reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

GRUDZIEŃ 2005

ZDANKA - NIE LECZ TEJ WYSYPKI SAMA!!! TO MI WYGLADA NA SKAZE BIAŁKOWĄ!! koniecznie skonsultuj sie z lekarzem. Pawel mial dokladnie takie same objawy, z ta roznica, ze tylko na uszkach. Bylismy wczoraj u pediatry i koniecznie musi dostawac specjalne mleko! To nie sa zarty!!!
 
reklama
kurcze..teraz dowalilyscie..moj AL..wlasnie ma jakies dziwne krosteczki na policzkach ale tylko troszeczke..mozliwe ze to nastempne uczulenie bo wczoraj polasilam sie na kilka sliweczek w czekoladzie..:)..
 
następnym powodem dlaczego mnie tu nie było to są wieczne odwiedziny na początku było to fajne ale teraz to już chyba mam powoli tego dosyć  :-[

jeżeli chodzi o tralalala to też mam wielką chęć czuje się świetnie  no ale mimo boje się że coś tam w środku popuści ;D i wole zaczekać do wizyty a mam zamiar się wybrać  25 stycznia a to jeszcze troche czasu kurcze szkoda no ale jak mus to mus  ;) ;)

donia nie wiem czy jeszcze aktualne to jest no ale może ci sie przyda to jest instrukcja do wstawiania zdjęć od wady ja z nią poradziłam sobie z zamknietymi oczami  ::) ;D ;D ;D
Jak masz juz zdjecie odpowiedniej wielkosci, to wejdz na stronke http://www.imageshack.us/
Tam masz taki napis przegladaj i jak na niego najedziesz, to musisz odszukac zdjecie, ktore chcesz wstawic - na swoim komputerze gdzies masz umieszczone. Potem naciskasz na Host it.
Jak juz to zrobisz, to musisz skopiowac przedostatni link z przedostatniej takiej tabelki - taki przy ktorym jest napisane - Direct link to image
I to wklejasz w normalna wiadomosc - tak jak odpisujesz i pojawia Ci sie okno odpowiedzi... tylko ze przed tym linkiem musisz wpisac [img ] ( napis img w kwadratowych nawiasach) a za tym linkiem [/img ] ( napis /img w kwadratowych nawiasach) bez zadnych spacji...
Mam nadzieje ze sobie poradzisz - powodzenia!

witamine D3 małej od 15doby po jednej kropelce ale o tym cebionie nic nie wiem musze spytać jak będziemy na szczepieniu

Paula masz racje zmieniaj pediatre jak to możliwe ze nie kazała podawać d3 dziwi mnie to

Wanda a kiedy zaczełaś dawać Wikiemu te witaminy juwit czy jakoś tak???

fajnie że nie miałam cesarki bo jak popatrzyłam na te zdjęcia to nieciekawie to mięch wygląda  ::) ::) ::) ::)

współczuje teścowych dziewczyny no ale sobie po troszku chyba też moge moja teściówka mieszka w bloku obok dobrze że ma jeszcze jedną wnuczke i nią się opiekuje bo rodzice pracują niby jest to dobra kobieta niechce źle broń boże ale jest nadgorliwa a to chyba gorsze od faszyzmu i wieczne teksty choć nie pytam się jej o zdanie to wiecznie mi mówi "no co ja CI moge doradzić kidyś to było inaczej  ale ja to bym zrobiła tak..." mam ochote jej odpowiedzieć mamo czy ktoś o zdanie cie pyta że mówicz co ja ci moge doradzić ehhh szkoda gadać ale zdrugiej strony nie moge narzekać bo obiadki mi przynosił w pierwszym tyg.po powrocie ze szpitala i teraz też się deklaruje ale wole być samowystarczalna  ;) ;) i robie sobie sama ;D

gonia co za oszust!!!szoda to jednak jest sporo kasy

didi moja Ewa najpierw nie mogła robić kupki a jak już zrobiła to prawie że woda zabarwiona no i pediatra kazał podawać lakcid czy jakoś tak i jest lepiej  :)

paula ja też mam baldachim i karuzele zamątowałam pod baldachimem i jak ją nakręcam to tylko odsuwam go i po sprawie

Aussie pisałam o tym że lekarz co chwile u nas bywa  ;) jak bym mogła sama leczyć takie maleństwo nigdy w życiu

no dobra jeden wątek nadrobiony teraz ide szykować kąpiel dla damy  :D :D :D


 
Lenka tez ma krostki na policzkach. Mam nadzieje ze jej przejda...Skaza bialkowa to raczej nie jest bo juz od kilku dni nie tykam mleka.

Aussi Ty karmisz piersia czy butelka czy moze tym i tym? Bo piszesz o specjalnym mleku dla Pawełka....

