reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDZIEŃ 2005

Patrycja pozazdroscic takiego romantyka i wspolczuje z powodu wyjazdu mamy. Moja niedawno pojechala na 3msc do Włoch i strasznie to przezywa

u mnie kolejna nocka wstawania co 2h :p o 4mam kryzys i juz na spiocha daje mu cycka no ale mały spał w łózeczku (a teraz na mojej rece ::))

zapisuje mojego Piotrusia do klubu "podgladaczy na jedno oko czy czasami ni polozyli mnie do lozeczka" ;D

na wzdecia i zaparcia lekarka kazala dawac malemu przegotowana wode z glukoza. U mnie to dziala. na 100ml wody łyzka glukozy

age.png

[/url]
 
reklama
Pati..:)..ale super..az mi lezki stanely w oczkach..:)..fajnie masz..:)..a moj Piotrek..to niby rimntyczny a ja jeszcze nie  mampierscionka zarenczynowego i chyba sie nie doczekam jak sie sama o niego nie upomne..kolczyki ostalam..a pierscionka nie..a jak urodzil sie Al..to kupil mi zegarek..:)..sliczny ale ja chcialabym pierscionek..on juz 2  lutego leci do Irlandiia o pierscionku ani widu ani slychu >:D >:D..no ale mam nadziej ze sie poprawi to zanim odleci..:)

a co do nowego watku to ja nie wiem..lepiej jest tu ..tak jak piszecie o wszystkim i tak piszemy tutaj wiec ja mysle ze nowy watek jest nie potrzebny zwlaszcza teraz gdy siedzimy na czas przy kompach..:)..i nawet czasami zdazymy tu wejsc a juz trzeba uciekac bo aniolki sie budza..
 
Paaricia no to twoj Roland to prawdziwy skarb, nie powiem ze pozazdroscic bo tego nie powinno sie zazdroscic ...no a kazdy ma to na co zasluguje... ;) (wiec ja chyba musze sie troche poprawic zeby miec tak dobrze jak ty)
A jesli chodzi o kupcie to my od czasu do czasu tylko termometrem mozemy sie uratować (musi byc dobrze naoliwiony no i kilka razy w dupcie i tak na intuicje wiadomo czy to juz koniec czy trzeba jeszcze powtarzac). Ewentualnie wiecej picia podaje (no ale ja caly czas na butelce) i po tym widac roznice.
aOla woda z glukoza dziala na nas srednio i tylko wtedy jak daje systematycznie po 50mil. ale nie wiem jak z tym dawaniem jak sie karmi piersia.

A od wczoraj probujemy Gripe Water to wlasniema pomagac na gazy zaparcia i na kolki i podaje sie to bardziej na zasadach profilaktyki niz aplikowania jak juz na gwalt trzeba czyms pomoc np. na kolke.
 
Ketsa - ja mysle ze Patrycja dopaja swojego synka mimo karmienia piersia, bo przeciez w Australii zaraz lato przyjdzie i upaly maja nieziemskie :)
 
A my jestesmy juz po wizycie poloznej... Mala wazy 4290 gram !!! przez tydzien przybrala 320 gram a miala w planie przytyc 210 gram, wiec jest wiecej niz bylo - maly pulpecik :)
 
Czesc Mamusie,
rzeczywiscie podziwiam Was, ze nadazacie z odpowiedziami. Jest tyle rzeczy i postow na ktore chcialabym odpowiedziec, ale nie mam czasu.

Jezeli choidzi o spanie, to nie moge na Pawla narzekac. Kapiel punkt 8 i spi do 3:30. Dostaje butle (ostatnio wypija nawet 210ml) i spi do 7. Moglibysmy regulowac przy nim zegarki. Musze przyznac, ze zawsze bardzo pilnuje, zeby dzien mial dosc regularny i zeby spanie i jedzenie bylo o tych samych godzinach. Po poludniu budzi sie zazwyczaj ok. 16 i nie spi juz do tej 20. Wtedy sie bawimy: gadamy, spiewamy, ale i tak zawsze najwieksza atrakcja jest mata edukacyjna. Potrafi na niej lezec 1,5 g. ;D

