reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Mnie też boli kość ogonowa, czasami mocniej, czasami słabiej. W każdej ciąży to miałam, a po urodzeniu mijało. Z dziwnych i męczących dolegliwości też zatyka mi uszy, że słabiej słyszę 😐 ale tylko w ciąży tak mam.
O! Uszy zatykają mi się prawie codziennie i to bardziej do południa. To coś ciśnieniowego, po przelknieciu śliny odtykają się 🙂 zapytam przy kolejnej wizycie lekarza co z tymi uszami😆
 
reklama
Mnie też strasznie boli kość ogonowa i dookoła, fizjoterapeuta założył mi tejpy i jest chyba lepiej. Ale jak tylko idę na nordic walking albo długi spacer to okrutnie boli. Polecono mi rolowanie piłką nie samej kości, a dookoła. Plus rozciąganie. :)
 
Cześć dziewczyny, ja też się odważę w końcu coś napisać, bo wcześniej tylko czytałam. Mam termin na 22.12, też po jednym poronieniu stąd strach, ale ostatnio kupiłam w lumpeksie pierwsze ciążowe spodnie i zaczynam powoli się cieszyć z sytuacji :).
Ostatnio miałam nieciekawy epizod, bo w weekend złapałam 3 kleszcze. Ciekawa jestem czy lekarz będzie kazał robić badania na boreliozę. Wstępnie czytałam, że borelioza nie jest jakaś super groźna dla dziecka, choć to generalnie nierozpoznana choroba. I gdzie tu jechać na wakacje żeby tych kleszczy uniknąć, mnie strasznie lubią, łapię kilka rocznie...
 
Cześć dziewczyny, ja też się odważę w końcu coś napisać, bo wcześniej tylko czytałam. Mam termin na 22.12, też po jednym poronieniu stąd strach, ale ostatnio kupiłam w lumpeksie pierwsze ciążowe spodnie i zaczynam powoli się cieszyć z sytuacji :).
Ostatnio miałam nieciekawy epizod, bo w weekend złapałam 3 kleszcze. Ciekawa jestem czy lekarz będzie kazał robić badania na boreliozę. Wstępnie czytałam, że borelioza nie jest jakaś super groźna dla dziecka, choć to generalnie nierozpoznana choroba. I gdzie tu jechać na wakacje żeby tych kleszczy uniknąć, mnie strasznie lubią, łapię kilka rocznie...
ja ostatnio złapałam jednego w mieście , zaniosłam go w pojemniku na mocz do laboratorium i zbadali go. Na szczęście nie był nosicielem boleriozy
 
Ja tez miałam ostatnio, dużo ich na działce.. Ale lekarz powiedział, ze jeśli został wyciągnięty w ciągu 24h, to żeby się nie martwić i faktycznie nic kompletnie mi się nie działo.
 
Cześć dziewczyny, ja też się odważę w końcu coś napisać, bo wcześniej tylko czytałam. Mam termin na 22.12, też po jednym poronieniu stąd strach, ale ostatnio kupiłam w lumpeksie pierwsze ciążowe spodnie i zaczynam powoli się cieszyć z sytuacji :).
Ostatnio miałam nieciekawy epizod, bo w weekend złapałam 3 kleszcze. Ciekawa jestem czy lekarz będzie kazał robić badania na boreliozę. Wstępnie czytałam, że borelioza nie jest jakaś super groźna dla dziecka, choć to generalnie nierozpoznana choroba. I gdzie tu jechać na wakacje żeby tych kleszczy uniknąć, mnie strasznie lubią, łapię kilka rocznie...
Spotkałam się z opinią, że jeżeli kleszcze zostały wyciągnięte w ciągu 12h od ugryzienia to ryzyko zarażenia jakimkolwiek świństwem jest znikome. Test na boreliozę jest drogi i robi się go tylko jeżeli wystąpią objawy. To metoda pcr może wyjść fałszywie dodatni lub ujemny, niepotrzebny stres.
 
Należy obserwować miejsce ugryzienia czy nie robi się rumień. I czy nie występuje gorączka. U mojego męża kiedyś na nogach wyszły 2 takie plamy. Nie wiedział co to, poszedł lekarza i miał podejrzenie boreliozy. Wynik badania był niejednoznaczny. Lekarka powiedziała, że pewnie organizm zwalczył chorobę. Ale i tak mąż dostał antybiotyk.
 
reklama
Rozglądajcie się za wózkami? Bo ja powoli zaczynam i mam dylemat, czy kupić osobno najpierw gondole czy w komplecie 3w1🙉🤷‍♀️
Ja powoli się rozglądam. Z partnerem mamy dwa typy cybex priam/ e priam lub bugaboo fox 2. I raczej skłaniamy się do foxa, ma wszystko na czym nam zależy. Żeby było ciut taniej kupujemy 3w1 a nawet 4w1. To jest moje pierwsze dziecko i nie wiem czego się spodziewać. Doświadczone mamy zapewne będą robić tak jak pisałaś- będą kupować wszystko osobno, bo mają większe doświadczenie. Wiedzą co się sprawdza w ich przypadku a co nie.
 
Do góry