reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Kiedy zaczynacie kupować wyprawkę?
Ja chyba zacznę polowanie jakoś niedługo, bo celuję w używane rzeczy (ciuchy, wózek). A te nowe (materacyk, fotelik samochodowy, butelki, laktator, pieluchy wielorazowe) chcemy kupić maksymalnie do końca sierpnia, żeby później mieć spokój.
Takie większe rzeczy typu łóżeczko, przewijak, fotelik i wózek chcę najpóźniej we wrześniu, żeby jesienią z wielkim brzuchem nie chodzić już po sklepach. Już mniej więcej się rozglądaliśmy czego potrzebujemy i co nam się podoba. Ubranka muszę dotknąć, żeby kupić, więc w wakacje zacznę spacery po sklepach i coś tam będę kupować.
 
Kiedy zaczynacie kupować wyprawkę?
Ja chyba zacznę polowanie jakoś niedługo, bo celuję w używane rzeczy (ciuchy, wózek). A te nowe (materacyk, fotelik samochodowy, butelki, laktator, pieluchy wielorazowe) chcemy kupić maksymalnie do końca sierpnia, żeby później mieć spokój.
My póki co bierzemy się za remont pokoiku. Chcemy zrobić gładź, położyć jakieś panele itd. Jak będzie wiadomo jaka płeć, to wtedy kolor ścian, ewentualnie jakiś neutralny. Wózek mam dostać od kuzynki, jej córcia ma 3 latka i nie jest im on potrzebny, gdyby nie to to też już bym szukała jakieś używki. A resztę planuje po mału kompletować pod koniec wakacji :)
 
Kiedy zaczynacie kupować wyprawkę?
Ja chyba zacznę polowanie jakoś niedługo, bo celuję w używane rzeczy (ciuchy, wózek). A te nowe (materacyk, fotelik samochodowy, butelki, laktator, pieluchy wielorazowe) chcemy kupić maksymalnie do końca sierpnia, żeby później mieć spokój.

Ja też chcę niedługo zacząć się rozglądać za ubrankami , wózkiem i łóżeczkiem, żeby zdążyć wszystko poprać i wysuszyć póki będzie ładna pogoda. Resztę rzeczy typu butelki pieluszki itp planuje zakupić max wrzesień/październik. Drugiego syna urodziłam w 35tc i szczerze mówiąc prawie nic nie miałam gotowego, dlatego teraz wolę mieć wszystko wcześniej 😊
 
Ja też chcę niedługo zacząć się rozglądać za ubrankami , wózkiem i łóżeczkiem, żeby zdążyć wszystko poprać i wysuszyć póki będzie ładna pogoda. Resztę rzeczy typu butelki pieluszki itp planuje zakupić max wrzesień/październik. Drugiego syna urodziłam w 35tc i szczerze mówiąc prawie nic nie miałam gotowego, dlatego teraz wolę mieć wszystko wcześniej 😊
Ja mam suszarkę bębnową, wiec będę prała na ostatnią chwilę.
Boję się, ze na jesieni będzie kolejna fala covida i znowu nas pozamykają. Dlatego chcę zrobić wcześniej zakupy.
Myśle o zestawie dla noworodka od mamyginekolog.
Będę też szukała fajnych pieluch wielorazowych. A wózek pewnie kupimy na olx 🙂
 
Witam Was wszystkie dziewczyny 😊 dopiero do Was dołączam, bo pierwszą ciąże poroniłam w lutym i wolałam jeszcze na takich wątkach się nie udzielać.
Dziś jesteśmy 11+2 i wstępny termin na 21.12 😊
Ciąża od początku na lekach- heparyna, luteina. Pewne przeboje już były, ale najważniejsze że jak dotąd wszystko jest na dobrej drodze 😊
 
Cześć dziewczyny, niestety jestem zmuszona opuścić ten wątek. Dzisiaj byłam na badaniu prenatalnym tzn miałam je mieć ale niestety lekarz powiedział, ze serduszko przestało bić w 9 tygodniu, poronienie zatrzymane- jutro czeka mnie 3 dniowy pobyt w szpitalu. 3 tygodnie temu byłam na pierwszym usg usłyszałam, ze miałam ciąże bliźniacza niestety serduszko przestało bić jednemu w 6 tygodniu a dzisiaj dowiaduje się, ze drugiemu tez już nie bije. Coś strasznego. Mam nadzieje, ze jakoś się pozbieram, to moja pierwsza ciąża i już poronienie.. eh, życzę Wam szczęśliwych rozwiązań i powodzenia.
bardzo mi przykro. 😢
 
Kiedy zaczynacie kupować wyprawkę?
Ja chyba zacznę polowanie jakoś niedługo, bo celuję w używane rzeczy (ciuchy, wózek). A te nowe (materacyk, fotelik samochodowy, butelki, laktator, pieluchy wielorazowe) chcemy kupić maksymalnie do końca sierpnia, żeby później mieć spokój.
ja większość rzeczy już mam takich ja wózek łóżeczko dostawka fotelik. Muszę tylko dokupić ubranka i to co muszę po poprzednim dziecku wymienić wiec raczej będę kupować dopiero po wakacjach.
 
Witam Was wszystkie dziewczyny 😊 dopiero do Was dołączam, bo pierwszą ciąże poroniłam w lutym i wolałam jeszcze na takich wątkach się nie udzielać.
Dziś jesteśmy 11+2 i wstępny termin na 21.12 😊
Ciąża od początku na lekach- heparyna, luteina. Pewne przeboje już były, ale najważniejsze że jak dotąd wszystko jest na dobrej drodze 😊
Hej fajnie ze dołączyłeś do nas 😊
 
reklama
Dziewczyny, czy zmieniała któraś z Was lekarza prowadzącego? Ja się poważnie nad tym zastanawiam i jestem na 80% pewna że jednak zmienię... Moja Pani doktor wydawała mi się bardzo kompetentna i serdeczna, kazała pisać w razie problemu. Nie dawno dostałam wyniki badań krwi i wyszło mi podwyższone TSH, spytałam jej czy powinnam coś robić z tym dalej-powiedziała że nie ma powodów do obaw. Okej. Ostatnio po usg 1 trymestru miałam plamienia, spytałam jej czy możliwe że to jakieś podrażnienie po usg, nie odpowiedziała, tylko kazala obserwować, przyjąć mnie wcześniej nie chciała(na wizytę musiałabym czekać ponad tydzień) . Poszłam więc do innego lekarza, pan doktor stwierdził że to tylko skurcze macicy, był też zdziwiony ze moja lekarka wcześniej odstawiła mi duphaston (brałam 2 tyg po wyjściu z szpitala w którym leżałam w 8tc) bo powinnam go brać dalej... Dodatkowo spytałam o to tsh i okazało się że konieczne jest też badanie ft4.Szczerze mówiąc zawiodłam się po tym na mojej lekarce... Starałam się to napisać jak najbardziej zwięźle, mam nadzieję, że nie wyszło chaotycznie :D
tez się nad tym zastanawiałam ale nie wiek jakby to było, zalaza nowa kartę ciąży czy tamta by uzupełniał? A co jak nowy tez nie będzie dobry , a jakby chodzić do dwóch ? Jak to wyglada ?
 
Do góry