popros na chrzestnego jakiegoś kolege, bo D. teraz musi sie na gwałt bierzmowac a i pracy, wiec i pieniedzy nie ma" !!! :wściekła/y:
No kur*a czy ktos prosi kogos na chrzestnych tylko dlatego ze ktos jest bogaty i liczy na prezenty??? Zresztą swoją drogą stac nas na utrzymanie wlasnego dziecka i nie potrzebujemy czyichś drogich prezentów.
I powiedzialam M ze jak tak bardzo jego brat i matka maja problem z chrztem naszego dziecka to mozemy nie robic chrzcin, tylko ochrzcic dziecko w kosciele i na tym koniec, do domu, a oni mogą nie przychodzic jak nie czują takiej potrzeby. I teraz powaznie rozważamy wlasnie taką opcję.
A swoją drogą jestem ciekawa dlaczego M chrzestnymi są brat i siostra mojej tesciowaj a nie np sąsiedzi z klatki obok???
 
A u nas teraz na chrzcie tak jak i na Amelki chrzcie będą tylko chrześni, no i Amelki chrzestna teraz też będzie bo urodziny 3 razem robimy z chrztem, chrzestny Amelki nie będzie bo mieszka ponad 400km i nie da rady przyjechać. Więc będziemy my z naszą dwójką dzieci, moja mama, siostra moja jako chrzestna Kacperka, kuzyn-chrzestny z żoną i 1,5rocznym synkiem no i ta chrzestna Amelki z narzeczonym. Czyli nas wszystkich wyjdzie 8dorosłych i 3dzieci, obiad w domku i tort.
 
Hej :)
Mam chyba super promocję dla mam co mają kartę z apteki Doz.pl - ta apteka z plusem :) dziś kupiłam 2 opakowania pampersów premium 3 za 79.99zł, bo jest rabat 40% dla mam posiadających kartę z programu dla mamy i maleństwa :) także w sumie wyszło 120szt za 80zł.
Jeśli chodzi o tak chwalone dady biedronkowe - u mnie się nie sprawdziły. Mała przesikuje je i się złości, więc musiałam zmieniać pieluche co godzinę- więc żadna oszczędność. Fakt - nie uczulają i są fajne i miłe w dotyku, ale wg mnie mało chłonne. Porównałam zużycie Dad i Pampersów przez tydzień, wyszło że Dad prawie 2razy więcej muszę mieć niż pampków.

Mamusiom, które przygotowują Chrzciny życzę cierpliwości :) i żeby Maleństwa spały na Mszy :)
 
Dziewczyny pomóżcie
Dzis po poludniu Alanek zrobil 2 dosc zadkie kupki a przed chwilą puscil bąka i tez przy okazji sporego "kleksika". Czy mogę uznac to juz za biegunkę? I czy mam mu cos podac? No nie mam pojęcia. Wogole od paru dni kupka byla u nas codziennie a jeszcze niedawno musielismy czekac ponad tydzien.
 
mamaOskarka- ja o Ciebie pytałam wczoraj czy przedwczoraj, bo tak właśnie przepadłaś mamuśka. Wracaj do nas po chrzcinach. Udanej uroczystości !
Sosnowiczanka- ja bym sie na razie nie przejmowała. Moja często robi rzadkie kupki i przy kichnięciu albo bączku wyskakuje kleksik. Zawsze tak jest gdy np wypiję Kubusia bez rozcieńczenia
dorotar- kto Ci strzela fotki z dziećmi ? ja swoim robię dużo ale żebym to ja z nimi była to już gorzej

Niedawno pisałam że moja zaczęła ostro bąbelkować i sie ślinić ale łapek jeszcze nie pcha do buzi. To sie zmieniło już następnego dnia i do tego zaczęła sie krztusić i prychać własną śliną
 
Idzie wiosna, więc czas na porządki!!!

Jak zauważyłyście (albo zauważycie ;)) mamy osobny "folder" na tematy archiwalne, żeby nie plątały się niepotrzebnie. Usunęłam wg własnego zdania, ale sądząc po braku ruchu w tych wątkach, nikt nie powinien mieć zastrzeżeń co do wyboru.
Chciałabym natomiast, żebyście napisały, co sądzicie o przyklejonych wątkach, które również są nieaktualne, ale były dla nas znacznie ważniejsze (w pewnym okresie), tzn. gratulacje dla mamusi i lista ciężarówek (nie mam tu na myśli listy dzieciaczków - ta zostaje), a także opowieści z porodówki...
 
KUPINOSIA przyjaciółka czasem wpadnie z aparatem i nam strzela foty a potem je jeszcze obrabia w domku-studiuje fotografię, a jak chcę zdjęcie z dziećmi jak przyjaciółki u mnie nie ma to sioetra też mi zrobi.

Dzieci śpią a mama po necie buszuje..
 
reklama
U mnie istny kocioł w domu, M zdał egzamin wreszcie na TAXI:tak:słuchajcie na 80 zdajacych zdało tylko 15 osób , musielismy pozyczyc od mojej ciotki 3000zł na przestrojenie auta na Taxi,kupa spraw do załatwienia, mały jeszcze mi sie zrobił tak ruchliwy ze szok :szok:jak by mogł to by zeskoczył z łóżka i zaczał biegac:-Dnormalnie czuje ze bedzie niezły rozrabiaka:tak:Jestem normalnie padnieta zaraz sie kłade bo nie długo pobódka...na karmienie...Bzuiaczki kochane.
 
Do góry