reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

mialam podobną sytuację w pierwszej ciąży. Fakt bylam młoda no ale bez przesady (21l) w tramwaju z gigantycznym brzuchem jechalam, oczywiście stojąc i jakoś na kogoś wpadlam lekko jak zarzuciło. Facet sie odwrócił popatrzył i rzekł "miała siłę sobie zrobić to niech ma siłę stać" wiecie tak mnie zatkało że nic nie powiedziałam.
Na finiszu już ciąży jak stałam w kolejce do kasy to zawsze zostawiałam przed sobą odstęp żeby ktoś jak będzie się odwracał nie szturchnął mnie to w tą przerwę zawsze mi się ludzie wciskali...
Nie wierzę :o ale brak wychowania, pasowałoby takiemu coś porządnie odpowiedzieć, ale pewnie sama bym była w szoku. Czasami nie warto dyskutować i się zniżać do poziomu niektórych...
 
reklama
Dziewczyny, mam pytania odnośnie stresu w pracy.
To moja pierwsza ciąża, chociaż była zaskoczeniem, to jest dla mnie wielkim szczęściem. Niestety sytucja u mnie w firmie jest nieciekawa. Nawał obowiązków, stres, wizyty w gabinecie szefowej w ostatnim czasie bardzo się nasilają, co jest równe z niewyobrazalnym stresem i stanami lękowymi. Ostanio podczas zdenerwowania dostałam bólu podbrzusia i naprawdę myślałam, że coś mi się "tam" stało. Umowa mi wygasa 14 czerwca, więc odetchne z ulgą, ale jak wytrzymać do tego czasu? Cz w 6 tygodniu ciąży stres może szkodzić dziecku? Co pomaga na ukojenie nerwów?
 
Będzie dobrze :) a masz już dzieci czy to Twoja pierwsza ciąża? Jak pierwsza, to wykorzystaj leżenie na maksa, oglądaj filmy, czytaj książki, może zrób jakiś kurs online :) i nie miej wyrzutów sumienia, że "nic" nie robisz :) ja w drogiej ciąży musiałam leżeć trzy miesiące, praktycznie bez możliwości wstawania, a w domu miałam już dwuletnią córkę, to był jakiś dramat. A tak w ogóle ja dziś mam 7t0d i termin na 14.12, chyba mamy podobnie? :)
Pierwsza, chyba dlatego tak panikuję. W dodatku długo wyczekiwana. Lekarz jakoś nie okazuje optymizmu i to chyba mnie dodatkowo dobija. Tylko ciągle przeszukuje internet i się zastanawiam. A wiem że to też nie jest nic dobrego...

Tak, ja dziś też 7t0d 🙂
 
Dziewczyny, mam pytania odnośnie stresu w pracy.
To moja pierwsza ciąża, chociaż była zaskoczeniem, to jest dla mnie wielkim szczęściem. Niestety sytucja u mnie w firmie jest nieciekawa. Nawał obowiązków, stres, wizyty w gabinecie szefowej w ostatnim czasie bardzo się nasilają, co jest równe z niewyobrazalnym stresem i stanami lękowymi. Ostanio podczas zdenerwowania dostałam bólu podbrzusia i naprawdę myślałam, że coś mi się "tam" stało. Umowa mi wygasa 14 czerwca, więc odetchne z ulgą, ale jak wytrzymać do tego czasu? Cz w 6 tygodniu ciąży stres może szkodzić dziecku? Co pomaga na ukojenie nerwów?
Może warto wziąć L4? Mi lekarz sam zaproponował i jestem od 5+6 na zwolnieniu.
 