Niestety kolki ma caly czas rowniez z dokladnoscia co do minuty. Zaczynaja sie o 19 i ja zawsze wtedy daje mu 10 kropelek Sab Simplexu na jezyczek i przechodzi w 10 min. Zazwyczaj konczy sie to kupa (lub dwoma). Serce mi sie kroi jak MAlu tak mocno placze  :( :(
 
no a ja wpadam się przywitać
ta noc raczej do najlepszych się niezaliczy mała zasneła odziwo o 20 ale w leżaczku i tak do 23 bo wtedy walneła taką kupe że  pampers mało co niepękł więc wziełam ją do przewijania płakała strasznie bo ją wybudziłam potem karmienie i pobudki co 1,5-2h a jak się obudziła o 5 to dała koncert do 7,30 a to dlatego że jaj cyca wyjmowałam z buźki ostatnio mam problem taki że jak już się najje to mimo to że już nie śsie tylko trzyma go w buzi nie chce go puścić a jak jej już wyjme na siłe i chce oszukać smokiem to tak krzyczy strasznie nie moge sobie z tym poradzić nie chce jej nauczyć trzymania cyca bo już całkiem mnie zniewoli ona cyca traktuje jak smoka i ja z tym walcze  :mad: może macie na to jakiś sposobik ???

Parcia fiu fiu tylko pozazdrościć mój Gaweł niestety taki nie jest :(
 
Dzień dobry Mamusie :)

Mam nadzieje, że miałyście lepszą noc od naszej. Kacperek nie spał do 2:30 aż wkońcu zasnął ze zmęczenia pewnie biedaczek :(. Wieczorami mam najmniej mleka i pewnie sie nie najada do konca a potem marudzi. Nie chce dawać mu sztucznego, ale mam pewien pomysł...po każdym karmieniu w dzień ściągam reszte mleczka laktatorem, przez cały dzień może nazbiera sie butelka i wtedy na noc mu ją zaaplikuje :) zobaczymy  ::)
Paweł dzis zaspał do pracy przez naszego szkraba, a miał jechac rano do Łodzi  ::)

Wandziu ale Ci zazdroszczę tego mleczka, ja wciąż mam problemy z laktacją :( mało mleczka sie produkuje :( :( :(

A co do Twojej nowej fryzurki to powiem tylko....Wandziu wyglądasz bombowo!!!  :D

Paaricia ale super niespodziankę zrobił Ci Twój mąż  :D miał pomysła  :D :D

Ja z moim to ostatnio sie tylko kłóce, ale to chyba przez stres związany z brakiem mleczka. Potem i tak Paweł mnie przeprasza, ale straszny nerwus z niego....ehhhh  ::)

Uważam tak samo jak Didi i Patrycja że w sumie i tak najczęściej rozmawiamy na Grudniu więc po co nowy wątek, mamy i tak mało czasu, żeby ten nadrabiać. Ja już na wątku o pielęgnacji nie byłam od zeszłego tygodnia, bo co zdąże nadrobić Grudzień to już musze uciekać. No ale jak sie zdecydujecie to postaram sie zaglądać i tam  ;D

Wandziu ślicznie Twoja Paulinka przybiera :) Ja wciąż nie wiem ile przybrał na wadze Kacperek, ale już w przyszłym tygodniu idziemy do lekarza.

Wkleiłam kilka nowych zdjęć Kacperka :) ZAPRASZAM :)

 
Zdanka - nic Ci na to nie poradze, bo moja Paulinka tez nie chce smoka ciagnac, ale cycka cale szczescie puszcza. No ale odruch ssania potrafi miec caly czas :) Tak na sucho :)
Aussie - no to tylko pogratulowac systematycznosci - i Twojej i maluszka :) Zreszta Pawelki sa systematyczne - moj mezulek duuuzy jest juz co prawda, ale tez systematyczny :)
Paula - dzieki za wszystkie mile slowa :)

No to mykam zobaczyc Kacperka :)
 
reklama
Do góry