reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny załamałam się trochę :( dzwonili do mnie z kliniki gdzie robiłam prenatalne + pappa. Niestety wynik z krwi nieprawidłowy, prawdopodobieństwo trisomii 18 1:240 :(
Nie wiem co dalej...na usg wszystko prawidłowe tak bardzo się cieszyłam. Lekarz mi tylko przekazał to przez telefon wspomniał o amniopunkci...lub testach genetycznych.
Pamiętaj, że pappa oparty jest głównie na statystykach. I tak naprawdę wyobraź sobie zbiór 240 kobiet w Twoim wieku, z taką samą historią chorób itp. I z tych 240 kobiet TYLKO jedna urodzi dziecko z trisomia 18.
Nie denerwuj się na zapas. Spotkasz się z genetykiem i będziesz wtedy decydować.
 
Szukam właśnie kogoś... Przez tą koronę jest wszystko utrudnione...
Jeśli chcesz ro mogę Ci dać namiar do mojej gin, przyjmuje w Będzinie i bierze 120zł za wizytę, chodzę do niej z polecenia z "trudną ciążą" bo przedwczesnie urodziłam tak jak Ty, koleżanka chodziła do niej po poronieniu, nie wiem tylko czy nie było by to dla Ciebie już za daleko?
 
Właśnie też myśle teraz nad NIFTY bo jesli wszystko z dzieckiem jest ok nie ma żadnego ryzyka poronienia, przy amniopunkcji minimalne, ale jednak jest. Więc chyba zrobię nifty...ale ta niepewność to jest coś strasznego teraz nikomu tego nie życzę :(
Bardzo współczuje :( tez bym zrobiła nifty ja czekam jeszcze na wyniki mina już ponad tydzień tez się modlę aby było okej ... inaczej jak Ty nifty robie.
 
Miesiąc ciąży to 4 tygodnie, po skończonym tygodniu/miesiącu podaje się już ten wyższy. Ja dzisiaj mam 12+0 więc jutro będę w 13 tygodniu.
Jak dla mnie jesteś już w 4 miesiącu 🥰

@Asia Kasia współczuje stresu, rejestracja dała ciała i to na całego. Trzymam kciuki żebyś się gdzieś szybko dostała 😘 i już nie stresuj się, pogłaszcz dzidziolka i powiedz mu coś uspokajającego, bo pewnie reaguje na wszystko co dzieje się w Twoim organizmie.

@Margaret 39 witaj! fajnie, że dołączyłaś.


Dziewczyny, gratuluję wszystkich wizyt. Uwielbiam oglądać Wasze zdjęcia i czytać te wszystkie pozytywne wiadomości, w takich momentach najnormalniej w świecie się rozczulam 🥰
Nie mogę się doczekać prenatalnych, na szczęście to już jutro i na szczęście z rana bo o 9.40 - a propos, pytanie do dziewczyn które miały pobieraną krew na Pappa, czy trzeba się jakoś specjalnie do tego przygotować?

Trzymam kciukasy za wszystkie dzisiejsze wizyty i czekam na Wasze sweet focie 😍
Ja tez mam jutro prenatalne ale dopiero o 13 :) do Pappy nie trzeba się przygotowywać, ja odrazu po usg prenatalnym w poprzedniej ciąży zeszłam z lekarzem na dół do laboratorium i mi pobrali poza kolejnością
 
Ja nie, ale wygląda okej, ma szczebelki, podwyższany materac (ważne na początku żeby się tuż po porodzie nie schylać za mocno sięgając po noworodka do łóżeczka) , wyjmowany bok jak zacznie przelazic górą ;) (u nas były zamiast zdejmowanego boku wyjmowane dwa czy trzy szczebelki, wtedy miałam pewność że dziecko w nocy nie spadnie z łóżka, ewentualnie nogą będzie wystawać za szczebelki ;) a jak wstanie j będzie chciał wyjść z łóżeczka to przez tą dziurę spokojnie wyjdzie, dla mnie to lepsza opcja ale to już osobiste preferencje decydują czy zdejmowany bok czy wyjmowane szczebelki).
Wlasnie pewnie bym barierkę dorobiła jakas przy glowce.. . Bo tak pomyslalam ze fajnie jak potem z tego zrobie lozko dla malucha.. Mamy nową kanapę w pokoju dziecka i mysle ze jak bedzie starsze to smialo moze tam spać..
W poprzedniej ciązy też miałam nisko łożysko na przedniej ścianie. Może się jeszcze podnieść. Jeśli nie jest przodujące to nie jest to wskazaniem do CC, przynajmniej mi tak mówił wtedy gin.
Ja mam nisko ułożone i ma sie podniesc do 20 tyg. dostalam narazie zakaz seksu do kolejnej wizyty i mam zakaz dzwigania

