reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

A miałyście robione badanie Hbs? Lekarz kazał mi zrobić. Weszłam na Diagnostyke i tam są 2 badania. Hbs antygen i Hbs przeciwciała. Niewiem teraz czym to się różni. Lekarz mi napisał na kartce tylko Hbs.
Napisał mi jeszcze WR. Z tego co wyczytałam jest to badanie kiły. Miałam na początku robione badanie, które nazywało się Serodiagnostyka kiły. Czy to jest to samo?
 
reklama
tez się nad tym zastanawiałam ale nie wiek jakby to było, zalaza nowa kartę ciąży czy tamta by uzupełniał? A co jak nowy tez nie będzie dobry , a jakby chodzić do dwóch ? Jak to wyglada ?
Uważam, że bardzo ciężko znaleźć dobrego lekarza. Ja czytam opinie na znanylekarz.pl i tym się sugeruję. Tak znalazłam mojego, do którego chodzę prywatnie. A ile trwają u was wizyty? U mnie bardzo krótko. Może 10-15 minut.
 
Uważam, że bardzo ciężko znaleźć dobrego lekarza. Ja czytam opinie na znanylekarz.pl i tym się sugeruję. Tak znalazłam mojego, do którego chodzę prywatnie. A ile trwają u was wizyty? U mnie bardzo krótko. Może 10-15 minut.
Rzeczywiście dobry lekarz to trudna sprawa, ja w ciągu dwóch miesięcy byłam u 4 lekarzy. Dopiero ten ostatni okazal się strzałem w 10, bardzo luźny w rozmowie, szczery, kiedy trzeba to potrząśnie, a przede wszystkim podchodzi do mnie poważnie i poświęca mi tyle czasu ile potrzebuje, czasami wizyty to nawet 25 minut. Pozostali to była porażka, nie prowadzili nawet żadnej dokumentacji, u jednego byłam dwa razy i musiałam tłumaczyć moj przypadek na drugiej wizycie tak jak na pierwszej bo nic nie pamiętał, poza tym podejście porażka a niby według znanegolekarza najlepszy lekarz w okolicy. Jednak sie z mężem nie poddaliśmy i znalezlismy tego odpowiedniego 😊
 
A miałyście robione badanie Hbs? Lekarz kazał mi zrobić. Weszłam na Diagnostyke i tam są 2 badania. Hbs antygen i Hbs przeciwciała. Niewiem teraz czym to się różni. Lekarz mi napisał na kartce tylko Hbs.
Napisał mi jeszcze WR. Z tego co wyczytałam jest to badanie kiły. Miałam na początku robione badanie, które nazywało się Serodiagnostyka kiły. Czy to jest to samo?
Ja miałam skierowanie na antygen HBs. Jeśli o kiłę chodzi to ja mam zrobione badanie VDRL. Ogólnie w punkcie pobrań raczej będą wiedzieć o jakie badania chodzi. Poza tym mój ginekolog stwierdził, że wyniki badań nie mogą być sprzed okresu ciąży.
 
Uważam, że bardzo ciężko znaleźć dobrego lekarza. Ja czytam opinie na znanylekarz.pl i tym się sugeruję. Tak znalazłam mojego, do którego chodzę prywatnie. A ile trwają u was wizyty? U mnie bardzo krótko. Może 10-15 minut.

Ja chodzę prywatnie i pani ginekolog jest bardzo dokładna. Wizyty trwają po 30 minut , ostatnia trwała godzinę. Zawsze pyta się czy coś się działo nowego od poprzedniej wizyty, jak się czuje itp. Potem badanie na fotelu i usg. Na każde pytanie odpowie dokładnie i rzeczowo. W każdej chwili mogę do niej zadzwonić czy przyjść na wizytę wcześniej. Kolezanka mi poleciła tą lekarkę i nie żałuję, że do niej poszłam.
 
Ja chodzę prywatnie i pani ginekolog jest bardzo dokładna. Wizyty trwają po 30 minut , ostatnia trwała godzinę. Zawsze pyta się czy coś się działo nowego od poprzedniej wizyty, jak się czuje itp. Potem badanie na fotelu i usg. Na każde pytanie odpowie dokładnie i rzeczowo. W każdej chwili mogę do niej zadzwonić czy przyjść na wizytę wcześniej. Kolezanka mi poleciła tą lekarkę i nie żałuję, że do niej poszłam.
Ja też prywatnie, a właśnie gdy się pojawił problem to lekarka umyła ręce i nawet nie chciała mi przełożyć wizyty na wcześniejszy termin... Dlatego poszłam do innego lekarza, którego poleciła mi moja znajoma, przyjął mnie tego samego dnia :) Więc z prywatnymi też różnie bywa, bardzo dobrze że trafiłaś do dobrej lekarki od razu :) Żałuję, że wcześniej nie dopytałam koleżanek
 
tez się nad tym zastanawiałam ale nie wiek jakby to było, zalaza nowa kartę ciąży czy tamta by uzupełniał? A co jak nowy tez nie będzie dobry , a jakby chodzić do dwóch ? Jak to wyglada ?
W pierwszej ciąży gdy przeszłam z kiepskiego gina na NFZ na takiego prywatnego to kontynuował mi książeczkę ciąży założoną przez tamtego
 
reklama
Do góry