Dziewczyny, mam pytania odnośnie stresu w pracy.
To moja pierwsza ciąża, chociaż była zaskoczeniem, to jest dla mnie wielkim szczęściem. Niestety sytucja u mnie w firmie jest nieciekawa. Nawał obowiązków, stres, wizyty w gabinecie szefowej w ostatnim czasie bardzo się nasilają, co jest równe z niewyobrazalnym stresem i stanami lękowymi. Ostanio podczas zdenerwowania dostałam bólu podbrzusia i naprawdę myślałam, że coś mi się "tam" stało. Umowa mi wygasa 14 czerwca, więc odetchne z ulgą, ale jak wytrzymać do tego czasu? Cz w 6 tygodniu ciąży stres może szkodzić dziecku? Co pomaga na ukojenie nerwów?
Ogólnie powiem ci tak, jeśli płód jest zdrowy to wytrzyma. Ale lepiej unikać takich sytuacji. Nie możesz wziąć urlopu? Skoro umowa kończy co się w czerwcu idź na chorobowe, cała ciążę będziesz dostawała 100% wynagrodzenia. Jak masz się denerwować lepiej sobie odpuścić
 
Może warto wziąć L4? Mi lekarz sam zaproponował i jestem od 5+6 na zwolnieniu.
Ale to by oznaczało, że wszyscy dowiedzą się o ciąży? Bo jakie zwolenie wystawił Ci pan/pani doktor?
Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że szukam pretekstu, by nie chodzić do pracy, dlatego też chciałam wytrzymać do tego 14 czerwca...
 
Ale to by oznaczało, że wszyscy dowiedzą się o ciąży? Bo jakie zwolenie wystawił Ci pan/pani doktor?
Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że szukam pretekstu, by nie chodzić do pracy, dlatego też chciałam wytrzymać do tego 14 czerwca...
mnie lekarka w sobotę wysłała na L4 na 2 tygodnie, żeby odpoczęła i właśnie się nie stresowała, mam 2 tygodnie na przemyślenie czy chce wracać do pracy czy nie chce od razu iść na normalne L4 ciążowe, ale tez jej powiedziałam, ze nie chce jeszcze w pracy mówić o ciąży, wole powiedzieć koło 10-12 tygodnia na spokojnie, wiec wystawiła mi L4 z kodem na problemy związane z narządami żeńskimi i cyklem miesiączkowym (czy jakoś tak), co prawda jest to 80% płatne, ale przynajmniej w pracy nikt nie wie :)
 
Ale to by oznaczało, że wszyscy dowiedzą się o ciąży? Bo jakie zwolenie wystawił Ci pan/pani doktor?
Nie chcę, żeby ktoś pomyślał, że szukam pretekstu, by nie chodzić do pracy, dlatego też chciałam wytrzymać do tego 14 czerwca...
Pracodawca nie wie jaki jest powód zwolnienia, w systemie jest to zaszyfrowane. Wiem, bo moim pracodawcą jest mama i mówiła mi jak to wyglądało gdy sprawdzała 🙂 akurat od razu wiedziała o ciąży, ale pytałam ją z ciekawości co jest tam napisane.
Z resztą czemu się przejmujesz, że ktoś pomyśli, że szukasz pretekstu? Jesteś w ciąży, masz prawo źle się czuć.
 
reklama
mnie lekarka w sobotę wysłała na L4 na 2 tygodnie, żeby odpoczęła i właśnie się nie stresowała, mam 2 tygodnie na przemyślenie czy chce wracać do pracy czy nie chce od razu iść na normalne L4 ciążowe, ale tez jej powiedziałam, ze nie chce jeszcze w pracy mówić o ciąży, wole powiedzieć koło 10-12 tygodnia na spokojnie, wiec wystawiła mi L4 z kodem na problemy związane z narządami żeńskimi i cyklem miesiączkowym (czy jakoś tak), co prawda jest to 80% płatne, ale przynajmniej w pracy nikt nie wie :)
Dokładnie tak samo zrobiłam w tym tygodniu - zwolnienie z innym kodem :) ale jeśli po następnym badaniu będzie ok to chcę w pracy powiedzieć i spróbować popracować jeszcze jeśli dadzą mi opcje pracy zdalnej
 
Do góry