reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Noo, śmieszki śmieszkami, ale powroty do pracy w czasie połogu to standard :/ Trzeba mieć naprawdę fajna firmę, żeby dostać te 3 miesiące, czasem zdarzy się jeszcze 6tygodni wlaśnie. Tylko liczone od pierwszego dnia nieobecności, nie porodu. L4 to oczywiście abstrakcja. U mnie (a to juz Europa) macierzyński to 3 miesiące, więc od zawsze planuję odejść i na to nie liczyć.
Wypowiedzenia w dzień porodu to tez w stanach norma 😢
Stany to nie jest raj na ziemi.
Ja mogę wrócić do pracy, bo będę głównie pracowała z domu. Będę blisko dziecka, ale będziemy potrzebowali kogoś do pomocy.
 
reklama
Ja na ten moment mam świadczenie rehabilitacyjne, a umowa w pracy już niestety rozwiązana... Mam jeszcze możliwość bycia 8 mscy, o ile ZUS szybciej mnie nie uzdrowi. Potem pewnie ten rok posiedzę w domu, chociaż wariuję na samą myśl 😒
Zobaczymy jak się sprawy potoczą.
 
Noo, śmieszki śmieszkami, ale powroty do pracy w czasie połogu to standard :/ Trzeba mieć naprawdę fajna firmę, żeby dostać te 3 miesiące, czasem zdarzy się jeszcze 6tygodni wlaśnie. Tylko liczone od pierwszego dnia nieobecności, nie porodu. L4 to oczywiście abstrakcja. U mnie (a to juz Europa) macierzyński to 3 miesiące, więc od zawsze planuję odejść i na to nie liczyć.
U mnie tez nie będzie wesoło... mieszkam na stałe w Nl i pracuje na stałym kontrakcie którego bym nie chciała oczywiście stracić wiec 12 tygodni po porodzie wracam do pracy...czy się pozbieram z dwójka noworodków to się jeszcze okaże 🤣
 
Byłam dzisiaj na prenatalnym. Mały/mała ma 59mm. Ogólnie PAPP-A wyszła nienajgorzej... Bałam się ze względu na te moje 36 lat. Mam wysokie ryzyko stanu przedrzucawkowego, więc mam brać Acard.
Trisomia 21 - ryzyko 1:1777
Trisomia 18 - 1:10168
Trisomia 13 - <1:20000
Do 14 czerwca będę miała wyniki NIFTY pro
 
Wyniki Nifty mi przyszły, dosłownie 5 minut przed wizytą u ginekologa. Trisomie niskie ryzyko. Za to wykryto aneuploidie chromosomów płciowych XO wykryto. Ginekolog powiedział że to zespół Turnera. To dziewczynka.
 
Wyniki Nifty mi przyszły, dosłownie 5 minut przed wizytą u ginekologa. Trisomie niskie ryzyko. Za to wykryto aneuploidie chromosomów płciowych XO wykryto. Ginekolog powiedział że to zespół Turnera. To dziewczynka.
Współczuje 😢 na szczęście z tego co czytam, to da się z tym żyć.
Jaką NIFTY ma czułość w przypadku tego zespołu? może będziecie w tej grupie szczęśliwców z fałszywie pozytywnym wynikiem. Trzymam kciuki i mocno przytulam!
 
A ja choruje od 4 lat na hashimoto od tamtej pory biorę letrox codziennie rano (to jest to samo co euthyrox ) moja stała dawka wynosi 50, w ciąży brałam 75 przez cała ciąże a Po porodzie wróciłam do swojej stałej dawki 50 i teraz pewnie będzie podobnie 😊 spokojnie , tylko lepiej możecie się po tym poczuć, nie ma ten lek żadnych skutków ubocznych, to czysty hormon 😊 w ciąży tsh lubi skakać stad powinno się badać również poziom ft4 bo najlepiej pokazuje jego ilość 😊
Dostałam letrox dziś 50 1x1. Tsh 2,45 a miesiąc temu 3.
 
Wyniki Nifty mi przyszły, dosłownie 5 minut przed wizytą u ginekologa. Trisomie niskie ryzyko. Za to wykryto aneuploidie chromosomów płciowych XO wykryto. Ginekolog powiedział że to zespół Turnera. To dziewczynka.
Konsultowałaś już to z lekarzem i myślicie nad jakimis kolejnymi badaniami? Pytam, bo ja robiłam NIPT i nie jestem pewna, czy moj wykryłby anomalie chromosomową, ale na pewno wszędzie na ulotkach i w opisie dopisują, ze zespół Turnera może być wykryty w komórkach łożyska, a płód jest klinicznie zdrowy, wiec może te badania maja sporą szanse na wykrycie wady w lozysku i tak się zabezpieczają? Trzymam mocno kciuki za Was!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Długo planujecie zostać po porodzie na urlopie? Ja chyba będę rekordzistką - po 6 tygodniach mam zamiar wrócić do pracy. Za bardzo nie mam innego wyjścia, bo mam swoją firmę.
Będę pracować z domu, a dzieckiem będzie zajmować jest ojciec/niania.
Mam umowę o pracę, 1 rok bym chciała wykorzystać. Pracuję w firmie ponad 5 lat i lubię swoją pracę. Potem planuję zmniejszony etat, jakiś dobry żłobek.
 
Do góry