reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

U mnie też narazie cisza. Brzuch wysoko zero objawów żeby coś się miało zacząć. Mały fika koziołki aż miło 😂 już serio tam nie ma miejsca bo każdy jego ruch widać przez koszulkę.
To u mnie tak samo :) jak się ruszy to od razu widać na brzuchu. Jeszcze mnie zastanawia to napieranie główka, też nie wiem czy coś takiego czuje 🤔
 
reklama
Dziewczyny, jakie macie ciśnienie? 🤔
Ja nie mierzyłam jakiś czas, ciagle miałam niskie i dziś jak mierze pare razy to mam ok 130/80 😳 Dziś na wizycie miałam 135/90 i lekarz mowil, ze jak przekroczę 140/90 to pilnie do szpitala.
Tez wam wzrosło ciśnienie na tych ost tygodniach ciąży ??
 
Ja pare lat przed ciaza stalam sie niskocisnieniowcem, 90/60 u mnie to bylo szalenstwo. W ciazy przestalo byc takie "trupie" i jest raczej na poziomie jaki maja normalni ludzie 🤣 wiec jakby nie patrzec wzrost jest o nawet 30 w przypadku skurczowego. Mierz sobie regularnie w domu, tylko nie stresuj sie juz samym pomiarem. Warto przed zmierzeniem oproznic pecherz 😊
 
Miesiąc rozwarcie? O wow 😳 a na ile cm?
Kurczę, ja wieczorem mam gina, ciekawe jak u mnie wyglada szyjka 🤞 Raz chce już jechać na porodówkę by za chwile wpaść w panikę, ze chyba jeszcze nie jestem gotowa
Początkowo było na palec, później zwiekszyło się o jakieś 0,5 cm. a aktualnie nie mam pojęcia jak ma się sytuacja.
Haha ja mam więcej tych chwil, kiedy chciałabym być już na porodówce, w życiu nie spodziewałabym się, że będę tak czekała na ten ból i poród 😅
Kochana to u Ciebie się rozkręca :) trochę Wam zazdroszczę bo u mnie cisza 🙈 ja z kolei mam na 26.12 i najgorsza opcja to święta w szpitalu ale zobaczymy kiedy maluszek zechce wyjść. Jak w święta to i tak mu wybaczę ❤️❤️

Tak, to forum to super sprawa. Zawsze można pogadać z kimś kto akurat jest w tym samym momencie życiowym. Ja jestem też na wątku ciąża po poronieniu i tak otrzymałam tyle wsparcia i rad że dzięki temu udało mi się pozbierać jakoś :)
To tylko pozory, wszystko stoi w miejscu, tylko robi mi nadzieję a później ją zabiera 🙄😅
Święta w szpitalu to średnia perspektywa, ale musimy się z tym niestety liczyć. Może nasze dzieci okażą się łaskawe i jednak opuszczą brzuszki troszke wcześniej 😊
 
Dziewczyny, jakie macie ciśnienie? 🤔
Ja nie mierzyłam jakiś czas, ciagle miałam niskie i dziś jak mierze pare razy to mam ok 130/80 😳 Dziś na wizycie miałam 135/90 i lekarz mowil, ze jak przekroczę 140/90 to pilnie do szpitala.
Tez wam wzrosło ciśnienie na tych ost tygodniach ciąży ??
Tak. Ja trafiłam na patologię tydzień temu z wielowodziem, ale o tym już nikt nie pamięta. Mam nadciśnienie, biorę leki i niewiele to daje 😞
 
Dziewczyny, jakie macie ciśnienie? 🤔
Ja nie mierzyłam jakiś czas, ciagle miałam niskie i dziś jak mierze pare razy to mam ok 130/80 😳 Dziś na wizycie miałam 135/90 i lekarz mowil, ze jak przekroczę 140/90 to pilnie do szpitala.
Tez wam wzrosło ciśnienie na tych ost tygodniach ciąży ??
Ja zaczęłam sobie mierzyć wieczorami ale na szczęście mam tak 126/90, 120/74. Więc raczej spoko. Mi się znów temp podnosi co wieczór nie wiem czemu.
 
Cześć, nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie, ale może któraś z Was ma taką sytuację i wie jak to w praniu wyszło.

Jestem na urlopie rodzicielskim 80% pensji i właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży. Jak teraz będzie wyglądać macierzyński jak urodzę? Czy któraś wie jak ZUS zachowuje się w takiej sytuacji? Normalnie to wylicza średnią z ostatnich 12miesięcy, no ale ja teraz pobieram cały rok tylko 80% swojej pensji. Czy to znaczy że ZUS wyliczy mi kolejną średnią już z obniżonej pensji? I jak zadeklaruję że idę na rodzicielski to jeszcze obniży, czyli de facto 60% pensji mi wyjdzie na macierzyńskim?

Czy któraś ma rok po roku dzieci i pracowała na etat wcześniej?

pozdrawiam
Inesia
 
Cześć, nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie, ale może któraś z Was ma taką sytuację i wie jak to w praniu wyszło.

Jestem na urlopie rodzicielskim 80% pensji i właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży. Jak teraz będzie wyglądać macierzyński jak urodzę? Czy któraś wie jak ZUS zachowuje się w takiej sytuacji? Normalnie to wylicza średnią z ostatnich 12miesięcy, no ale ja teraz pobieram cały rok tylko 80% swojej pensji. Czy to znaczy że ZUS wyliczy mi kolejną średnią już z obniżonej pensji? I jak zadeklaruję że idę na rodzicielski to jeszcze obniży, czyli de facto 60% pensji mi wyjdzie na macierzyńskim?

Czy któraś ma rok po roku dzieci i pracowała na etat wcześniej?

pozdrawiam
Inesia
Pytanie do kiedy masz jeszcze macierzyński? Bo jeśli jeszcze jakiś miesiąc powiedzmy to teoretycznie w ciąży wracasz do pracy a podejrzewam że pójdziesz znów na l4. L4 w ciąży jest 100% płatne, więc na macierzyńskim z drugim dzieckiem będziesz miała znów 80%. Czyli doklanie tyle ile teraz.
 
reklama
Cześć dziewczyny ;) Gratulacje dla tych wszystkich mam, które rozpakowały się troszkę wcześniej.
Ja z terminem na 19 grudnia "rozpakowałam się" nagłą cesarką 18 Listopada pod koniec 35tygodnia ze względu na stan przedrzucawkowy i całą masę innych problemów, które wyszły dosłownie "nagle".
I choć chciałabym napisać na szczęście jest wszystko dobrze, tak niestety nie jest u nas zbyt kolorowo :(
 
Do góry