reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Już chyba nastawiłam się, że męża nie będzie przy mnie. Też mi przykro zwłaszcza, że to nasz pierwszy poród ale nie mamy na to wpływu :). Myślę, że byłby dla mnie dużym wsparciem i pomocą.

Co do wózka to dalej nie mam. Zastanawiam się między używanym a nowym. Niestety zakochałam się w mało popularnym uppababy vista i nie ma za dużego wyboru co do używanych modeli. Chyba będę zmuszona kupić nowy ale poczekam jeszcze z 2 miesiące.

Kolejny cel to zakup fotelika. Zależy mi na nowym, bezpiecznym i w miarę w normalnej cenie. No i byłam zaskoczona tym, że foteliki mają kilkuletnią datę przydatności 😳
 
reklama
Jak szukałam informacji o tym czy malowanie łóżeczka jest bezpieczne i na jaką farbę użyć. Znalazłam bloga bezarchitekta. Nie mam fotki mojego łóżeczka ale wstawię screena z bloga. Wybrałam ten sam kolor i mam praktycznie identyczny model.
Super kolor... właśnie też myślę o czym podobnym ale ciut jaśniejszy kolor... Ale Twój też jest piekny😍
 
Też mam ponad 40 km do szpitala ale podobno pierwszy poród trwa dłużej więc na pewno zdążymy tylko jak to będzie dobie koronowirusa z przyjęciem jeszcze wszystko może się zmienić
Do tej pory z większych rzeczy kupiłam wyłacznie fotelik na wózek nie mogę się zdecydować s tak powoli kupuje garderobe I inne dodatki co wpadnie mi w oko albo jest jakaś promocja 😃
 
Ja z wyprawki szpitalnej mam już prawie wszystko - brakuje mi tylko podkładów i biustonosza do karmienia. Koszule kupiłam na allegro - najtańsze, ogólnie nie lubię spać w koszulach więc to tylko do szpitala. Wczoraj kupowałam majtki siateczkowe i wkładki laktacyjne.

Zostało mi teraz kompletowanie wyprawki dla młodego - część ubrań już mam, wózek kupiliśmy nowy - muuvo quick 2.0, z myślą że jak będzie drugie dziecko to też będzie używał. Fotelik - mąż się doktoryzował i w końcu zdecydował się na bazę iso-fix i Cybex aton 5, ale jak opowiadał mi ile jest możliwości etc. To głowa pęka :( szczególnie od cen .

Co do kokonu - ja nie kupuję, znajoma mi mówiła że zbędny gadżet i szybko dziecko wyrasta. Planuję mieć jak najmniej w łóżeczku, młody będzie spał w rożku lub w śpiworku. Zastanawiam się tylko co z momentami jak będę w dużym pokoju, czy ciągle mieć dziecko na podłodze/kanapie czy kupić jakąś dostawkę.

Dziś na 15.30 jadę na prenatalne, aż się doczekać nie umiem 😍
 
Ja mam prawie wszystko , kokonu nie kupuję bo mam poduszkę tę C więc myślę że go zastąpi a przy pierwszym też nie miałam ani tego ani tego i dałam radę. Też mną do szpitala 40 km, i ja się serio martwię czy zdążą bo pierwszy poród miałam dość szybki. Mam szpital bliżej ale nie chce tam, a i lekarza mam z tego szpitala dalszego.
Wózek, łóżeczko, nawet koszule nocne mam po córce. Ubranka już kupowałam, rożek musiałam kupić, wczoraj kupiłam majty porodowe i wkładki laktacyjne, pieluchy i chusteczki to już tak na ostatnią chwilę kupię, nie za dużo żeby sprawdzić najpierw czy nie ma uczulenia. A muszę tylko dla razie co kupić jedna butelkę i smoczek.
 
reklama
@Klaudyna91 ja od początku mam nadzieję, że przy drugim dziecku wyprawka będzie łatwiejsza. Zawsze już masz jakąś bazę po pierwszym. Kupuję wszystko z myślą o drugim dziecku.

Pocieszyłaś mnie z tym porodem :) chciałabym żeby szybko poszło.

Pieluszki też kupuję po opakowaniu i sprawdzę, które będą dla małego najlepsze. Ostatnio na allegro skusiłam się na ofertę chusteczek pampers pure. 14 opakowań za chyba ok. 80zł.
 
Do góry