reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Hej :) czytam wasze forum od początku i w końcu postanowiłam dołączyć ☺️ To moja pierwsza ciąża. Obecnie 10+1, termin na 3 grudnia. Jestem ta szczęściara ze od początku nie mam żadnych objawow 🙈Niedawno któraś z was martwiła się o wielkość swojego zarodka.. bez obaw moje pierwsze usg 6+0 crl 0,19 cm, kolejne usg 9+0 crl już 2,25 cm. Tak jak ktoś napisał każdy ginekolog ma inny sprzęt, zarodek inaczej się ułoży, lekarz inaczej zmierzy :)
 
reklama
Już kiedyś pisałam dla mnie trochę absurdalnym jest, że ja mająca poza ciąża cukier na czczo w granicach 90-94 mieszczę się w normie, natomiast ten wynik w ciąży już jest za wysoki. Ciąża ma to do siebie, że cukier się podnosić wiec jakim cudem mój ma się obniżyć? Wczoraj byłam na na badaniach w poniedziałek odbiorę i mam wizytę więc się przekonam co i jak. Ja ogonek odkryłam, że problem z cukrem na czczo do godziny 8 rano. Tego samego dnia około 8:30 mam już niższy wyniki. Dwa razy w tygodniu zlecone badanie w cyklu na czczo i przez każdym posiłkiem i po posiłku. Dziś miałam ten cykl i wynik następujące:
Na czczo 91, godziną po śniadaniu 102, przed obiadem 83, po obiedzie 118( zipa pomidorowa że zwykłym makaronem, ogólnie to produkty z mąki pszennej podnoszą mi cukier) , przed kolacją 87 po kolacji 109.

Wiem że na glukometrach wyniki są troszkę wyższe niż te z laboratorium, zobaczymy co wyjdzie, ale nastawiam się że bez insuliny się w tej ciąży nie obejdzie.

Co ciekawe wczoraj zjadłam kawałek sernika z malinami i białą czekoladą z okazji urodzin mojego taty i po godzinie od zjedzenia cukier 100.
 
Hej :) czytam wasze forum od początku i w końcu postanowiłam dołączyć ☺️ To moja pierwsza ciąża. Obecnie 10+1, termin na 3 grudnia. Jestem ta szczęściara ze od początku nie mam żadnych objawow 🙈Niedawno któraś z was martwiła się o wielkość swojego zarodka.. bez obaw moje pierwsze usg 6+0 crl 0,19 cm, kolejne usg 9+0 crl już 2,25 cm. Tak jak ktoś napisał każdy ginekolog ma inny sprzęt, zarodek inaczej się ułoży, lekarz inaczej zmierzy :)
Oj długo czekałaś, żeby do nas dołączyć! Ale bardzo się cieszę, że jesteś i gratuluję 😘 to też moja pierwsza ciąża. Można wiedzieć ile masz lat? :)
 
To jest bardzo specyficzny człowiek... On w ogóle ludzi nie szanuje... 😟 Chęć zajścia w ciążę tam mnie trzymała. W grudniu poroniłam i musiałam tam wracać z podkulonym ogonem. Było mi podwójnie ciężko... Drugi raz bym tego nie zniosła... Może i dobrze się stało. Przynajmniej już mi dadzą spokój. Tak to wydzwaniali do mnie codziennie.... 😟 Przepraszam Was, ale musiałam to z siebie wyrzucić... 😟
jakbym czytała o moim byłym pracodawcy. Jak bylam na L4 to dzwonil i mówił żebym pracowała w wolnych chwilach to nie będę miała czasu się martwić o zdrowie...
 
reklama
@Szynszyla a naślij Panu kilka kontroli skoro taki jest mądry. Praca się nie mart wiem ze jest bardzo ważna ale zawsze jak rodzi się dziecko to dzieje mega rewolucja w życiu i większość rzeczy się przewartościowuje.
Gratulacje udanych wizyt ❤️👏🏻 MC dobry ale jeszcze mnie nie ciągnie za to skusiłem się raz na chińskie ale mi smakowało 😁
 
Do góry