reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Uuufff ale mnie dziś lekarz uspokoił! Mam się nie martwić ta tarczycą, trochę mnie moja lekarka nastraszyla... mówi, ze jak tsh jest leczone to bez problemu, problem byłby gdybym nie leczyła wcale przez cała ciąże, a tak to brać leki i się nie stresować :) poza tym mówi, ze zawsze z synevo ma zawyżone wyniki tarczycy w porównaniu z innymi laboratoriami, wszędzie podobne wyniki tylko synevo wyżej. Jest mały guzek ale nim tez się nie przejmować. Udało mi się go namówić na usg dopochwowe i jest pęcherzyk zoltkowy 😍 wiec lada moment będzie zarodek :) dziś z usg 5+5 wiec rośnie szybciutko 😍 kamień z serca
 
Ja się stresuje bo byłam wczoraj na badaniach krwi i moczu wszystkie wyniki już mam ale mocz jak by zaginął. A jutro wizyta. Cieszę się że glukozę mam w nomie bo odstawiłam Metformine a bez niej różnie to bywa. I TSH nawet w normie bo 1,9 wgl takich wyników jak teraz nie miałam nigdy 😇. Cieszę się że już dużo z Was zobaczyła serduszka mam nadzieję, że i ja jutro zobaczę 😊
 
Uuufff ale mnie dziś lekarz uspokoił! Mam się nie martwić ta tarczycą, trochę mnie moja lekarka nastraszyla... mówi, ze jak tsh jest leczone to bez problemu, problem byłby gdybym nie leczyła wcale przez cała ciąże, a tak to brać leki i się nie stresować :) poza tym mówi, ze zawsze z synevo ma zawyżone wyniki tarczycy w porównaniu z innymi laboratoriami, wszędzie podobne wyniki tylko synevo wyżej. Jest mały guzek ale nim tez się nie przejmować. Udało mi się go namówić na usg dopochwowe i jest pęcherzyk zoltkowy 😍 wiec lada moment będzie zarodek :) dziś z usg 5+5 wiec rośnie szybciutko 😍 kamień z serca
A przypomnisz jakie miałaś TSH? nie mogę znaleźć posta:)
Ja właśnie dziś dostałam wyniki TSH i wynosi 4,2, co mnie dziwi, bo jeszcze miesiąc temu miałam wyniki w normie. To możliwe, żeby w ciąży wzrosło? Czekam teraz na komentarz lekarki w systemie i zobaczę co dalej
 
Uuufff ale mnie dziś lekarz uspokoił! Mam się nie martwić ta tarczycą, trochę mnie moja lekarka nastraszyla... mówi, ze jak tsh jest leczone to bez problemu, problem byłby gdybym nie leczyła wcale przez cała ciąże, a tak to brać leki i się nie stresować :) poza tym mówi, ze zawsze z synevo ma zawyżone wyniki tarczycy w porównaniu z innymi laboratoriami, wszędzie podobne wyniki tylko synevo wyżej. Jest mały guzek ale nim tez się nie przejmować. Udało mi się go namówić na usg dopochwowe i jest pęcherzyk zoltkowy [emoji7] wiec lada moment będzie zarodek :) dziś z usg 5+5 wiec rośnie szybciutko [emoji7] kamień z serca
Mnie się wydaje że wystraszyła cię nie trochę, a bardzo. No kurde, jak można mówić kobiecie że grozi jej poronienie albo uszkodzony płód gdy nie ma się sprawdzonej wiedzy w tym temacie... Bardzo się cieszę że wszystko w porządku [emoji3590]
 
A przypomnisz jakie miałaś TSH? nie mogę znaleźć posta:)
Ja właśnie dziś dostałam wyniki TSH i wynosi 4,2, co mnie dziwi, bo jeszcze miesiąc temu miałam wyniki w normie. To możliwe, żeby w ciąży wzrosło? Czekam teraz na komentarz lekarki w systemie i zobaczę co dalej
W ciągu tygodnia miałam co 2 dni badane 2,32 -> 3,98 -> ok. 3,50 ( nie mam dokładnego pod ręka teraz wyniku), po weekendzie w poniedziałek 6,61 a wczoraj 4,53. Endokrynolog mi dziś tłumaczył, ze wzrost bety powoduje wzrost tsh.
 
W ciągu tygodnia miałam co 2 dni badane 2,32 -> 3,98 -> ok. 3,50 ( nie mam dokładnego pod ręka teraz wyniku), po weekendzie w poniedziałek 6,61 a wczoraj 4,53. Endokrynolog mi dziś tłumaczył, ze wzrost bety powoduje wzrost tsh.
To by sie zgadzalo, bo w pon miałam betę ok. 8 000 a dziś już ponad 17 000. Dzięki, poczekam co powie lekarz i staram się nie stresować zawczasu :)
 
reklama
Mnie się wydaje że wystraszyła cię nie trochę, a bardzo. No kurde, jak można mówić kobiecie że grozi jej poronienie albo uszkodzony płód gdy nie ma się sprawdzonej wiedzy w tym temacie... Bardzo się cieszę że wszystko w porządku [emoji3590]
Cieszę się, ze ten mnie dziś uspokoił i ze dał się namówić na usg ginekologiczne i jest pęcherzyk zoltkowy ;) a to oznacza ze nie jest puste jajo :) dla mnie to duże uspokojenie. Następne usg 10.05 u mojej i zobaczymy już powinno być wszystko ładnie widać :)
 
Do góry