reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

@EvilDesiree Gratulacje zdrowego dzidziusia. Jakiś dziwny ten lekarz że nawet nie dał sobie popatrzeć. u mnie ze wzgledu na tluszczyk prawie nic nie było widać a i tak dostałam zdjęcia na których w sumie widzę jedynie szary obraz... Najważniejsze że zdrowy dzidziuś, nie wspominał nic o płci?


@Basiola Gratulacje :) super duża dziewczyna już :)





U mnie to samo w poprzedniej ciąży puls 90-100 a teraz miałam nawet 116




Ja mam wózek do biegania, prowadzi się go jednym paluszkiem, bardzo komfortowy dla maluszka ale niestety dość wywrotny

Co do makaronów to ja moge polecic:
-makaron w sosie serowym z ziołami, można dodać do tego jeszcze brokuł. Do śmietany dorzuca się serki topione i zioła, czeka az trochę się zredukuje, dodajesz podgotowanego brokuła, makaron i jeszcze chwilkę dusisz.
-makaron, smietanka 30, szpinak na masełku z czosnkiem doprawiony solą i pomidory suszone
-makaron, ugotowane szparagi, cebulka zeszklona na patelni, natka pietruszki, koperek, łosoś wędzony i serek homogenizowany naturalny




Gratulacje synka, masz jakieś zdjęcia? jak tak pochwal się :)
Jedyne co wspomniał to, że za dużo zobaczyć nie może (bo tłuszczyk) i skupił się na najważniejszych parametrach.
Jezu jak dobrze, że za tydzień mam u swojej wizytę [emoji3590]
 
reklama
a na kiedy Bieszczady? Może się miniemy na szlaku bo my albo koniec sierpnia albo początek września. Bo mamy wesele 5 września i musimy przesunąć i nie wiem w która stronę :D

ja za namowa przyjaciółki biorę 2w1 bo my dużo w ciężkim terenie łazimy i jednak wozek-czołg to jest to co jest potrzebne 😂
No tylko taki czolg to tez sobie wazy, ja mialam taki przy corce i jednak po jakiejs piaszczystej drodze to ciezko sie prowadzi.

Dziewczyny przy KICHANIU - jak sie chce kichac to przycisnac jezyk do gornego podniebienia i kichniecie bedzie o wiele slabsze albo nawet calkiem przejdzie, sprawdzone, ja tak robie w nocy jak nie chce m budzic 😉
 
Zainteresowałam się tym rozwiązaniem, bo brzmi bardzo rozsądnie, szczególnie że poród w grudniu to nie będzie zbyt dużo spacerków na początku, ale po przejrzeniu OLX bardzo mało jest samych używanych gondol w mojej okolicy... Raczej same wózki 2w1 ludzie sprzedają, więc chyba z braku wyboru wezmę jednak nowy dwa w jednym. Ja mam na szczęście windę, więc nie będę go musiała nosić po schodach.
Tu chodzi o to ze jak wezmiesz wozek 2w1 np taki z pompowanymi kolami, to i tak tej spacerowki z niego nie bedziesz dlugo uzywac i bedziesz chciala wymienic na taka znacznie lzejsza, tzw parasolke lub cos w tym stylu 😉
 
Mialam robione zeby w ostatniej ciazy I piaskowanie zeby zdjąć kamień.



Niestety nie zrobili usg :(



Dobrze że na usg Wsio Ok. Czesto wstydniesie to dziolchy:D

Ja byłam ja wizycie I jednak nie zrobili usg :/

Za to dowiedziałam się że Papp A wyszło za niskie, co daje ryzyko poronienia w drugiej połowie ciazy, przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzinowej, stanu przedzucawkowego :(

Dowiedziałam się również że nie będę miała badania z obciążeniem glukozy.. mimo że w ostatniej po tym badaniu wyszła cukrzyca.. zrobią mi tylko zwykle badanie na cukier.

Od 28 tyg będę miała ust co 3 tyg zeby sprawdzać jak bobo rośnie i czy będzie trzeba wywoływać wczesniej.

Wyczytałam że przy niskim papp A powinnam brać aspiryne.. A nic mi nie przepisali :(

To nie moj dzien :(

Usg dopiero 17.07 A potem 7.09
No mi tez wyszlo to ryzyko stanu przedrzucawkowego. Mi to powiedzieli na prenatalnych 5 czerwca, a dopiero teraz w piatek mialam kolejna wizyte na ktorej mi przepisala wlasnie cos jak aspiryne. Tez bede miec wiecej badan, ale mi to podkreslala caly czas, ze to jest ryzyko i ze wcale nie znaczy, ze to bede miec 😉
 
reklama
Tu chodzi o to ze jak wezmiesz wozek 2w1 np taki z pompowanymi kolami, to i tak tej spacerowki z niego nie bedziesz dlugo uzywac i bedziesz chciala wymienic na taka znacznie lzejsza, tzw parasolke lub cos w tym stylu 😉
Też tak myślę, dziecko 10kg + wózek 15kg + z 3kg zakupów 😁i kto to będzie pchał
 
Do góry