reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

A jak wyglądają wasze brzuszki? U mnie mało co widać na razie Poczulyscie już ruchy? Ja wczoraj wieczorem miałam wrażenie jakby mi cos przepłynelo w brzuchu a teraz cisza.. Nie wiem czy to mogło być juz maleństwo 🤔 Mam nadzieje,że wszystkie tutaj dotrwamy szczęśliwie do końca i dziękuje za każda odpowiedź na mój komentarz Podniosłyście mnie trochę na duchu ❤
ja mam 19 tydzień i nic jeszcze nie czuję, w poprzedniej ciąży czułam od 17 tygodnia. Myślę że to kwestia do dwóch tygodni i będę czuć.
 
reklama
Mam termin na 29.12., więc jesteśmy w identycznym momencie ciąży. Również stresuje się, szczególnie, że nic mi nie jest- tzn. nie mam oprócz delikatnego brzucha, dużych piersi i zgagi większych symptomów ciąży. Ruchów dziecka długo nie będę czuć, ponieważ łożysko mam na przedniej ścianie. Wiem, że ciąża po poronieniu jest mega stresem- ja poroniłam 3 razy. Staram się myśleć pozytywnie- przecież robię wszystko, aby było dobrze. Niby takie proste zdanie, ale każda musi w to uwierzyć. Że w końcu będzie dobrze, i że to dziecko w brzuchu się urodzi całe i zdrowe. Wiesz co mnie pociesza? Po 13 tygodniu ryzyko utraty wynosi 1%. I tego się trzymam. Wiem, że będę w tych 99%💪🏻
Mam nadzieje ze obie będziemy w tych 99% ❤ Cieszę się ze odważyłam się tu napisać,bardzo podnioslyscie mnie na duchu. Może wkoncu stres mi się zmniejszy i zaczne sie cieszyć z maleństwa 😊
 
Dziewczyny, zaczynając ciążę przyjelismy z lekarzem,że wpiszemy wage początkowa 55kg (bo dawno się nie ważyłam a późno dowiedzialam sie o ciąży a mniej wiecej tyle zawsze ważyłam ) Na wizycie (11+3) ważyłam 57,1. Aktualnie tak jak pisałam jestem w 15+6tc Moja waga raz pokazuje 57,5kg raz 56,8kg. Utrzymuje się w granicach 57,8-56,4kg Nie miałam żadnych mdłości,nie jem jakoś dużo,tyle ile potrzebuje. Czy to jest normalne? Czy powinno mnie to nie pokoic? Oprócz straty poprzedniej to jest to moja pierwsza ciąża,pierwsze dziecko i dopiero się ucze tego wszystkiego.
na tym etapie powinnaś się cieszyć że mało przybierasz. Później waga się rozkręci. Ja w pierwszej przytyłam 25kg 🤣 więc ci zazdroszczę trochę 😊
 
ja mam 19 tydzień i nic jeszcze nie czuję, w poprzedniej ciąży czułam od 17 tygodnia. Myślę że to kwestia do dwóch tygodni i będę czuć.
Moja siostra miała w jeden ciąży łożysko na przedniej ścianie, a w drugiej na tylnej. Jeżeli łożysko jest na tylnej ścianie to niby szybciej ruchy czuć. Są one również bardziej intensywne. Na przedniej ścianie łożysko „amortyzuje” ruchy dziecka i nie są one wyczuwalne tak intensywnie.

A ty, na której ścianie macicy masz łożysko?
 
Hej dziewczyny które się szczepiły czy do szczepienia potrzebne jest jakieś zaświadczenie od ginekologa o braku przeciwskazan? 🙂
 
Ja też mam dziś USG :) w końcu zobaczę mojego synka bo już 3 tygodnie go nie widziałam ;)

Od 4 dni boli mnie kość ogonowa, nie mogę siedzieć. Wyczytałam że moga to powodować zmiany hormonalne i powiększająca się macica. Czy któraś z Was miała taką dolegliwość ?
 
reklama
Moja siostra miała w jeden ciąży łożysko na przedniej ścianie, a w drugiej na tylnej. Jeżeli łożysko jest na tylnej ścianie to niby szybciej ruchy czuć. Są one również bardziej intensywne. Na przedniej ścianie łożysko „amortyzuje” ruchy dziecka i nie są one wyczuwalne tak intensywnie.

A ty, na której ścianie macicy masz łożysko?
wydaje mi się że mówił na przedniej
 
Do góry