Dziewczyny załamałam się trochę :( dzwonili do mnie z kliniki gdzie robiłam prenatalne + pappa. Niestety wynik z krwi nieprawidłowy, prawdopodobieństwo trisomii 18 1:240 :(
Nie wiem co dalej...na usg wszystko prawidłowe tak bardzo się cieszyłam. Lekarz mi tylko przekazał to przez telefon wspomniał o amniopunkci...lub testach genetycznych.
Ja bym na Twoim miejscu zrobila najpierw nifty a potem dopiero amnio. Na grupie grudniowe mamy na fejsie jakas dziewczyna robila nifty i widzialam ze wyszlo jej mega minimalne zagrozenie mimo ze wczesniej kiepskie. Na pewno wszystko bedzie dobrze ❤️ nie stresuj sie na zapas
Mój mąż też by się nie zgodził. Ja myślałam nad wkładką dla siebie, bo po tabletki co pare miesiecy nie chce mi się latać i jeszcze pamiętać żeby brać codziennie o konkretnej porze, tak to spokój na pare lat. Na męża w sprawie antykoncepcji nie mogę liczyć a faszerować się tabletkami non stop też nie chcę.
Moj by chętnie to zrobił... Bo planujemy tez tylko dwojke i potem sam mówił, ze sie zastanawi nad zabiegiem zebym nie musiała brac chemii
 
Przepraszam że dopiero pisze ale miałam pilna sprawę do zamknięcia na uczelni dzisiaj do 24 😭Dzisiaj mam 12+0. Z usg wychodzi na 80% że chłopiec, który mierzy aż 57mm, fhr 168, NT wynosi 1.6mm, kość nosowa obecna.
Trisomia 21: podst. 1:850 skor. 1:4252
Trisomia 18: podst. 1:2008 skor. 1:6084
Trisomia 13: podst. 1:6317 skor. 1:20000
Łożysko mam nisko. A tak to wszystko ok. Ale już łobuz. Najpierw leżał plecami no przodu i przy pukaniu przekręcał się na sekundę i wracal do poprzedniej pozycji, a po słodkim wiercił się że też nie chciał się dać zbadać. Rączkami i nóżkami tak machał jak mały bokser aż sam za głowę chłopak się złapał 😍
Gratuluję udanej wizyty 🥰 może i łobuz a może chciał, żeby mamusia dłużej na niego popatrzyła jak się fajnie bawi w brzuszku 😁

O właśnie, pytanie do Was, które są już mamuśkami - czy np kupując wózek zwracałyście uwagę, żeby był neutralny i zostawiałyście dla kolejnych dzieciaczków, czy raczej sprzedawałyście? Odkąd się dowiedziałam, że najprawdopodobniej będzie dziewczynka, mam ochotę kupić jakiś słodziaśny (nie różowy xD) wózek, ale rozsądek podpowiada, żeby wybrać jednak taki, który później wykorzystam w razie syna.
Ja przy synu kupiłam używany 2w1 neutralny co prawdaz (szaro-czarny z dodatkami miętowymi) ale sprzedałam go jakoś po 7 czy 8 miesiącach mimo, że wiedziałam, że w niedługim czasie będziemy się starać o kolejne dziecko. Raz, że nie miałabym gdzie go trzymać a dwa, mimo, że wózek się sprawdził to na rynku jest tyle innych ciekawych modeli, że mam ochotę wypróbować inny :) Druga rzecz, że kupiłam wózek w idealnym stanie i na gwarancji i jeszcze jak go sprzedawałam to był na gwarancji kilka miesięcy i ja też o niego bardzo dbałam więc był w super stanie. Finansowo wyszłam na 0 bo kupiłam i sprzedałam za tyle samo ;)

