reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudnióweczki u lekarza

Dziewczyny dziś wizyta u diabetologa w sprawie kontroli moich cukrów pomimo insuliny moje cukry wzrastają a w raz z nią jednostki insulinki na noc również co mnie przeraża to to że na 100% będę rodzić około 80 km od domu :(
Nie przejmuj się odległością. Ja też będę rodzić ok godzinę jazdy od domu.
A insulina dla waszego dobra. Będzie dobrze.

cb7wugpju04jz4q8.png
 
reklama
kochana moje wszystkie takie duze. córkę rodzilam sn z waga 4320 ;)

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
podobno teraz takie duze dzieci sie rodza bo jemy modyfikowane i pryskane i pedzone jedzenie i witaminy dla ciezarnych tez podobno napedzaja wage dzieciom... zdanie mojej poloznej?

nie mam wam co pisac na wizytowym:((( moje wizyty raz w miesiacu to tylko papierki (l4, recepty, wyniki krwi do karty etc.) ostatnie usg mialam.w 19 tyg czyli 8 tygodni temu!!! a kolejne i to juz podobno ostatnie mam miec w 32 tyg czyli za 4-5tyg... nie wiem ile Zosia wazy:( ogolnie jakos czuje sie oszukana ze moj lekarz prowadzacy nie ma usg i nie robi mi usg na kazdej wizycie... mimo ze chodze prywatnie i place po 200zl:(

mamy z tarczycowymi problemami na Eutyroxsie: czy po porodzie sie nadal bierze eutyrox (przed ciaza nie bralam)? czy sie zmienia dawka? cos slyszalam ze "tarczycowe" zostaja do 5 doby w szpitalu zeby tsh i ft3, ft4 zbadali i ustalili nowe dawki. to konieczne? kto tak mial?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
podobno teraz takie duze dzieci sie rodza bo jemy modyfikowane i pryskane i pedzone jedzenie i witaminy dla ciezarnych tez podobno napedzaja wage dzieciom... zdanie mojej poloznej?

nie mam wam co pisac na wizytowym:((( moje wizyty raz w miesiacu to tylko papierki (l4, recepty, wyniki krwi do karty etc.) ostatnie usg mialam.w 19 tyg czyli 8 tygodni temu!!! a kolejne i to juz podobno ostatnie mam miec w 32 tyg czyli za 4-5tyg... nie wiem ile Zosia wazy:( ogolnie jakos czuje sie oszukana ze moj lekarz prowadzacy nie ma usg i nie robi mi usg na kazdej wizycie... mimo ze chodze prywatnie i place po 200zl:(

mamy z tarczycowymi problemami na Eutyroxsie: czy po porodzie sie nadal bierze eutyrox (przed ciaza nie bralam)? czy sie zmienia dawka? cos slyszalam ze "tarczycowe" zostaja do 5 doby w szpitalu zeby tsh i ft3, ft4 zbadali i ustalili nowe dawki. to konieczne? kto tak mial?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Nie wiem jak z tym tarczycowym zostawaniem w szpitalu ale wątpię by było konieczne. Ambulatoryjnie można spokojnie to sprawdzić.

Natomiast tak witaminy mają wpływ na wagę dziecka ale jak duży ktooo wieee

cb7wugpju04jz4q8.png
 
podobno teraz takie duze dzieci sie rodza bo jemy modyfikowane i pryskane i pedzone jedzenie i witaminy dla ciezarnych tez podobno napedzaja wage dzieciom... zdanie mojej poloznej?

