reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Śliczny brzusio [emoji3590][emoji3059] Grubasek ? Boziu to ja w pierwsze ciąży i mam chyba już większy [emoji51][emoji23] Ale 14+5 dzisiaj.
Super brzusio i zazdro opalenizny i karnacji[emoji7], ja to jestem bladzioch ,a M to ma też ciemną karnacjię, i jak się już nawet opale, to przy nim blado wypadam [emoji28]
 
A ja właśnie odebrałam wyniki tarczycowe (robiłam bo w piątek mam wizytę a od początku ciąży walczę z podwyższonym TSH). I niestety TSH nadal za wysokie - 3,69 i to mimo ciągłego zwiększania dawki. Miesiąc temu było trochę ponad 4. FT4 w normie więc subkliniczna niedoczynność.
Już nie wiem co z tą moją tarczycą, leczę i lipa. Ginekolog telefonicznie kazała zwiększyć dawkę Euthyroxu do 75. Trochę się boję bo przecież to jest mega ważne dla rozwoju dziecka a u mnie już 15 tc. Z drugiej strony, wynik nie jest jakoś mocno podwyższony więc staram się podchodzić racjonalnie.
Czy u którejś z Was też TSH pozostawało podwyższone w 2 trymestrze pomimo leczenia?
 
A ja właśnie odebrałam wyniki tarczycowe (robiłam bo w piątek mam wizytę a od początku ciąży walczę z podwyższonym TSH). I niestety TSH nadal za wysokie - 3,69 i to mimo ciągłego zwiększania dawki. Miesiąc temu było trochę ponad 4. FT4 w normie więc subkliniczna niedoczynność.
Już nie wiem co z tą moją tarczycą, leczę i lipa. Ginekolog telefonicznie kazała zwiększyć dawkę Euthyroxu do 75. Trochę się boję bo przecież to jest mega ważne dla rozwoju dziecka a u mnie już 15 tc. Z drugiej strony, wynik nie jest jakoś mocno podwyższony więc staram się podchodzić racjonalnie.
Czy u którejś z Was też TSH pozostawało podwyższone w 2 trymestrze pomimo leczenia?
Ja teraz dopiero 15stego będę badać ale mi przy 4.6 od razu wrzucili na dawkę 75 i wtedy szybko spadło (tez subkliniczna niedoczynnosc). Ciekawe jak teraz po lekkim zmniejszeniu dawki.

Wydaje mi się, ze nie jest aż tak podwyższone żebyś się musiała martwić. Kontrolować tak ale nie martwić. Moja przyjaciółka miała chyba 18 czy 19. I zanim jej to zbili lekami to tez chwile trwało a urodziła zdrowe dziecko ;)
 
Ja tez właśnie czujne dziołche 😂😜 ale babcie mi wmawiają ze wyglądam na chłopca 😂 no i na tym nub tez 6 osób na chłopca a 4 na dziewczynkę a z prenatalnych dziewczynka 😂 i bądź tu mądry 😂 jeszcze 5 tyg i będa połówkowe muszę się wstrzymać z bólami 😂😁 a lekarz wam powiedział ze na 90% córeczka ? Mi nie podał procentowo 😂

Mówił to jakby był pewien w 100%, ale dał sobie chyba te 10 w razie, gdyby coś jednak wyrosło 😂 Ale on jest u nas w mieście najlepszym specjalistą, więc zakładam, że to się jednak nie zmieni 😁

Zastanawiałam się właśnie czy już powowli zamówić cos przez internet czy poczekać. W sumie pomyślałam, że na początek może by tak kupić szafę do pokoju dla dziecka? Żeby mieć miejsce na składowanie ubranek 😄 Czy kupujecie nowe meble? A może już coś macie i doradzicie jaka szafę zakupić? Dodam, że pokój, który przeznaczymy dla dziecka póki co jest pusty i nie ma w nim żadnych mebli. Metraż pokoju też niewielki - ok 2/4m.

My właśnie musimy dokupić komodę i zamówimy chyba razem z łóżeczkiem z Ikei :)
 
reklama
Do góry