@Asia Kasia współczuję Ci co do tego dzisiejszego nieporozumienia z poradnia i braku wizyty. Ja ostatnio byłam na wizycie tydzień po tygodniu. Poszłam wcześniej ze złymi wynikami moczu ale i tak musiałam przyjść tydzień później bo mi ginka powiedziała, że mi nie może o tydzień do przodu L4 wystawić więc śmiem twierdzić, że błąd popełniła rejestracja i to dziś powinnaś mieć wizyte.
Jeśli finanse pozwalają to umów się prywatnie jak najszybciej dla świętego spokoju a jak nie, to może w ostateczności podjedz na IP, powiedz o tych silnych bólach, może troche podkoloruj, że miałaś jakieś plamienia czy coś i powinien Cię ktoś zbadać i będziesz chociaż wiedziała czy dzidzia jest zdrowa i nie będziesz się zamartwiac bo do 24 to osiwiejesz :(


Witam serdecznie przyszłe mamy. Chciałabym dołączyć do forum 🙂. Mam 39 lat i poniżej zdjęcie naszego pierwszego Szczęścia 😍. Co prawda zdjęcie sprzed prawie miesiąca, obecnie mamy 15 tydzień. Zobacz załącznik 1130763
Witaj :) na kiedy masz tp?

Za tydzień u swojego gina będzie 17 tc początek ale nie wiem czy on mi usg zrobi żeby podejrzeć dzidzie bo raptem raz mi robił usg na początku. Poproszę go ale wiem ze ma sprzęt dupny w tej przychodni :( a na usg typowo dopiero za 5 tygodni na połówkowe no to w tedy myśle ze już nam powiedział na 100% ✊🏻❤️😜
Kiedy dokładnie masz połówkowe?

Hej. Wlasnie wrocilam z toalety i na papierze pojawil mi sie brązowy śluz i troche takiej brudnej krwi. Jestem w 12 tygodniu nie czuje jakiegoś szczególnego bolu ani kłucia. Wizytę mam w poniedzialek. Strasznie sie tego wystraszylam.
Ja bym podjechała na IP dla świętego spokoju albo przełożyła wizytę jeśli się da. Po niedzielnym seksie to pewnie wczoraj już bys plamila, no ale specjalista nie jestem więc nie wiem..

Przedpołudnie spędziłam w przychodni przyjmując dwie butle kroplówek z elektrolitami... A przed tym pobrali mi krew żeby sprawdzić poziom elektrolitów. Teraz jest mi trochę lepiej, bo wczoraj znowu płakałam z bezsilności po całym dniu wymiotów. Po telewizycie lekarz rodzinna zarządziła badanie i kroplówki. Musiałam szybko podrzucić dzieci kumpeli (dobrze że wieś mała to na piechotę wszędzie mam) bo mąż zabrał auto do mechanika a sam do pracy pojechał. Ale na koniec dostałam skierowanie do szpitala bo jeśli się powtórzą takie intensywne wymioty to mam jechać na SOR. I weź tu babo czuj się kwitnąco w ciąży ... 🤷🙈 Zobacz załącznik 1130918
Obyś poczuła się trochę lepiej po tych kroplówkach.

