reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

No i po wizycie... ogólnie jest ok, mały znowu się obrócił-ah te jego nocne harce 😅, siedzi pupą w dół.
Badania ok, tylko płytek krwi jeszcze mniej niż ostatnio- było 137,a jest 122. Norma jest powyżej 150 😑
Dostałam skierowanie na hiv- jednak nie pójdę prywatnie,bo w tej ciąży będę robić to badanie po raz pierwszy.
Do tego dostałam karte ruchów płodu i mam je dziennie mierzyć- macie już też te karty?
Nastepna wizyta za 2 tyg 🙂
Tak, dostałam ale u mnie to bez sensu moim zdaniem. Ja tylko się denerwuje a przecież wiem że ten typ tak ma. Bo czasem do 19 schodzi żeby 10 ruchów naliczyć.... On nie ma tak że zacznie i skacze, raz na tydzień może, bardziej gdzieś coś wypnie raz na jakiś czas i tyle. Za to jak się wypnie to mi łzy stają w oczach. I to nie że wzruszenia.
 
reklama
O rany jak to przeczytałam to zaczynam trochę panikowac ... miałam już przed 20tc problemy ze skracanie szyjki ale na szczęście się poprawiła po lekach... Ale od jakiegoś tygodnia zaczynam odczuwać napisanie brzucha i mocniejsze skurcze... oby się nie okazało że szyjka się skraca🙈 wizytę mam dopiero za tydzien
Spokojnie, jak byłaś świadoma i na lekach to inaczej się zachowywałaś, mnie rozpierała energia, do tej pory szyjka w porządku więc nie oszczędzałam się specjalnie ostatnio, ja z tych co zawsze coś sobie wymyślą do działania 😉 Raczej mi to nie pomogło. Teraz już jestem grzeczna i kompletuję wyprawkę przez internet.
I wszystko super, tylko znowu jest dupką w dół.... Wiem, że trzeba się cieszyć że zdrowy ale płakać mi się chce już. Wszystko bym zrobiła byle nie cesarka a on jakos chyba lubi tą pozycję.
Najważniejsze, że wszystko dobrze, ma jeszcze czas żeby się odwrócić, chociaż stres rozumiem.
Dużo dzisiaj wizyt, za wszystkie trzymam kciuki, dajcie znać po.
Miłego dnia wszystkim
 
No i po wizycie... ogólnie jest ok, mały znowu się obrócił-ah te jego nocne harce 😅, siedzi pupą w dół.
Badania ok, tylko płytek krwi jeszcze mniej niż ostatnio- było 137,a jest 122. Norma jest powyżej 150 😑
Dostałam skierowanie na hiv- jednak nie pójdę prywatnie,bo w tej ciąży będę robić to badanie po raz pierwszy.
Do tego dostałam karte ruchów płodu i mam je dziennie mierzyć- macie już też te karty?
Nastepna wizyta za 2 tyg 🙂
Ja nie dostałam żadnej karty, doktor mi tylko mówiła żeby kontrolować ruchy, jakby coś mnie niepokoiło to zjeść coś słodkiego i liczyć.
A wyniki z biegiem ciąży niestety lecą mimo witamin i dobrej diety
 
Ja nie dostałam żadnej karty, doktor mi tylko mówiła żeby kontrolować ruchy, jakby coś mnie niepokoiło to zjeść coś słodkiego i liczyć.
A wyniki z biegiem ciąży niestety lecą mimo witamin i dobrej diety
Jakie normy z ruchami powinny być?

Przyznam że nie kontroluję czy w danej godzinie coś czułam. Czasem też tak mam, że cisza i trudno coś wyczuć. Ja bardziej kontroluję to że czuję jakiś ruch rano, w ciągu dnia i wieczorem ale nie liczę ile tych ruchów etc.
 
Jakie normy z ruchami powinny być?

Przyznam że nie kontroluję czy w danej godzinie coś czułam. Czasem też tak mam, że cisza i trudno coś wyczuć. Ja bardziej kontroluję to że czuję jakiś ruch rano, w ciągu dnia i wieczorem ale nie liczę ile tych ruchów etc.
Też nigdy nie liczyłam, tylko sprawdzałam czy rusza sie w ciągu dnia, nie wiedziałam że ilość jest tak ważna...nie wiem jak mi z tym liczeniem pójdzie...ma być co najmniej 10 ruchów w ciągu dnia między godziną 9ta a 21szą...
 
Jakie normy z ruchami powinny być?

Przyznam że nie kontroluję czy w danej godzinie coś czułam. Czasem też tak mam, że cisza i trudno coś wyczuć. Ja bardziej kontroluję to że czuję jakiś ruch rano, w ciągu dnia i wieczorem ale nie liczę ile tych ruchów etc.
Ja tak samo. Ciekawe czy mi też lekarz zalecił liczyć
 
Ja już po wizycie. Lekarz nic nie wspominał o liczeniu ruchów, do 34 tygodnia mam brać acard a później odstawić, trochę słabo wyszło żelazo więc dostałam tabletki. dobrze czułam - młody przekręcił się i jest dupką w dół 😁
Ale lekarz uspokaja że ma jeszcze dużo miejsca i spokojnie może się przekręcić :)

Co do pakowania - mam już wszystko kupione, w następnym tygodniu chce spróbować spakować się do torby, jeśli się nie zmieszczę to będę pożyczać większe :)
 
Hej moje dziecko też pięknie rośnie ma 1500g i lekarka powiedziała, że niepotrzebnie mnie straszył ten z prenatalnych bo przecież nie muszę urodzić 5 kg dziecka. Dostałam też luteinę i magnez z potasem 3 razy dziennie ze względu na ten twardniejący brzuch. Co do wyprawki dla siebie to w przyszłym tygodniu zacznę kompletować.
 
reklama
Gratuluje wszystkim wizyt :) ja mam dopiero 9.10 prenatalne wiec musze jeszcze wytrzymac troche. Dzis pierwszy dzien na l4 i jakos tak dziwnie :D od jutra robie liste i kompletuje potrzebne rzeczy :)) maly szaleje wystarczy ze legginsy mnie opinaja to mlody ciagle w tym miejsu majstruje :D wyczuwam pod skora nozki jak nimi tak przesuwa.. i jak sie wypina to mam ochote klepnac ta pupke jego 🥰 ogolnie zauwazylam ze waga mi stoi ale mam nadzieje ze maly rosnie tak jak sie nalezy :( brzuch mam raczej sredni. Nikt nie wierzy ze to 7 msc i to mnie martwi.
 
Do góry