reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

GRUDZIEŃ 2005

Kati i Fasolka - na forum ogólnym jest mowa o zwolnieniach, i ZUSIE, polecam tamten watek. Nie ma wg mnie potrzeby isc do szpitala!!! Wiekszosc lasek ma i tak na zwolnieniach, ze mozna chodzic! Zreszta opisały swoje przygody z Zusem, same zobaczcie!
A ginekolog musiałby byc jakis szurniety, zeby miec zastrzezenia do wydania zwolnienia. Stres w pracy, dojazdy, to jest wystarczajacy powod do tego, zeby sobie odpoczac! Przeciez mozna miec zawroty glowy, jakies skurcze itd, juz on sam najlepiej wie, co wymyslec na uzasadnienie! Ten szpital to mi mocno traca przesada. Fasolka, u Ciebie jest to bym bardziej uzasadnione, ze z piersza ciaza sie nie udało, wiec na druga sie chucha i dmucha! Moja kolezanka jest w takiej sytuacji jak Ty i juz 2 miesiac jest na zwolnieniu, i sadze ze juz do konca pozostanie na zwolnieniu.
Moj ginekolog, ktorego juz nie raz tu wychwalałam pod nibiosa hihi, od razu mi powiedzial: kiedykowleik tylko bede chciala, mam mowic, i on mi daje zwolnienie. Przy ostatniej wizycie tez pytal, jak sie czuje, czy chce dalej pracowac i jakby co, to od razu do niego walic jak w dym po zwolnienie :) Mowi:nawet na kilka dni, jak bedzie Pani chciala sobie odpoczac ;)
ja osobiscie na zwolnienie wybieram sie od wrzesnia, moze od pazdziernika, ale biorac pod uwage ze coraz bardziej mnie tu wszyscy denerwuja, to chyba jednak od wrzesnia sie zdecyduje. Kobietki, nie szczypcie sie, w koncu na cos oddajemy prawie pol swojej pensji!!!
 
reklama
Magi ma racje! Nieszczypcie sie. Ja jezeli chodzi o ZUS to mam luz mam tylko wyrzuty sumienia wzgledem szefa. Ale jak bede miala ochote odpoczac to sie i na niego nie bede ogladac.

Ide zaraz do domu. Wstalam dzis o 5:30 bo spac nie moglam i bylam w pracy skoro swit....

A teraz za oknem cudna burza (uwielbiam !) i sennosc mnie straszna ogarnela.......

A ten rumianek to na wzdecia Ziemzia polecala!? Zaraz pedze kupic i sobie przyrzadzam. Przeciez ja momentami to jak w 6-ym mcu wygladam. I cierpie strasznie.....

Witam nowe forumowiczki!
 
Witam kochane grubaski przedewszystkim te nowe ktore dołączyły do nas dzisiaj :) no i pozostale fajnie jest jak zagladasz a tu nowe mamusie sa na naszym forum :) Co do zwolnienia to przy drugiej ciazy bylam od 12 tygodnia do konca nikt nie mial prawa nic powiedziec tymbradziej ze placone jest 100% wiec lepiej siedziec w domku niz znosic wspolpracownikow i niekiedy szefow taki los nas dzis przespalam cale popoludnie ciekawe co bedzie w nocy Biegam do łazienki co chwilka najgorsza jest noc bo nawet jak spie to potrzeba mnie budzi zawziecie i trzeba wstawac Kosc ogonowa dokucza okropnie najgorzej jest rano jak wstaje i po drzemce dretwienie rak ciagle bole po bokach brzuszka walcze jeszcze bez tabletek ale momentami mam juz dosc no i ta tkliwosc rozdraznienie podobno lada dzien ma byc lepiej wzdecia narazie nie dokuczaja ale zaparcia juz sa :( chyba wszystkie objawy ciazy zaliczam pomalutku :) Na usg wybieram sie 25 wec jestescie w lepszej sytuacji moja mama juz nie daje mi spokoju bo chce zdjecie wnuczka -wnuczek ma juz 4 wiec liczy na drugiego wnuka a tak pozatym to moze byc troszke smieszne ale w ciazy chodza wszyscy domownicy zachcianki nawet pies odziedziczyl dzis zjadl truskawki hehehe przynajmiej nie jestem sama
Pozdrasiwm i zycze kolorowych snow :)
 
Witam Wszystkie!

Dołączam do Was, Forum znalazłam dopiero wczoraj w nocy (jakoś nie mogłam spać i siadłam w końcu do kompa...)
Właśnie jestem na L4, więc mam trochę wolnego czasu. Wszystko wskazuje na to, że będę grudnióweczką, ale kto wie, może stycznióweczką bo termin przewidywany mam na 28 grudnia. Mam nadzieję, że zapoznam tutaj osoby, które będą gotowe wspomóc radą, bo to jest moja pierwsza ciąża i się trochę boję jak to będzie...

