reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudnióweczki u lekarza

U mnie
Gabinia gratki juz fajnie z ta waga. Coraz spokojnieszym sie jest.

Anmari mam podobne zalecenia co Ty. Obserwacja i odpoczynek. Szyjkę mam 2,5 miekka. Z tym ze u mnie juz rozwarcie 1cm. Bylam w pt bez zmian. Nastepna wizyta we wtorek zactydz. Na razie gin nie chce zakladac peser czy szew.
Z drugim dzieckiem tez mislam rozwarcie i dotrwalam do terminu. Jest to możliwe. Teraz każdy tydzień mnie cieszy oby do przodu chociaż do listopada
u mnie też w 26 była 2,5 cm. Zamknięta. Zobaczymy jak będzie teraz. Damy radę dziewczyny. Oby do 32tygodnia, później już z górki:)
 
reklama
Z opowieści wiem że często szyjka robi psikusy i spokojnie do terminu dziewczyny donoszą czasem nawet przenoszą. Będzie dobrze :)

cb7wugpju04jz4q8.png
 
My dream ja nie mialam dzis usg. Tylko ktg i na fotelu z oceną szyjki. Mam za tydzien na zastwpstwo isc bo moj lekarz ma wolne i za dwa tyg 20.06 mam wizyte ze wszystkim. Usg ktg itd tak myślę.
Słodkie zdjecia synka :)

Gabinia super ze dzidzius taki duzy. Niech zdrowo rosnie. Zebys tylko dała rade go urodzic :)

Anmari u mnie to samo. Szyjka miękka skraca sie ale zamknieta. Mam miec co tydz kontrole plus ktg czy sie nie rozkreca akcja :/


kochana moje wszystkie takie duze. córkę rodzilam sn z waga 4320 ;)

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie udzielam się na forum ale od kilku tygodni regularnie śledzę grudniowe wątki. Jestem w 28 tygodniu ciąży. Dzisiaj byłam na wizycie i od ostatniej wizyty która była miesiąc temu moja szyjka skrócił się o ponad pół centymetra. Ma teraz 2,5 cm i jest miękka. Bardzo się tym martwię. Mam się pojawić za 2 tygodnie zobaczyć ile w jakim bedzie stanie. Narazie jest zamknięta. Lekarz zalecił mi tylko tyle że mam się oszczędzać... Lekarz powiedzial ze jest ryzyko przedwczesnego porodu :-(

Napisane na GT-S7560 w aplikacji Forum BabyBoom
Witaj. Duzo tu nas z krotka szyjka lub z malym rozwarcien nawet. Magnez, i odpoczynek a bedzie dobrze ;)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny z szyjkami to faktycznie loteria także się nie stresować bo to tylko pogłębia problem - ja np z problemami z szyjką w pierwszej ciąży - przenosiłam;)

idę dzisiaj do lekarki - ale nie liczę, że się czegoś dowiem (długość szyjki, wielkość maluszka). Jak zwykle pewnie - "Wszystko dobrze" :|
 
@joshi kciuki za wizyte!!! :) Chwal sie nam tutaj szybko po :)

@trytytka kciuki sa, o ktorej wizytujesz? Ja bym chyba nie wytrzymala gdyby moj lekarz tak odpowiadal na moje pytania. Ona prowadzi Twoja ciaze od poczatku?
 
Buuu Dzis bez usg [emoji19]
Dzis skupili sie na badaniach.
Juz kuli mnie dwa razy morfologia I cos jeszcze , teraz wypilam glukoze. Bardzo smaczny soczek winogronowy. Ale cholera jakos mi teraz zle sie robi .jakby słabo mi. A jeszcze pol godziny mam czekac. I znowu beda kuc.
Waze 63,8 kg . Ostatnia wizyta 4 tyg temu 62,4 .takze bardzo ladnie. Cisnienie 120/80 ksiazkowe. Zwiekszyl mi dawke dzienna magnezu do 1000 mg.
Bialka w moczu brak wiec zadna gestoza u mnie sie jak narazie nie zaczyna.
Zalecil plywanie na bol kregoslupa. No nic trzeba bedzie regularnie basen odwiedzac Filip bedzie mial radoche [emoji7]
Zrobil badanie ginekologiczne. Nigdy mi tam nie grzebal. A Dzis jak nigdy. Oczywiscie mnie to bolalo. Macica bardzo ladnie urosla powyzej pepka ( to akurat wiedzialam bo Sama czuje) no I najwazniejsze szyjka twarda I zamknieta.

Czekam az mi krew pobiora po tej glukozie I jutro mam dzwonic rano o wynik pytac. Jak zly bedzie jutro do powtorki druga dawka. Z Filipem mialam podwyzszony cukier I diete bez insuliny. Oby tym razem nic nie wyszlo gorszego.

Za to posluchalam najpiekniejszej melodii na swiecie bicie serduszka mojego synka [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7] cale 20 minut.
Skurczow dzieki Bogu brak [emoji41]


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
@joshi kciuki za wizyte!!! :) Chwal sie nam tutaj szybko po :)

@trytytka kciuki sa, o ktorej wizytujesz? Ja bym chyba nie wytrzymala gdyby moj lekarz tak odpowiadal na moje pytania. Ona prowadzi Twoja ciaze od poczatku?

Jest lekarzem prowadzącym moją ciąże na nfz - heh i może to u mnie niefart ale ciąża prowadzona na nfz i prywatnie to na prawdę przepaść....

u tej lekarki wizyta trwa max 5 min - ważenie, króciutkie usg ograniczone tak na prawdę do tętna dzidziola i zwykłe badanie max 1 minutowe... jeśli się o coś zapytam to zazwyczaj odpowiada chyba, że jej się zapomni... jakieś 1,5 miesiąca temu badać szyjkę miała, ja jej na to, że dyskomfort mam i chyba jakaś infekcja się przyplątała, wzięła wziernik, dobrze nie wsadziła i mówi, że faktycznie... poszła do biurka receptę wypisać i tyle by było z zbadania szyjki... nawet mi się to śmieszne wydaje ale poważnie to tragedia - gdyby nie to, że mam też prywatnie wizyty raz na czas u lekarki, która mi prowadziła pierwszą ciąże to czarno to widzę ..... spokoju bym nie zaznała! także USG genetyczne robiłam razy 2 każde i u lekarki do której dostałam skierowanie od mojej prowadzącej i prywatnie dla pewności... chciałam po prostu oszczędzić na badaniach ale suma sumarum i tak większość robię prywatnie dla spokoju sumienia bo ona skierowanie daje raz na "ruski rok".....
 
reklama
Do góry