reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dziewczyny co bierzecie na większy ból podbrzusza? Jestem 5+2 a boli jak na najgorszy okres, czytałam, że nospy tak swobodnie w ciąży łykać nie można. Dzisiaj dopadly mnie mocniejsze dolegliwości, pierwszy raz miałam takie mdłości, że starałam się nie zwymiotować przy ludziach na ulicy, mocne zawroty głowy, uderzenia goraca, czułam się jakbym miała się przewrócić. Wyszłam sobie do foodtrucka po jedzonko, które lubię a jak poczułam zapach to tylko bardziej mnie zemdlilo😖 a i mam zgagę praktycznie po wszystkim co zjem. Co bierzecie na zgagę i ten ból podbrzusza?
Ja biorę No spe. Lekarka mi powiedziała w szpitalu, że można ją brać doraźnie. Ale nie więcej niż 3 na dzień. Niestety ona na mnie wcale nie działa.....
 
reklama
Pani ginekolog powiedziała że beta 807 to już ciąża ale tej ciąży nie widać jeszcze na USG ... Mówi że ciąża rośnie ale na razie nie wiadomo gdzie ... Jakaś mini kropeczka była ale nie wiadomo czy to zwiastuje pęcherzyk ... :( I mówiła że to nie dobrze że się leje ze mnie w sensie że te śluzy ... Tu znów dobrze że są te śluzy i już mam mętlik w głowie ... Jutro mam ponownie zrobić Betę i mam przyjechać do niej w niedzielę .... Strsujące jest to wszystko ... Na prawdę mega żałuję że tak wcześnie zaczęłam chodzić do ginekologa .... :(

Mi ma pierwszy USG Pani ginekolog powiedziała że na tym etapie może być widoczne tylko powiększone endometrium, i to już dobry znak, ale u mnie już był widoczny pęcherzyk ciążowy (6 mm) z widocznym miejscem powstawania ciałka żółtego, w tym szczęśliwym cyklu miałam przyspieszoną owulację. W 9 dniu cyklu na USG był widoczny pęcherzyk dominujący 15 mm
 
Ja biorę No spe. Lekarka mi powiedziała w szpitalu, że można ją brać doraźnie. Ale nie więcej niż 3 na dzień. Niestety ona na mnie wcale nie działa.....
Wspolczuje😔 tak Cie mocno trzyma ten ból podbrzusza? Mi czasem się macica odzywa ale częściej kłuje ten jajnik z torbielami i na niego brałam nospe, nieco czułam ulgę.
 
Mi ma pierwszy USG Pani ginekolog powiedziała że na tym etapie może być widoczne tylko powiększone endometrium, i to już dobry znak, ale u mnie już był widoczny pęcherzyk ciążowy (6 mm) z widocznym miejscem powstawania ciałka żółtego, w tym szczęśliwym cyklu miałam przyspieszoną owulację. W 9 dniu cyklu na USG był widoczny pęcherzyk dominujący 15 mm
No u mnie mówiła że ciąża jest i rośnie ale nie wiadomo gdzie ... Także znów muszę czekać :/ Ginekolog już chciała mnie jutro przyjąć ale w końcu doszłyśmy do porozumienia żeby jeszcze poczekać do niedzieli ale żebym jutro zrobiła tą Bete ...
 
Strasznie to wszystko jest strsujące ... Jutro zrobię jeszcze raz tą bete i zobaczymy ile będzie ... Już mam dość tego czekania ... :/ Pani ginekolog mówiła że każda kobieta jest inna i u niektórych widać już pęcherzyk jak jest beta 800 ... Nie sądziłam że to wszystko jest takie trudne i potrzeba dużo czasu ... :(
Rozumiem Cię, ja na usg miałam duża bete 8685 ale widać było tylko pusty pecherzyk, a niektóre dziewczyny z forum miały serduszko przy takiej becie, a przynajmniej zarodek. Pozostało nam jedynie czekać, oby się wszystko udalo❤️
 
Dziewczyny co bierzecie na większy ból podbrzusza? Jestem 5+2 a boli jak na najgorszy okres, czytałam, że nospy tak swobodnie w ciąży łykać nie można. Dzisiaj dopadly mnie mocniejsze dolegliwości, pierwszy raz miałam takie mdłości, że starałam się nie zwymiotować przy ludziach na ulicy, mocne zawroty głowy, uderzenia goraca, czułam się jakbym miała się przewrócić. Wyszłam sobie do foodtrucka po jedzonko, które lubię a jak poczułam zapach to tylko bardziej mnie zemdlilo[emoji37] a i mam zgagę praktycznie po wszystkim co zjem. Co bierzecie na zgagę i ten ból podbrzusza?
Ja mam zalecenie no spy 3x1 w razie potrzeby, moja Pani profesor uważa, że do mocnego bólu nie można dopuszczać i no spe spokojnie można brać
 
Mi ma pierwszy USG Pani ginekolog powiedziała że na tym etapie może być widoczne tylko powiększone endometrium, i to już dobry znak, ale u mnie już był widoczny pęcherzyk ciążowy (6 mm) z widocznym miejscem powstawania ciałka żółtego, w tym szczęśliwym cyklu miałam przyspieszoną owulację. W 9 dniu cyklu na USG był widoczny pęcherzyk dominujący 15 mm
No u mnie mówiła że ciąża jest i rośnie ale nie wiadomo gdzie ... Także znów muszę czekać :/ Ginekolog już chciała mnie jutro przyjąć ale w końcu doszliśmy do porozumienia żeby jeszcze poczekać do niedzieli ale żebym jutro zrobiła tą
Rozumiem Cię, ja na usg miałam duża bete 8685 ale widać było tylko pusty pecherzyk, a niektóre dziewczyny z forum miały serduszko przy takiej becie, a przynajmniej zarodek. Pozostało nam jedynie czekać, oby się wszystko udalo❤️
Oby ta kropeczka którą widziałyśmy z Panią ginekolog zwiastowała ten pęcherzyk ... Jutro zrobię Betę koło 8 i za 6 godz po tym będę mieć wyniki i zobaczymy czy faktycznie dobrze rośnie ... :(
 
reklama
@Magda_krk można brać nospe i paracetamol więc może spróbuj w odstępie 2 h weź najpierw 1 potem drugie i może ulży. Możesz też brać magnez jak nie zaczęłaś a jak bierzesz to możesz zwiększyć dawkę w przypadku bólu podbrzusza tak mi wczoraj dr powiedziała. Na zgage gaviscon ale nie wiem czy w 1 trymestrze można na pewno w 2 i 3 spoko ale to zapytaj w aptece to panie ci powiedzą- czasem mi się wydaje że wiedzą lepiej co mogą kobiety w ciąży a co nie. I obserwuj co jesz ja miałam zgage po sokach typu Kubuś wtedy jeszcze takie pijałam.. :dry: 🥴, pomaga też zimne mleko.
 
Do góry