reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2023 🎅

reklama
Hej. Za już po wizycie. Widać pęcherzyk ciążowy który ma 4,4mm tylko i dlatego się trochę stresuje. Według miesiączki to dzisiaj 6+1 a według pomiaru pęcherzyka to 5+1. Wizyta za około dwa tygodnie. Powiedział że wtedy się wszystko wyjaśni i powinno być już widać zarodek z serduszkiem. Kto tak miał? Bo jak patrzę na Wasze wpisy to wy już zarodek miałyście w tym tygodniu....
Ja w 6+4 nie miałam jeszcze zarodka... Kolejną wizytę mam 2 maja i zobaczymy
 
Mnie lekarka wypisała Xonvea, bo tez od kilku dni ledwo żyje i wymiotuje non stop
napisałam do położnej która prowadzi u mnie ciążę że w ciągu dwóch tygodni schudłam 3 kg i przepisała mi 3 opakowania. Mam nadzieję że pomoze. @duska1205 mam dokładnie taką sytuację jak ty tylko pęcherzyk ciążowy młodszy 5t4d i nie było jeszcze serduszka i też 2 maja jadę sprawdzić czy się zarodek już pojawil
 
napisałam do położnej która prowadzi u mnie ciążę że w ciągu dwóch tygodni schudłam 3 kg i przepisała mi 3 opakowania. Mam nadzieję że pomoze. @duska1205 mam dokładnie taką sytuację jak ty tylko pęcherzyk ciążowy młodszy 5t4d i nie było jeszcze serduszka i też 2 maja jadę sprawdzić czy się zarodek już pojawil
Mi właśnie lekarz nawet nie zmierzył pęcherzyka... Teraz idę do kogoś innego i liczę na więcej informacji. Trzymam kciuki za Twoją wizytę!
 
reklama
Owulacje miałam 14dc potwierdzone monitoringiem

Pytanie co chcesz usłyszeć?

Bo oczywiście możemy Ci napisać, że będzie dobrze. Ja niestety jestem typem osoby, który woli powiedzieć najgorszą prawdę niż najpiękniejsze kłamstwo. Nie czarujmy się jeżeli miałaś na 100% potwierdzoną tę jedną owulację to ciąża nie może być młodsza. To tak samo jak z in vitro.

Oczywiście - może być tak, że lekarz ma do dupy sprzęt, że nie ma za gorsz umiejętność w mierzeniu tak wczesnej ciąży i możesz się tej myśli trzymać, jako ostatniej deski ratunku, ale ja to szczerze mówiąc podchodziłabym z bardzo mocną rezerwą.

Ja miałam 3mm pęcherzyk w czwartek 27.04 a mogłam być max. 4t5d ale prawdopodobnie byłam 4t2d - a lekarz nie był ani jaki super, ani sprzęt też nie.


Edit. Jeszcze znalazłam sobie po tym USG opracowanie w "Ginekologia i Perinatologia Praktyczna" odnośnie rozwoju wczesnej ciąży i tam jest napisane, że pęcherzyk powinien rosnąć ok. 1mm dziennie więc gdybym to USG zrobiła dzisiaj to już powinien mieć 4mm - czyli w max. 4t6d
 

Podobne tematy

Do góry