reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Ja to myślałam, że spakuje się do jednej, mniejszej walizki, jednak się przeliczyłam 😱 ciuszki dla malucha, ciuchy dla mnie, ręczniki, rożki, podkłady, majtki siateczkowe ... duuuuuuzoooo tego 😂🙄
 
reklama
Ja to myślałam, że spakuje się do jednej, mniejszej walizki, jednak się przeliczyłam 😱 ciuszki dla malucha, ciuchy dla mnie, ręczniki, rożki, podkłady, majtki siateczkowe ... duuuuuuzoooo tego 😂🙄
Ja już też to zauważyłam, że wyjdzie tego sporo. Dla małej będę mieć osobna mniejsza torbę, dla siebie większą. Trzeba będzie wszystko upchac 😆
 
Ja to myślałam, że spakuje się do jednej, mniejszej walizki, jednak się przeliczyłam 😱 ciuszki dla malucha, ciuchy dla mnie, ręczniki, rożki, podkłady, majtki siateczkowe ... duuuuuuzoooo tego 😂🙄
A Ręcznik dla malucha też bierzecie? Bo w sumie nie mam zamiaru go kąpać w szpitalu tylko w domu.
 
A Ręcznik dla malucha też bierzecie? Bo w sumie nie mam zamiaru go kąpać w szpitalu tylko w domu.
Ja nie biorę. U mnie w szpitalu oprócz ubranek dla maleństwa, wymagają 3 szt pieluch tetrowych , kocyk, rożek, krem do pupy . Myją dzieci codziennie, przynajmniej robili tak 9 lat temu , tylko nie pamiętam czym dzieci były wycierane
 
Ja mam całą listę że szpitala, mam mieć 4 komplety (trochę zmienilam pod siebie, np nie biorę żadnych kaftanikow, bo nie lubię) - body na długi, body na krótki rękaw, pajac, czapeczka, skarpetki, każde w oddzielnej torebce, żeby było na gotowi. Co z tego wykorzystam, to już się okaże. W wielu szpitalach udostępniają ciuszki, musisz mieć tylko na wyjście. Najlepiej sprawdzić tam, gdzie chcesz rodzić :)
 
Ja mam spakowane 2 torby ( terminie n na 15 grudnia). Jedna taka średnia dla mnie z rzeczami do porodu i po (walizka na kółkach, żeby nie nosić). Muszę dopakować tylko dokumenty, ładowarkę do telefonu i wodę, ale to tuż przed porodem. Drugą mam mniejsza z rzeczami dla dziecka (sportową). Wszystko już do niej wrzuciłam, oprócz ubranek. Planuje spakować 4 pary pajacyków, 4 body, spodenki, kaftaniki ewentualnie, skarpetki, niedrapki, czapeczki. Oddzielnie ubranko na wyjście- cieplejsze. Rozmiar 56, ale też 62. Lepiej trochę większe niż za małe.

Mnie niestety boli zwłaszcza jedną noga, gdzie mam żylaki. Pomaga siedzenie z nogami uniesionymi wyżej. Często też mam zgagę i jakby mniejszy apetyt i mdłości, choć nie tak silne jak na początku. Dopada mnie zmęczenie, zadyszka, senność. No cóż końcówka, brzuch coraz większy uciska na narządy.
 
Ja nie biorę. U mnie w szpitalu oprócz ubranek dla maleństwa, wymagają 3 szt pieluch tetrowych , kocyk, rożek, krem do pupy . Myją dzieci codziennie, przynajmniej robili tak 9 lat temu , tylko nie pamiętam czym dzieci były wycierane
Teraz już dzieci raczej się nie myje w szpitalu ze względu na rolę mazi płodowej (chroni przed patogenami).
Ręcznik ponoć bierze się po to, gdyby pobyt się przedłużył, to dziecko wykąpią (wg Joanny Mróz).
 
Teraz już dzieci raczej się nie myje w szpitalu ze względu na rolę mazi płodowej (chroni przed patogenami).
Ręcznik ponoć bierze się po to, gdyby pobyt się przedłużył, to dziecko wykąpią (wg Joanny Mróz).
W szpitalu do którego się wybieram wpisali ręcznik do listy do owinięcia nim dziecka po urodzeniu lub właśnie gdyby pobyt się przedłużył lub jeśli dziecko będzie wymagało kąpieli tuż po porodzie. Także również pakuje.
 
reklama
O kurczę już torby pakujecie do szpitala? A kiedy ja mówiłam mojej rodzinie, ze 1 grudnia będę już na walizkach (termin na 31 grudnia, ale przez cukrzyce jak nic się nie zadzieje wcześniej to na oddział w Wigilie🎄) to mówili, ze poooo co tak wcześnie, ze pierworódki rzadko kiedy przed terminem rodzą 🙄 Rodzina 🤦‍♀️
 
Do góry