reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Dzień dobry,
16 tydzień, na wadze +1,5 kg brzuszek widać. Poszło w cyce, i pewnie brzuch 😃
Ostatnie dwa wieczory poszalałam i wydałam w 5-10-15 ponad 500 zł na wyprawkę, bo są fajne promocje.
Wczoraj poznałam płeć - drugi lekarz potwierdził dziewczynkę 😃
Gratulacje, super, że dziewczynka 🥰 ja będę miała na 80-90% drugiego chłopca, choć marzyła mi się druga dziewczynka. W domu mam już parkę 😉 Najważniejsze oczywiście żeby dzieciątko było zdrowe 🙂 Zakupy dla maluszka super sprawa, ja mam wszystko po starszych dzieciach, więc pewnie może coś do kupię tylko pod koniec ciąży. Wczoraj za to kupiłam legginsy dla kobiet w ciąży, bo zaczyna mi brzuszek rosnąć 😀 Dzisiaj kończę 14 tydzień, ale waga nie idzie w górę 🤨
 
reklama
Witajcie. Jestem w 13 tyg ciazy
Czy któraś z was zauważyła na nogach pekajace naczynka? Jak sobie z tym radzicie.?
Jak wasze brzuszki, czy juz waga wam idzie do góry?
Mi w drugiej ciąży strasznie dokuczał ból i skurcze zwłaszcza prawej nogi. Niestety pojawiły mi się właśnie na tej nodze żylaki. Narazie są małe, ale pewnie się powiększa teraz po trzeciej ciąży 😟 Nic oprócz pończochy uciskowej nie mogę zrobić póki co. Najlepiej odpoczywać z nogami uniesionymi trochę wyżej kiedy tylko jest taka możliwość, ćwiczenia, spacery, letni, nie goracy prysznic, są też żele chłodzące do nóg dla kobiet w ciąży. Ja to wszystko robiłam przy pierwszej ciąży i nogi super, a przy drugiej pracowałam długo i do tego małe dziecko w domu, które nosiłam na rękach i taki efekt.. a do tego obciążenia genetyczne. Trzeba się oszczędzać.
 
Kobietki mam pytanie czy wam też w ciąży doskwiera ból pleców chodzi o odcinek lędźwiowy . Jak więcej pochodzę to zaraz mnie tak plecy bolą dajcie znać jak sobie z tym radzić ❤️
Niestety też doskwiera, choć jeszcze nie tak bardzo. Ja mam zamiar robić ćwiczenia wzmacniające dla kobiet w ciąży ( są na yt), oczywiście kiedy w końcu trochę czasu znajdę dla siebie.. 🙂 Fajnie też zapisać się na jakieś zajęcia. Przy pierwszej ciąży chodziłam i bardzo fajnie to wspominam, lepsza kondycja od razu.
 
Hej 😘
Jutro mam badania prenatalne , to będzie 12tc oraz test Pappa.
Czy USG jest jeszcze dopochwowe czy już przez brzuch ?
Bardzo się stresuje ...
Hej
Ja miałam początkowo przez brzuch, ale dziecko bardzo się wierciło i żeby zmierzyć przezierność karkową lekarz musiał mnie zbadać dopochwowo 😅
 
Witajcie. Jestem w 13 tyg ciazy
Czy któraś z was zauważyła na nogach pekajace naczynka? Jak sobie z tym radzicie.?
Jak wasze brzuszki, czy juz waga wam idzie do góry?
Brzuszek trochę widać, ale raczej wieczorem. Na wadze +2kg. Biust jakbym sobie zrobiła😱
Za chwilę kończę 16t
NacYnka nie, ale żylak, który sobie od kilku lat obiecuje usunąć, zaczął boleć😕
 
Witajcie. Jestem w 13 tyg ciazy
Czy któraś z was zauważyła na nogach pekajace naczynka? Jak sobie z tym radzicie.?
Jak wasze brzuszki, czy juz waga wam idzie do góry?
ja mam po poprzedniej ciąży pełno czerwonych kropek od pękniętych naczynek i teraz już tez ki wychodzą.
Jeśli chodzi o brzuszek to jest już dość spory ciężko go ukryć musiała bym wszystkie ubrania wymienić. A na wagę ostatnio nie wchodzę 😂
 
reklama
Do góry