Ja swojego pierworodnego dosyć szybko poinformowałam o dzidzi (miał niecałe dwa latka) i przygotowywałam na pojawienie się brata bo wszyscy mnie straszyli że za mały że nie zrozumie że będzie zazdrosny i będzie krzywdę robił. Nic z tych rzeczy się nie stało :) jedyne co to nie chciał oddać wózka (ale to jeszcze zanim się drugi urodził) ;) ja czytałam książeczki dla dzieci o oczekiwaniu na dzidziusia (super jest taka z kartonowymi stronami, niebieska okładka tytuł "czekamy na dzidziusia. Obrazki dla maluchów" , miałam tez kilka innych , nie polecam Basi bo akurat ta o braciszku jest przepełniona negatywnymi uczuciami i mi się nie podobała), chodziliśmy do znajomych z małą dzidzia i pokazywaliśmy synkowi że małą dzidzia potrzebuje dużo mamy, że dużo śpi i czasem płacze (żeby dziecko mialo świadomość że idealnie nie będzie), dużo bajek oglądaliśmy o dzidziusiach i rodzeństwie, duzo rozmawialiśmy, pokazywaliśmy mu rzeczy dla dzidziusia, czasem on przyniósł coś swojego i powiedział że dla dzidzi :) dużo nas to pracy kosztowało. A jak się urodził dzidziuś to oczywiście starszy też mógł go potrzymać, przynieść pieluszkę, dać smoczek czy maskotkę, mógł na chwilę wózek pobujać, bo gdzie tylko się dało to go angażowaliśmy jeśli tylko wykazywał chęć (oczywiście pod stałym naszym nadzorem), no i młody uwielbiał dzidziusia, wszystkim mówił że to jego dzidziuś, ogólnie podobno byliśmy ewenementem pod tym względem, zero aktów zazdrości, sama miłość. Także da się, ale wymaga to dużo pracy. I przed porodem i po nim. A no i braciszek wracając ze szpitala przywiózł w foteliku dla brata wypasiony tramwaj ;) także wiecie, najlepszy brat na świecie haha 😁 ten patent "prezent od dzidziusia dla starszego rodzeństwa" sprawdza się zawsze i wszystkim polecam ;) teraz też na pewno coś chłopcy dostaną od dzidziusia jak wróci że szpitala do domu :)
Super podejście. Pewnie skorzystam z niektórych rad 😁

Dziewczyny wrzucam obiekt moich rozmyślań 😂😁 nie bądźcie jak moja mama- powiedzcie, że coś widać :D pocieszcieeee ;)
Coś tam się zaczyna pojawiać 😁

No kulka pod pępkiem się robi ewidentnie ;) jeszcze chwilka i będziesz się chwalić bębenkiem :)
Ja to czekam aż mi pępek wyjdzie na zewnątrz 😂🤪 w każdej ciąży mi wychodzil i miałam taki wystający na 2cm guzik 🙈
Mi już powoli się wyrównuje pępek 😂🙈 później pewnie też wyjdzie na zewnątrz 😁

Dziewczyny załamałam się trochę :( dzwonili do mnie z kliniki gdzie robiłam prenatalne + pappa. Niestety wynik z krwi nieprawidłowy, prawdopodobieństwo trisomii 18 1:240 :(
Nie wiem co dalej...na usg wszystko prawidłowe tak bardzo się cieszyłam. Lekarz mi tylko przekazał to przez telefon wspomniał o amniopunkci...lub testach genetycznych.
Jeśli taka sytuacja by mnie spotkała i finansowo dałabym rade to najpierw bym się zdecydowała na badanie nieinwazyjne a najwyżej później na amniopunkcję.
 
Już po wizycie :) dzidzia ma 7 cm :) wszystkie parametry w normie, już stres minął ;)
Pani dr zasugerowała ze wczesna dziewczynka, ale ze może się zmienić :)
237C597A-7E3A-41C5-950F-0BA8A512E5D3.jpeg
 
reklama
Właśnie też myśle teraz nad NIFTY bo jesli wszystko z dzieckiem jest ok nie ma żadnego ryzyka poronienia, przy amniopunkcji minimalne, ale jednak jest. Więc chyba zrobię nifty...ale ta niepewność to jest coś strasznego teraz nikomu tego nie życzę :(
Przy amniopunkcji ryzyko jest ok. 0,5 % czyli minimalne...co daje 1:200... A ryzyko urodzenia dziecka z tri 18 masz 1:240...jakby nie patrzeć to jeszcze mniej niż to minimalne...

Tak piszę, żeby łatwiej Ci było się uspokoić...ja tak sobie przeliczam...
U mnie ryzyka pewnie będą duże ze względu na wiek więc ta matematyka to taka moja wielka nadzieja [emoji4]

Przy tym ryzyku bardziej bym się bała amniopunkcji. I zrobiłabym Nify, Sanco, Veracity...
 
Do góry