Pozdrawiam Wszystkie gorąco!  ;D
 
Witaj na naszym forum Fuczak :) napewno wszystkie przysze mamy sluża rada i porada głowa do gory wszystko bedzie dobrze wiekszosc dziewczyn jest w pierwszej ciazy wiec nie pozostajesz sama zagladaj czesto i pytaj w razie watpliwosci :)
POZDRAWIAM :)
 
Cześć dziewczynki!
Fuczak - nie ma obaw, z nami wszystko przejdziesz pozytywnie, u mnie to też pierwsza ciąża i cały czas nachodzą mnie dziwne lęki i obawy, ale na razie jest wszystko dobrze I TEGO TRZYMAĆ SIĘ TRZEBA!!  :laugh:
Dzisiaj rano wstałam chyba równo z moim maleństwem bo pierwsze co poczułam to ruchy w brzusiu - uczucie cud-malinka! a jak spojrzałam na swój bebzunek to normalnie nie mogłam uwierzyć - normalnie mam w brzuchu całego melona chyba!! A rano, jak leże to widać to tak dokłądnie, że jestem w szoku, no i złapałam od razu za centymetr - efekt: od wczoraj 2 cm do przodu, obecnie mam w pasie 80!!! Cudnie! Przynajmniej wiem, że misio rośnie!
Pozdrowionka i życzę podobnych REWELACJI!
 
Cześć dprzyszłe mamusie.
Dostałam jednak zwolnienie, lekarz nie robił żadnch problemów, uznał ze nie bede dojeżdzać do pracy taki kawał drogi i sie tam stresować, to nie ma sensu. Co do wzdęć to mówił że, to od preparatu żelaza- takie ma działanie niestety.Jeszcze troszke musze je brać potem zrobi mi przerwę to moze mi troszkę ulży.
To tez jest moja pierwsza ciąza, daltego strasznie sie denerwuje wszystkim, chciałabym mieć już ruchy, zeby czuć moje maleństwo i wiedzieć , że żyje i jest ok. Lekarz mówi, że jeszcze troszkę i też bede czuła ruchy.Teraz jestem w 15 tygodniu ciąży. A wy dziewczyny czujecie juz ruchy swoich pociech, w którym tygoniu sie tak zaczynają?
 
Ziemzia, mi tez w oczach przybywa brzucholka. Teraz mam w pasie 91 cm :laugh: Troche sie dziwnie czuje z tym brzuchasiem, jeszcze sie nie przyzwyczailam ze on taki, teraz od dolu mi bardziej sie wypina :) I mam taka ladna pilke. W letnich ciuchach to juz widac na maxa, i ja sobie wkrecam, ze wszyscy sie patrza na moj brzuch! Ciagle lapie spojrzenia ludzi ;) Dzis ubralam sie w tunike luznawa, ja osobiscie czuje sie lepiej w takich luzniejszych ubrankach. Zreszta w tej tunice tez dzis zlapalam spojrzenie klientki ;) Wczoraj i przedwczoraj mialam takie opiete letnie bluzki i ten brzuchol taki.... Heh, pewnie niedlugo sie przyzwyczaje do prezentowania takiego okazu swiatu :)
 
Kati, spokojnie nie ma co sie stresowac :) Czemu mialoby byc cos zle, trzeba byc dobrej mysli. Na ruchy jeszcze sobie poczekasz, tylko Ziemzia ciagle czuje, ale drobna bardzo jest wiec pewnie dlatego ma takie szczescie :) Ech Ziemziu zazdroszcze Ci :) Ja tam raz mialam motylka i nic wiecej nie czuje. Tak na dobra sprawe, po 20 tygodniu wiekszosc kobiet zaczyna odczuwac ruchy, nie ma sie co przejmowac. Po co.
 
reklama
Hej Mamusie!

Wiatm bardzo serdecznie wszystkie nowe Mamusie! Ala fajnie, ze nas coraz wiecej! Dla mnie tez jest to pierwsza ciaza i jestem bardzo podekscytowana. Chociaz dzis mialam jakis chandrowaty dzien i wszystko mnie bolalo i pomyslalam, ze nigdy nie pomyslalam o innej stronie ciazy. Poza cudem malenkiego zycia rosnacego w tobie jest jeszcze bol plecow, bol piersi, zmeczenie, hustawki nastrojow, bol brzucha... ech...

Sceptycznie podchodzilam do Ziemziowego rumiankowego specjalu, ale dzis wreszcie sprobowalam. Rewelacja! Polecam bardzo! Jest pycha!! Jakos nasz Dizidzius jest wybredny w tym co pije, i wszystkie moje ulubione herbatki mu sie znudzily, nawet rumianek. No ale w tej formie jest znowu pycha. ;")) Dla niewtajemniczonych nowych Mamus - jest to rumianek z cytryna i miodem.

Pozdrawiam wszystkie Mamuski!
 
Do góry