nie mam wam co pisac na wizytowym:((( moje wizyty raz w miesiacu to tylko papierki (l4, recepty, wyniki krwi do karty etc.) ostatnie usg mialam.w 19 tyg czyli 8 tygodni temu!!! a kolejne i to juz podobno ostatnie mam miec w 32 tyg czyli za 4-5tyg... nie wiem ile Zosia wazy:( ogolnie jakos czuje sie oszukana ze moj lekarz prowadzacy nie ma usg i nie robi mi usg na kazdej wizycie... mimo ze chodze prywatnie i place po 200zl:(

mamy z tarczycowymi problemami na Eutyroxsie: czy po porodzie sie nadal bierze eutyrox (przed ciaza nie bralam)? czy sie zmienia dawka? cos slyszalam ze "tarczycowe" zostaja do 5 doby w szpitalu zeby tsh i ft3, ft4 zbadali i ustalili nowe dawki. to konieczne? kto tak mial?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Ja mam inne zdanie co do tej wielkości dzieci. Pamiętam jak rozmiawiałam z moją babcią na ten temat i ona mówiła, że teraz to się takie malutkie dzieci rodzą, bo jak ona rodziła swoje dzieci (lata 40-te i 50-te), to standardem było ponad 4 kg dla dziecka.
Jeślichodzi o Euthyrox, to Twój endo powinien Ci powiedzieć jak masz go zażywać po porodzie. U mnie to było tak, że też niedoczynność pojawiła się w pierwszej ciąży. Po porodzie dalej go łykałam, tylko potem kontrolnie badałam hormony. Niestety po porodzie moje hormony dalej były za nisko i Euthyrox musiał zostać choć w zmniejszonej dawce. Mój endo mnie również ostrzegał, że po porodzie może się pojawić coś takiego jak poporodowa nadczynność, ale u mnie nic podobnego nie miało miejsca. W szpitalu po porodzie byłam 2 dni i szczerze mówiąc, to szpital się w ogóle do moich hormonów nie wtrącał i nic nie badał. Może powinien, nie wiem.
 
podobno teraz takie duze dzieci sie rodza bo jemy modyfikowane i pryskane i pedzone jedzenie i witaminy dla ciezarnych tez podobno napedzaja wage dzieciom... zdanie mojej poloznej?

nie mam wam co pisac na wizytowym:((( moje wizyty raz w miesiacu to tylko papierki (l4, recepty, wyniki krwi do karty etc.) ostatnie usg mialam.w 19 tyg czyli 8 tygodni temu!!! a kolejne i to juz podobno ostatnie mam miec w 32 tyg czyli za 4-5tyg... nie wiem ile Zosia wazy:( ogolnie jakos czuje sie oszukana ze moj lekarz prowadzacy nie ma usg i nie robi mi usg na kazdej wizycie... mimo ze chodze prywatnie i place po 200zl:(

mamy z tarczycowymi problemami na Eutyroxsie: czy po porodzie sie nadal bierze eutyrox (przed ciaza nie bralam)? czy sie zmienia dawka? cos slyszalam ze "tarczycowe" zostaja do 5 doby w szpitalu zeby tsh i ft3, ft4 zbadali i ustalili nowe dawki. to konieczne? kto tak mial?

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
Płacisz 200 zl i nie masz usg?

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ale za takie pieniadze to juz mozna by bylo usg zrobic, i nie chodzi tu wlasnie o to czy lekarz widzi potrzebe czy nie, ale o to ze mama chce to niech zobaczy dzidzie czesciej ;)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
no wlasnie... za takie pieniadze lekarz moglby tez wziac pod uwage moje potrzeby:))) chodzi o to ze to prywatny gabinet i to taki pojedynczy nie w przychodni prywatnej i zwyczajnie ta lekarka nie ma tam usg! mysle ze ma to w nosie bo jest ordynatorem i i tak ma pelno pacjentek zawsze...nie oszukujmy sie...znam milszych lekarzy i bardziej proklienckie gabinety ale wybralam ja tylko dlatego ze to ordynator i wiem ze beda wokol mnie skakali na oddziale (juz tego doswiadczylam jak chodzilam do kliniki przyszpitalnej na usg. jeden lekarz przyszedl poza dyzurem zrobic mi usg bo pani prof go poprosila). Cos za cos... ale tego usg mi jednak brakuje:(
moge oczywiscie pojsc sobie i zrobic gdziekolwiek...

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
Do góry