Wykapalismy dzisiaj Lenke o godzine wczesniej, bo tak z karmien wypadlo (przez spacer i mozny sen troszke sie poprzestawialo). No i efekt taki ze moje dziecko pieknie zjadlo i juz spi. Ale tfu, tfu, nie zapeszam. Moze blad tkwil w zbyt poznej kapieli....? Kapalismy ok 20:30 a wczoraj to bylo juz po 21. Dzisiaj 19:45. zobaczymy jutro sprobujemy powtorzyc manewr z wczesniejszym kapaniem.

A Wy o ktorej kapiecie dzieci?
Spadam!

papa!
 
pamciaw ja kąpie o 19,30 a mała o 21 odlatuje ;) tyle tylko że jeszcze co chwilke się budzi i wtedy trzeba jej pośpiewać ;D karuzele nakręcać a dopiero ok23 zasypia na dobre :mad: no ale najważniejsze że już nie płacze że jej coś dolega :)
dobra ja dziś chyba spadam to maleńka wcześniej zaśnie ;) ;)
 
No tak - chyba faktycznie jak Pamcia zauwazyla godzina 23 jest magiczna dla naszych dzieci :) Moja Paulinka wtedy zazwyczaj budzis sie na cycusia :)
Ja kapie ja kolo 18-18:30 a tak wczesnie ze wzgledu na Wiktorka, ktory chce we wszystkim pomoc, no i po kapielowym karmieniu jak juz Mala spi, to mam czas zeby zrobic Wikiemu kolacyjke, umyc go i polozyc spac :) Ach, jednak z dwojka dzieci to nie tak latwo jak z jednym :)
Zdanka - w sumie to w miare regularnie zaczelam Wiktorkowi podawac Juvit (to jest poprostu wit.C) od kwietnia - wtedy maly zaczal chorowac - tzn zaczal chorowac od lutego i tak sie ciagnelo i ciagnelo i nie mogl sie do kwietnia wyleczyc - bo biedak ma lekowstret i zaden antybiotyk do niego nie docieral w normalnej dawce. No i w kwietniu - po niewyleczonych chorobach, poszlam z nim do lekarza i poprosilam o antybiotyk w zastrzykach - biedak sie nacierpial, ale przynajmniej dostal odpowiednia dawke lekarstw i od tamtej pory nie choruje (tfu tfu - zeby nie zapeszyc). No i lekarz jeden - ten moj zapasowy profesorek, polecil dawanie wlasnie witaminy C w duzych ilosciach zapobiegawczo. No i naprawde Wiktor w ogole nie choruje - az sie w przedszkolu panie dziwia, ze on taki chudziutki i nie byl ani razu chory tej jesieni i zimy - a chyba wszystkie dzieci byly :) No i mam nadzieje ze tak bedzie juz caly czas :)
Didi - no to super ze dobrze zapamietalam :) Niezly agent z tego Twojego Piotrka - nalezy mu sie lanie :p hehehe

Dziewczyny, nie przejmujcie sie krostkami na buzce - jezeli nie wystepuja w innym miejscu niz na buzce, to prawdopodobnie to jest spowodowane naszymi hormonami - tak mi polozna powiedziala... Nie wiem za bardzo o co chodzi, ale skoro tak, to ja sie nie przejmuje - Paulinka tez ma kilka krosteczek. A u Albercika wcale nie zauwazylam zeby cos mial na buzce :)
 
Helou,
wpadlam na chwile, rano karmiac Oliwke czytalam posty ale teraz mam za malo czasu zeby na wszystko odpowiadac...Co do kilku ostatnich postow: ja juz kiedys pisalam ze Oliwka ma krosteczki, wyszly jej na czole w ok. 2 tygodniu i potem sie rozlaly po calej twarzy, potem zeszly z czola i opanowaly policzki...odstawilam od razu nabial wszelki, glownie maslo jest ponoc uczulajace o czym nie wiedzialam...po 2 tygodniach nabrala ladnej skorki, ale od paru dni znow wylaza jakies krostki, a nabialu nie jem...mi tez lekarka mowila ze krosty moga byc od hormonow i olala sprawe, pielegniarka od razu orzekla skaze...Pamciu, krostki po odstawieniu nabialu schodza do 2-3 tygodni...mojej kolezanki corcia ma skaze silna i ona mnie w tym temacie oswieca...takze to ze pare dni nie wcinasz nabialu to jeszcze nic nie znaczy. tez Was mialam o to pytac, bo stresuje mnie to, nie zycze sobie zadnych krost... ::)

Mam pytanie poki pamietam specjalnie po to weszlam na forum: ten lek na kolki sam simplex czy jak on sie nazywa mozna kupic w czechach albo w niemczech tak?? w aptece bez recepty?? ile to kosztuje?? Oliwcia kolek nie ma, ale wolalabym miec w domu takie cos na wszelki wypadek skoro mowicie ze dobre...a to sie profilaktycznie tez daje??

