reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny załamałam się trochę :( dzwonili do mnie z kliniki gdzie robiłam prenatalne + pappa. Niestety wynik z krwi nieprawidłowy, prawdopodobieństwo trisomii 18 1:240 :(
Nie wiem co dalej...na usg wszystko prawidłowe tak bardzo się cieszyłam. Lekarz mi tylko przekazał to przez telefon wspomniał o amniopunkci...lub testach genetycznych.
Wiem, że łatwo tak mówić ale spróbuj podejść do tego najspokojniej jak się da, bo sam stres też bardzo wpływa na Maleństwo 😘 tłumacz sobie, że to tylko statystyka, owszem, każdy by się zdenerwował, ale to nie wyrok! 😘 Bardzo ważne, że usg było prawidłowe, Pappa to jednak badanie dodatkowe. Też się bałam go robić wiedząc że to ststystyka i może niepotrzebnie namieszać!
Zgadzam się z Dziewczynami które już się wypowiedziały, przede wszystkim wizyta i dokładne omówienie z lekarzem, potem pewnie zrobiłabym Nifty, które powinno już rozwiać wątpliwości.

Mi lekarz kazał najpierw zrobić badania z krwi, na usg poszłam już z wynikiem i od razu wszystko obliczył w systemie - Dziewczyny, które jeszcze nie robiłyście prenatalnych i jest taka możliwość, to bardzo polecam tę opcję!

A Ty @sandra_91 myśl o swoim maleństwie i szybko szukaj wsparcia ze strony lekarzy, bo stres tu na pewno nie pomoże, a wierzę że wkrótce się okaże, że był zupełnie zbędny 😘😘😘 trzymam za Was kciuki 💕
 
Ja wam wszystkim zazdroszczę ja już wyglądam jak wieloryb w 9 miesiącu przez hashimoto walczę z nadwagą teraz odkąd jestem w ciąży nie mogę brać metformaliny która pomagała mi utrzymać wagę i przez 3miesiące 10kg+ wstyd się przyznać przy 180cm wzrostu mam 100kg a 3 lata temu było 78kg

Ja mam 178 cm, nie mam hashimoto a ważę 103,5 kg. Od początku ciąży przytyłam najpierw 3 a potem jeszcze kolejny 1 kg. Za namową lekarki (po podejrzeniu cukrzycy ciążowej), pilnuję co jem i teraz w ciągu niespełna 3 tygodni schudłam 1,5 kg. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma ;)
 
Wizytę u swojego ginekologa mam 18.06, rozmawiałam z nim dziś przez tel i tez mnie trochę uspokoił. Na wsi jesteśmy do niedzieli więc wyniki z pappy odbiorę przed wizyta u mojego gin, nie ma sensu jechać tam wcześniej bo i tak nic nowego to nie wniesie.
 
Ja mam 178 cm, nie mam hashimoto a ważę 103,5 kg. Od początku ciąży przytyłam najpierw 3 a potem jeszcze kolejny 1 kg. Za namową lekarki (po podejrzeniu cukrzycy ciążowej), pilnuję co jem i teraz w ciągu niespełna 3 tygodni schudłam 1,5 kg. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma ;)
Ja też teraz mam dietę.glukometr i w razie potrzeby insulinę bo cukrzyca ciążowa narazie waga stoi ale swoje zdążyło wrócić przy każdej ciąży miałam na plusie 35 przy dwóch udawało się z tego schudnąć bez problemu a przy 3 organizm siê zbuntował
 
Ten detektor to coś niesamowitego 😆🙈 czemu jaj wcześniej go nIe kupiłam! Dziewczyny, nie wahajcie się 😁 myślałam, że przez łożysko na przedniej ścianie będę miec problem ze znalezieniem, ale poszło od razu 😁 i wychodziło mi tętno ok 150 - 25 uderzeń na 10 sekund
To by się zgadzało, bo w tamtym tygodniu mialam u gin 152.
To naprawdę uspokaja, usłyszeć, że dzidzia na pewno żyje:)))
 
Dziękuję wam bardzo za słowa wsparcia dziewczyny [emoji11] [emoji11] [emoji11] [emoji11] Dzięki wam poczułam się lepiej.
A co do wyników z usg:
tr 21 r.podstawowe: 1:735 skorygowane 1:2382
tr18 r.podstawowe: 1:1654 skorygowane 1:5012
tr13 r.podstawowe: 1:5225 skorygowane QUOTE]Wyniki z usg masz bardzo ładne[emoji4],

mi ryzyko 21 wyszło pośrednie , też zastanawiałam się nad Nifty, ale koszta są dla mnie duże ,A moje ryzyko pośrednie, Myślę że w Twoim wypadku dobrze zrobić najpierw nifty tak jak dziewczyny radzą.
Te statystyki są bardzo przygnębiające, ale to tylko statystyki i będzie wszystko dobrze !!!
 
reklama
Do góry