reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Hejo kochane dawno mnie tu nie bylo ale poprpstu chce spedzic jak najwiecej czasu z córka pokinurodzi sie malenstwo. Córka w wrzesniu skonczy 2 lata, a od wczoraj zaczelam jej pokazaywac ze w brzuszku mam dzidzi🤔 mała chyba cos tam minimum załapalu bo teraz jak jej to mowie to chwyta mame za brzuch i glaszcze. Na wieczor zaplanowalam ze bedzie mi smarowala brzuchol oliwką. Bardzo jej sie wczoraj spodobalon😊 nie wiem czy sie nie pospieszylam Z tym zapoznawaniem, ale mała ma manie skakania po brzuchu wiec musialam jej powiedziec ze nie moze bo tam dzidzi.

Znacie jeszcze jakies sposoby by przygotowac prawie 2 letnie dziecko do rodzenstwa? 😁

Pozatym u mnie wszytko super. W poniedziałek mam pierwsze prenatalne z jakiegos projektu, Nic nie place za pierwsze i polowkowe bo maja fundusze z UE no i jeszcze badania krwi beda 😁😁
 
Zazdroszcze Wam już tego brzuszka :) ja z racji braku jakichkolwiek objawów czekam na mój brzuch z utęsknieniem :) i codziennie się przeglądam :D mąż mówi, że widać i to bardzo (zawsze miałam płaski brzuch) a moja mama której wysłałam zdjęcie (z wczoraj) mówi, że ona nic nie widzi i jak byłam chuda tak jestem 🙄 wcale mnie to nie pocieszyło.. Co do ubrań ja nie mam od kogo niestety wziąć, więc wszystkie będą nowe :)
 
A ja właśnie odebrałam wyniki tarczycowe (robiłam bo w piątek mam wizytę a od początku ciąży walczę z podwyższonym TSH). I niestety TSH nadal za wysokie - 3,69 i to mimo ciągłego zwiększania dawki. Miesiąc temu było trochę ponad 4. FT4 w normie więc subkliniczna niedoczynność.
Już nie wiem co z tą moją tarczycą, leczę i lipa. Ginekolog telefonicznie kazała zwiększyć dawkę Euthyroxu do 75. Trochę się boję bo przecież to jest mega ważne dla rozwoju dziecka a u mnie już 15 tc. Z drugiej strony, wynik nie jest jakoś mocno podwyższony więc staram się podchodzić racjonalnie.
Czy u którejś z Was też TSH pozostawało podwyższone w 2 trymestrze pomimo leczenia?
Ja miałam powyżej 20 tyg 4.30 ale później zaczeło się normować tylko dawkę miałam 100w tej ciąży mam dawkę od początku mam 125 ale lecze hashimoto i niedoczynność
 
Ja teraz dopiero 15stego będę badać ale mi przy 4.6 od razu wrzucili na dawkę 75 i wtedy szybko spadło (tez subkliniczna niedoczynnosc). Ciekawe jak teraz po lekkim zmniejszeniu dawki.

Wydaje mi się, ze nie jest aż tak podwyższone żebyś się musiała martwić. Kontrolować tak ale nie martwić. Moja przyjaciółka miała chyba 18 czy 19. I zanim jej to zbili lekami to tez chwile trwało a urodziła zdrowe dziecko ;)
O kurcze, to Twoja przyjaciółka miała naprawdę rekordowy wynik, super że wszystko się dobrze skończyło :-)
 
Zazdroszcze Wam już tego brzuszka :) ja z racji braku jakichkolwiek objawów czekam na mój brzuch z utęsknieniem :) i codziennie się przeglądam :D mąż mówi, że widać i to bardzo (zawsze miałam płaski brzuch) a moja mama której wysłałam zdjęcie (z wczoraj) mówi, że ona nic nie widzi i jak byłam chuda tak jestem 🙄 wcale mnie to nie pocieszyło.. Co do ubrań ja nie mam od kogo niestety wziąć, więc wszystkie będą nowe :)

U mnie mąż też widzi różnice, ja wieczorem też, ale muszę całkiem wypuścić brzuch, a to taka nienaturalna postawa 😂 Chyba już po prostu chciałabym go zobaczyć 😁
 
Hejo kochane dawno mnie tu nie bylo ale poprpstu chce spedzic jak najwiecej czasu z córka pokinurodzi sie malenstwo. Córka w wrzesniu skonczy 2 lata, a od wczoraj zaczelam jej pokazaywac ze w brzuszku mam dzidzi[emoji848] mała chyba cos tam minimum załapalu bo teraz jak jej to mowie to chwyta mame za brzuch i glaszcze. Na wieczor zaplanowalam ze bedzie mi smarowala brzuchol oliwką. Bardzo jej sie wczoraj spodobalon[emoji4] nie wiem czy sie nie pospieszylam Z tym zapoznawaniem, ale mała ma manie skakania po brzuchu wiec musialam jej powiedziec ze nie moze bo tam dzidzi.

Znacie jeszcze jakies sposoby by przygotowac prawie 2 letnie dziecko do rodzenstwa? [emoji16]

Pozatym u mnie wszytko super. W poniedziałek mam pierwsze prenatalne z jakiegos projektu, Nic nie place za pierwsze i polowkowe bo maja fundusze z UE no i jeszcze badania krwi beda [emoji16][emoji16]
Bardzo dobrze przygotowujesz [emoji4]
Czytajcie ulubione książeczki córeczki maleństwu, niech przytula się wtedy do brzucha. Tak samo ze słuchaniem ulubionych piosenek itp.
Jak już maleństwo będzie miało imię to będzie łatwiej.
Razem wybierajcie później jakieś ubranka, akcesoria itp.
To jest naprawdę wspaniały czas [emoji4][emoji3590]
 
reklama
O kurcze, to Twoja przyjaciółka miała naprawdę rekordowy wynik, super że wszystko się dobrze skończyło :-)
No sama byłam w szoku jak mi powiedziała. Dostała wysoka dawkę ale zanim doszła do normy to chyba ze dwa miesiące spokojnie ;)

Z tego co mi endokrynolog tłumaczył jeszcze przed ciaza to nie do końca jest zbadany wpływ tsh i hormonów tarczycowych na ciąże. Wciąż pojawiają się nowe badania, występują korelacje i dlatego się dąży do utrzymywania tego w normie natomiast nie jest tak, ze wyjście poza normę (i to nawet znaczne) na pewno skończy się złe ;)
 
Do góry