Pamciu, dosc pozno kapiesz Lenke. Ja na poczatku kapalam Oliwke o 20, potem 19.30, a teraz regularnie kapiemy ja o 19...na poczatku tak wczesnie nie chcialam bo sie balam ze potem bedzie sie budzila w nocy wczesnie, ale to zadnej roznicy nie ma. Dzis kapiel o 19, o 20 juz lezala w lozeczku, usnela moze ok. 20.30., nie wiem dokladnie...po kapieli robie nastroj nocny, swiatlo jest przycmione, bardzo malo mowie do niej i szeptem wylacznie tak przeciagajaco coby sie wyciszyla,spiewam lulajze jezuniu hehehe, nie ma zadnej zabawy, zadnych karuzelek itd...jest noc i idziemy spac, i ona sie tego nauczyla :) dzieki temu mamy wieczory spokojne, a Mala budzi sie generalnie w nocy raz, to juz kiedys pisalam. Ja tam zawsze wyznawalam zasade ze dziecko po nocach sie nie szwenda, tylko do lozeczka i spac, i tak staram sie od poczatku uczyc...ja sama po dobranocce smigalam lulu i mi ciary ida po plecach jak widze maluchy wieczorami poginajace po ulicach, bawiace sie w najlepsze...bez sensu wg mnie.

Didi, teraz sliwki i to jeszcze w czekoladzie, hihi. Mocna jestes z ta konsumpcja ;) ciekawe co nastepne zakosztujesz ;D

Aha jak juz o jedzeniu mowa, choc powinnam na watku pielgnacyjnym chyba ale mi sie nie chce ;D no wiec sczytalam juz nie raz ze wpylacie dzem truskawkowy...mnie od poczatku zabroniono ::) jako ze truskawy najsilniej uczulajacy owoc podobno...ja uwielbiam dzem truskawkowy...ale nie jem a mam taki zachecajacy sloiczek niemieckiego dzemu, mniam... :p ja wpylam tylko jagodowy albo jablkowy, ostatnio zakupilam owoce lesne...ale nie wiem czy sie nie szkusze za jakis czas na ten truskawkowy...

aha a karuzele ja mialam zamontowana normalnie centralnie nad glowka na srodku, ale jak podnioslam materacyk to by te miski po buziaczku jezdzily Oliwce i maz zawiesil pod baldachimem...ona slicznie sie cieszy do karuzelki...a co do mataracyka to z powrotem go obnizylam, bo mi sie wlos co noc jezyl jak Mala spi...znajduje ja w roznych pozycjach, na skos, w poprzek lozeczka z girkami niemal wystajacymi przez szczebelki (a wspomnijcie mojego psa hehe ), z podkurczonymi nozkami opartymi o zapore, zwinieta w litere L z nozkami wzdluz zapory...i na dodatek rzecz jasna cala splynieta pod kolderke...no takie cos to ja mam w nosie....a Wasze dzieci maja podniesione materace?? i nie splywaja Wam???

No ok lece sie kapac i golic hehehehe bo jutro do gina.... ;D >:D

 
a moj syneczek sie najadl i teraz caly czas wymiotuje.boje sie isc spac zeby mi sie nie udusil w nocy.
ponawiam pytanie o herbatki.dajecie?jakie?
 
reklama
Hej Dziewczynki!

Ale mnie malo ostatnio! Tesknie za Wami! Staram sie jak najwiecej czasu, ktorego jak same wiecie majac dzidziusia i tak nie ma wiele, spedzic z Mama i Bratem i efekt jest taki, ze nie mam czasu juz wcale. Dzis pojechali na tydzien do Melbourne, wiec mam nadzieje, ze troszke ponadrabiam forum i bede bardziej na czasie.

Widze, ze jest nowa mamusia! - mamaCyprysia witaj!

Wandziu ostatnio jak zostalam przez pol dnia sama z MAlym zastanawialam sie jak Ty nieszczesna sobie radzisz sama z 2 dzieci i chcialam powiedziec, ze bardzo, bardzo Cie podziwiam i medal powinnas dostac! :D

Atreiiu jest zdrowy, odpukac ale nie powtorzyly sie incydenty z duszeniem, oby tak zostalo! Ma za to potowki, ale w tym klimacie to ponoc norma i nawet tego sie nie leczy tylko czeka az sao przejdzie. No i na szczescie przechodzi.

Byla u nas przedwczoraj pielegniarka (pierwszy i jedyny raz, bo polozna nie przychodzi), sprawdzila Malego i zwazyla Go. No i okazalo sie, ze w 4 tygodnie nasz zarloczny Smok przybral 1.2kg!! Apetycik po tatusiu, cierpliwosc po mamusi - czyli jej brak, no ladna mieszanka nam wyszla! ;D ;D ;D

No i w ogole dowiedzialam sie o szczepionkach, okazuje sie, ze przysluguje nam wiecej szczepionek niz w Polsce (tak mowi moja mama, bo ja to nie wiem) - z wyjatkiem gruzlicy, ktorej tu ponoc nie ma no i co wiecej placa rodzicom za szczepienie dzieci!! he he... Ponoc prasa zrobila "zla slawe" szczepionkom, a durni ludzie zaraz uwierzyli i teraz malo kto chce szczepic dzieci, wiec rzad placi zeby szczepili! Dla mnie super!

 
Do góry